Brno – Na kongresu ODS zazněly všemožné názory na důvod neúspěchu strachu u podzimních voleb. Hynek Fajmon je přesvědčen, že za propad ODS u voleb mohou vládní kroky.
Zvyšování daní, církevní restituce a penzijní reforma – to jsou záležitosti, které naštvaly mnoho lidí. A své si o nich myslí i on sám: „tyto reformy jsou ekonomicky i politicky špatné." Podle Fajmona nepřežijí další vládu, neboť takové záležitosti by měly být založena na daleko širším konsensu.
Někteří se rozhodli nedat kvůli nim ODS hlas, jiní kvůli těmto krokům opustili řady ODS. Upozorňuje, že není možné ignorovat názory občanů. Pokud by totiž ODS nevnímala hlasy lidí, stane se nevolitelnou stranou.
Fajmon by souhlasil s tvrzením, že konsolidační balíček je dobrým kompromisem, ovšem pokud by nebyla ekonomika v recesi. Například na jaře by s balíčkem souhlasil, dnes už nikoli.
ODS dnes musí začít hledat novou cestu pro oslovení voličů a Fajmon se domnívá, že to nepůjde jinak, než skrze změnu vládní politiky.
Související
Privatizaci OKD bude opět řešit Evropská komise, ozval se europoslanec ODS
Vysoké účty za elektřinu? Poděkujme ČSSD a lidovcům, zní z europarlamentu
Hynek Fajmon , ODS , Petr Nečas
Aktuálně se děje
včera
Moravec musí zaplatit pokutu, tvrdí Česká televize
včera
Soud vynesl první rozhodnutí v případu vraždy dívky v Pardubicích
včera
Babišova vláda prodloužila cenové stropy u paliv. Chce pokročit i s digitalizací
včera
Další nečekaný výkon na MS v hokeji. Češi za pískotu prohráli s Nory 1:4
včera
Tropické počasí prohloubí problémy se suchem. V Česku jen tak nezaprší
včera
Klempířovi může zlomit vaz i StarDance, míní politici z opozice
včera
Rusko plánuje útok na Kyjev. Moskva vyzvala cizince k opuštění ukrajinské metropole
včera
Co chrání ukrajinské nebe? Radary, drony i umělá inteligence
včera
Extrémní počasí se projevilo naplno. Evropu už nyní spalují téměř čtyřicetistupňová vedra
včera
Vláda přitvrzuje vůči uprchlíkům z Ukrajiny. Problémy čekají i řidiče
včera
K návratu cen ropy na předválečnou úroveň možná nikdy nedojde, varují experti
včera
Odstěhujte se, než vás definitivně zaplaví voda, vzkázali vědci obyvatelům jednoho z nejznámějších měst USA
včera
Francie čelí rozsáhlému skandálu. Na více než sto školách a školkách docházelo k týrání dětí
včera
Teherán popřel Rubiova slova. Dohoda Íránu s USA jen tak nebude
včera
Tropické počasí ještě zesílí, nejvíce potrápí jižní Moravu. Platí výstraha
včera
Rubio naznačil, že dohoda s Íránem by mohla být už dnes
včera
Tropické počasí přidělává starosti. Meteorologové opět varují před požáry
včera
Bude dobrá a lepší než Obamova, řekl Trump o případné dohodě s Íránem
včera
Počasí: Tropy vystřídá ochlazení, pak se vedra vrátí
24. května 2026 21:57
Počet podezřelých případů nákazy ebolou se blíží k tisícovce
Počet podezřelých případů nákazy virem Ebola v Demokratické republice Kongo přesáhl hranici devíti set. Tamní ministerstvo komunikace oznámilo, že aktuálně eviduje 904 podezření na toto onemocnění a 119 s tím spojených úmrtí. Nákaza se šíří především ve východní části země, přičemž hlavním ohniskem zůstává provincie Ituri, kde úřady již dříve hlásily stovky nemocných a desítky obětí. Světová zdravotnická organizace sice označila riziko pro samotné Kongo za velmi vysoké, avšak globální nebezpečí rozšíření této nemoci do světa je podle ní stále nízké.
Zdroj: Libor Novák