Jakl: Čemu se Nečas diví, vždyť Joch Klause urážel i v minulosti. Nazval ho Sarumanem

Praha – Roman Joch skončil v pozici poradce premiéra Nečase kvůli výroku, že prezident Klaus je kremolofilní bába. Jenže to nebylo vůbec poprvé, kdy konzervativec Joch Klause kritizoval.

Ve svém textu ohledně prezidentské volby v roce 2003, kdy Václav Klaus vyhrál a stal se hlavou státu, Joch napsal: „Byl okouzlující, a leskl se jako shnilá makrela ve své oslnivé nádheře. Vtipný byl, a projev měl hezký. Václav Saruman Klaus. Kdo ho slyšel, ale neznal předtím, myslel by si, skvělý president! Formát! Nic z toho - jen Saruman.“Tajemník prezidenta republiky Ladislav Jakl, který na svém webu na text Romana Jocha upozorňuje, k tomu dodává: „Myslel jsem, že právě pro tato slova ho vzali do Strakovky, tak co se teď diví.“Roman Joch se o Klausovi, jako o kremlofilní bábě, vyjádřil po útoku na prezidenta v Chrastavě. Václav Klaus totiž útok označil za atentát, s čímž Joch nesouhlasí a považuje to za projev zbabělství a snahy uměle vytvořit hrdinnou auru kolem prezidenta. Zároveň Joch svým výrokem kritizuje kladný postoj Václava Klause vůči Rusku.Spekuluje se, že Petru Nečasovi slova jeho bývalého poradce nemusela úplně vadit. Nečas se ale teď údajně snaží zalíbit prezidentovi, aby apeloval na rebely v ODS, na které má silný vlivný. Nečas totiž teď hraje o vše. Buď daňový balíček, který rebelové odmítají podpořit, prosadí nebo jeho politická kariéra předčasně skončí.

Související

Ladislav Jakl

Jakl dostal za potyčku v metru pokutu 1000 korun, jeho sok má zaplatit 5000

Ladislav Jakl, někdejší tajemník bývalého prezidenta Václava Klause, dostal za loňskou potyčku v metru pokutu 1000 korun, jeho sok musí zaplatit 5000 korun. ČTK to dnes sdělil Jakl. O výši trestu rozhodl úřad Prahy 1, informovala dnes Česká televize. Policie případ odložila a předala úřadu jako přestupek, na což si Jakl neúspěšně stěžoval u státního zastupitelství.
Ladislav Jakl

Ladislav Jakl a potyčka v metru? Postup policie byl správný

V případě potyčky někdejšího tajemníka bývalého prezidenta Václava Klause Ladislava Jakla s mužem v metru postupovala policie podle státního zástupce správně. Uvedl to dnes server Aktuálně.cz na základě vyjádření šéfa Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 1 Jana Lelka. Jakl podle serveru na dotazy k rozhodnutí žalobce nereagoval. Jakl tvrdil, že byl letos v květnu v Praze napaden, podle policie se ale jednalo o vzájemnou potyčku. Jakl následně požádal Vrchní státní zastupitelství v Praze, aby prověřilo počínání policie při vyšetřování.

Více souvisejících

Ladislav Jakl

Aktuálně se děje

před 39 minutami

před 2 hodinami

včera

Norská princezna Mette-Marit (autor fotky: Frankie Fouganthin)

Norská princezna zápasí s vážnou nemocí. Čeká ji transplantace

Jedna z evropských královských rodin se obává o svou prominentní členku. Zdravotní stav norské korunní princezny Mette-Marit, která se dlouhodobě potýká s chronickou plicní fibrózou, se znovu zhoršil. Informoval o tom web Topky.sk, který se odvolává na zahraniční zpravodajské agentury. 

včera

Andrej Babiš

Babiš vyzval zbrojařské firmy k maximálnímu zabezpečení areálů

Premiér Andrej Babiš (ANO) v souvislosti s vyšetřováním pátečního požáru v Pardubicích vyzval zbrojařské firmy, aby své areály co možná nejlépe zabezpečily. V případu panuje podezření ze spáchání teroristického útoku. Stupeň ohrožení terorismem se pro tuto chvíli nemění a zůstává na druhém ze čtyř. 

včera

včera

včera

včera

Modžtaba Chámeneí

Nový vzkaz mladého Chameneího. Otce označil za mučedníka

Nový íránský duchovní vůdce Modžtaba Chameneí se znovu ozval. U příležitosti oslav perského nového roku zveřejnil obsáhlý vzkaz, který odvysílala státní televize. Vrací se v něm k úmrtí svého otce. Zároveň tvrdí, že Írán neútočil na Turecko a Omán. 

včera

včera

Chuck Norris

Zemřel legendární akční herec Chuck Norris

Z USA dorazila zpráva, které se nechce moc věřit. Ve věku 86 let zemřel legendární akční herec Chuck Norris. O úmrtí informovala jeho rodina. Norrise, který v březnu oslavil 86. narozeniny, dobře znali i čeští televizní diváci. 

včera

Donald Trump

Budeme si pamatovat, že jste zbabělci, vzkázal Trump členům NATO

Americký prezident Donald Trump se opět pustil do členských zemí NATO kvůli jejich neochotě pomoci se znovuotevřením Hormuzského průlivu. Trump obvinil spojence ze zbabělosti. Podle jeho slov se nechtějí zapojit ani v okamžiku, kdy je válka na Blízkém východě v podstatě vyhraná. 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Netanjahu promluvil o útoku na íránské ropné pole. Jednali jsme sami, řekl

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu na čtvrteční tiskové konferenci prohlásil, že Izrael jednal sám při diskutovaném útoku na íránské ropné pole. Informovala o tom britská stanice BBC. Netanjahu zároveň odmítl obvinění, že jeho země zatáhla USA do nynějšího konfliktu. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy