Praha – Bývalý ministr školství Josef Dobeš se dnes rozhodl vystoupit z poslaneckého klubu Věcí veřejných, protože plánuje hlasovat pro schválení stabilizačního balíčku, který je spojen s hlasováním o důvěře vládě. Za tento úmysl však byl kolegy z VV kritizován, tak usoudil, že jednodušší bude z klubu vystoupit.
Dění, které zapříčinila šestice vzdorujících poslanců z ODS, označuje za další puč, který má na svědomí Petr Tluchoř. „Ta závislost pravidelně vytvářet puče dorostla do takové míry, že by se měl léčit," uvedl v rozhovoru pro server TÝDEN.CZ. Odmítl proto podpořit „puč" Tluchoře, jak plánují učinit Věci veřejné. Dobeš tak rozhodne ve středu vládu Petra Nečase, ale odmítá, že by chtěl přejít k bývalého stranické kolegyni Karolíně Peake do LIDEM. "Ne, ne, ne, ne. Rozhodně ne," reagoval doslova.
Odmítá tvrzení, že chce zvednout ruku pro vládu, jen aby sport dostal v rámci státního rozpočtu o 800 milionů víc. „To jsou dva paralelní světy. Já jsem říkal, že zhruba šest měsíců objíždím regiony a vnímám, že je velký nedostatek peněz do sportu. Peníze z obcí a měst nedotekly do sportu. Je to velký alarm, jestli nechat úplně padnout sport," uvedl s tím, že má připravený pozměňovací návrh rozpočtu a věří, že potřebnou podporu v Poslanecké sněmovně získá. Chystá dokonce i založit Hnutí pro sport.
Související
Za Dobešovu chybu budeme pykat všichni. To je spravedlnost?
Za exministra Dobeše stát zaplatí sto tisíc, Autoklub uspěl se žalobou
Josef Dobeš , LIDEM , Vláda ČR
Aktuálně se děje
včera
Musk vydělává jen z Tesly miliardy. Jeho příjem převyšuje plat zaměstnanců 2,5milionkrát
včera
Kolaps zásobování, pokusy o sebevraždu. Námořníci na letadlové lodi zakotvené u Íránu tlak války nezvládají
včera
V muniční továrně nedaleko Říma došlo k masivnímu výbuchu
včera
Proč Trump zastírá fakta o Hormuzském průlivu? Nehodí se mu růst cen před volbami
včera
Dívali jste se na zatmění Slunce bez ochrany? Lékaři prozradili, jak poznáte, že máte poškozený zrak
včera
Japonsko se bouří proti návštěvě Putina na sporných Kurilských ostrovech
včera
OBRAZEM: Zatmění Slunce uchvátilo Čechy i Evropany, příští rok nás čeká znovu
včera
V přístavu v Rotterdamu došlo k výbuchu, nejméně jeden mrtvý
včera
Další vlna veder je tady. Extrémní počasí opět spaluje Evropu
včera
Co znamená podpis příkazu o vakcínách? Trump nemění očkování, ale důvěru v medicinský zázrak
včera
Babiš obešel Motoristy. Sucho začal řešit se svým bývalým ministrem
včera
Počasí beze srážek má důsledky. Nebezpečí požárů už se týká celého Česka
včera
Ruská armáda našla nový zdroj rekrutů. Studenti ze škol
včera
Rusko už nemůže válku ignorovat. Propad popularity Putina už reflektují i prokremelské průzkumy
včera
Počasí v Asii je tak extrémní, že se brambory doslova vaří v zemi
včera
Dejte nám 10 procent svých raket do Patriotů a zničíme všechny ruské balistické střely, vzkázal Zelenskyj USA
včera
Trump nebyl sám. Z Turecka s ním potají odletěl jediný ministr
včera
Víkendové počasí přinese změnu. Teploty opět poletí nahoru
12. srpna 2026 21:59
Páral nebude mít veřejný pohřeb. Rodina se chce rozloučit jinak
12. srpna 2026 21:02
Situace se stabilizuje, hlásí ministerstvo. Jde o důležitý lék na rakovinu
Dostupnost tamoxifenu v České republice se výrazně zlepšuje. Díky intenzivní koordinaci Ministerstva zdravotnictví a Státního ústavu pro kontrolu léčiv s výrobci a distributory míří v těchto a následujících dnech do České republiky přes 10 000 balení tamoxifenu. Další dodávky jsou zajišťovány také pro podzimní období.
Zdroj: Jan Hrabě