Praha - Zastupitelstvo šestého pražského obvodu, které od odpoledne jednalo o mimo jiné bytové politice, muselo být v podvečer přerušeno, neboť přítomní občané se slovně pustili do zastupitelů. ČTK to sdělil mluvčí Prahy 6 Adam Halmoši. Napadeným je někdejší poslanec ODA Ivan Mašek, který je v pražském obvodu opozičním zastupitelem za TOP 09.
Mašek ČTK řekl, že se dostal do konfliktu se skupinou občanů, kteří při zastupitelstvech demonstrují opakovaně. "Jeden z nich zřejmě ztratil nervy," poznamenal zastupitel. Radnice nájemníkům obecních bytů nabízí jejich odprodej se slevou 40 procent, oni ale podle Maška žádají ještě větší zvýhodnění."Já s tou privatizací bytů také nesouhlasím. Ale jejich argumentaci, že si někdo kdysi koupil byt s větší slevou, považuji za špatnou," poznamenal Mašek. Míní, že pokud se má radnice chovat jako řádný hospodář, je i sleva 40 procent špatná.Praha 6 disponuje zhruba 1500 bytovými jednotkami. Asi 600 z nich si chce radnice ponechat pro sociálně slabé nájemníky, zbylých 900 jednotek v 54 bytových domech chce radnice nájemníkům nabídnout ke koupi.Předpokládaný nový termín pokračování zastupitelstva je pátek 23. listopadu od 18:30, tedy přibližně od stejného času, kdy bylo dnes jednání přerušeno, dodal Halmoši.
Související
Policie uzavřela pražské Hlavní nádraží a Wilsonovu. Anonym hrozil bombou
Hlavní nádraží čeká důležitá oprava. Omezí provoz na magistrále
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Íránské útoky odsoudil Blízký východ i Asie. Čína žádá okamžité otevření Hormuzského průlivu
před 1 hodinou
Rubio zahájil kampaň s cílem rozložit Mezinárodní trestní soud
před 2 hodinami
Platba za proplutí Hormuzským průlivem? Trumpův poplatek budí vášně, nikdo netuší, jak a z čeho se má počítat
před 3 hodinami
Požáry dál devastují francouzské lesy. Zničily přes 1 900 hektarů
před 4 hodinami
Česko na summitu neztrapnil Pavel, ale Babiš. Lídři nepochopili, proč mu sebral místo šéfa delegace, míní Pellegrini
před 5 hodinami
Japonsko má problém. Rusko proměnilo zemi v doupě špionů
před 6 hodinami
Policie uzavřela pražské Hlavní nádraží a Wilsonovu. Anonym hrozil bombou
před 6 hodinami
Írán zaútočil na dvě lodě v ománských vodách. Americká armáda odpověděla mohutnými nálety
před 8 hodinami
Počasí: Česko dnes zasáhnou velmi silné bouřky
včera
Maďarský parlament zahájil kroky k odvolání prezidenta Sulyoka
včera
Ukrajinská premiérka Svyrydenková podala demisi. Nahradit ji může bývalý šéf Naftogazu
včera
Expert vysvětlil, proč Putin nemá zájem ukončit válku na Ukrajině
včera
Trump zavedl poplatek 20 procent z hodnoty nákladu za proplutí Hormuzským průlivem
včera
Miliony vysídlených, roztrhané rodiny, nulová komunikace. Jak dopadají čtyři roky války na Ukrajince?
včera
Uspěli jsme, prohlásil Macron ve svém posledním projevu k francouzské armádě
včera
USA přebírají kontrolu nad Hormuzským průlivem. Budete nám za něj platit, prohlásil Trump
včera
Německo a Francie si předvolaly ruského velvyslance. Na kyberútoky odpovíme, vzkazují Moskvě
včera
Ukrajina vrací válku do Ruska. Opět útočila v Moskvě
včera
Filip Turek měl údajně nehodu, v centru Prahy se měl srazit se sanitkou
včera
Evropa sčítá škody. Extrémní počasí si zatím jen letos vyžádalo tisíce mrtvých
Odhaduje se, že vlna veder, která v červnu zasáhla Anglii a Wales, usmrtila během svého třídenního vrcholu přibližně 440 lidí denně. Během celého tohoto červnového období extrémních teplot a předchozí vlny veder v květnu přišlo předčasně o život kolem 2 700 obyvatel.
Zdroj: Libor Novák