Praha - Pražští sociální demokraté si příští týden na krajské konferenci zvolí nového předsedu. Nejvíce nominací, a to sedm, získal dlouholetý místopředseda a šéf ČSSD v Praze 7 Karel Klíma.
Pět obvodů by si v čele pražské ČSSD přálo místopředsedu Jiřího Bodenlose, který je nyní pověřen řízením buňky. O předsedovi rozhodnou hlasováním až účastníci konference, která se koná v sobotu v žižkovském hotelu Olšanka.
Jednu nominaci na předsedu má místostarosta Prahy 6 Štěpán Stupčuk, dva obvody nikoho nenominovaly.
Sociální demokracie v Praze je bez předsedy od loňského prosince. Tehdy po rozpadu koalice ODS a ČSSD na pražské radnici rezignoval tehdejší předseda Petr Hulinský. Řízením byl pověřen Bodenlos.
Klíma, který je místopředsedou pražské ČSSD od roku 2002, patří k zastáncům bývalé koalice ODS a ČSSD, která v zastupitelstvu hlavního města vznikla po volbách v roce 2010 a kterou po roce vystřídala spolupráce ODS a TOP 09. "Nechci se vracet do minulosti. Přesto se domnívám, že v této události je počátek dílčí krize, která v současné době ovlivňuje dění pražské ČSSD," sdělil ČTK Klíma. "Mým cílem je spolu s klubem zastupitelů dokázat, že dokážeme být opozicí v pravém slova smyslu a souběžně se připravit na volby v roce 2014," dodal.
Mezi své cíle řadí Klíma zlepšení komunikace uvnitř pražské ČSSD a posílení prestiže obvodních organizací. Chce dát prostor zkušeným odborníkům i novým lidem z obvodních a místních organizací.
Také Bodenlos už dříve ČTK řekl, že by chtěl zlepšit komunikaci uvnitř pražské buňky a připravit stranu na příští sněmovní a krajské volby. Podle něj už letos ČSSD v senátních volbách v Praze dokázala, že umí vítězit.
Podle některých oponentů je Klíma napojen na bývalé vedení pražské ČSSD kolem poslance Hulinského. To ale Klíma odmítá. "Odmítám názory, že jsem protlačován do funkce předsedy KVV ČSSD v Praze skupinou funkcionářů, kteří se obávají o své pozice," uvedl.
O místa místopředsedů se budou ucházet jak dosavadní členové předsednictva Karel Březina, Radmila Kleslová, Daniel Hodek, Michaela Marksová-Tominová, Roman Petrus a Jan Smetana, tak předseda ČSSD v Praze 11 Drahoslav Matonoha, syn herce Pavla Landovského Jakub či místostarostka Prahy 3 Miroslava Oubrechtová. Nominaci získalo 15 straníků.
Související
Žena v Praze překvapila policisty. Přinesla protitankovou střelu
Policie objasnila podvod s elektronikou. Škoda činí několik miliard
Praha , ČSSD , Petr Hulinský
Aktuálně se děje
včera
Ukrajině dochází čas. O 90miliardové půjčce Kyjevu bude EU hlasovat výrazně dříve
včera
Tentokrát to na rychlobruslařském oválu necinklo. Zdráhalovou může přesto těšit TOP 10
včera
Europoslankyně Nikola Bartůšek opustila frakci Patrioti pro Evropu. Důvod nevysvětlila
včera
Český curlingový smíšený pár se rozloučil výhrou, týmová kombinace se českým lyžařům hrubě nevyvedla
včera
Po nevydařeném finiši ve štafetách se Davidová neukáže v individuálním závodě
včera
V Miláně nejsou s olympiádou spokojeni všichni. Proti sportovnímu svátku se tam i demonstrovalo
včera
OSN i EU ostře odsoudily rozsudek nad Jimmym Laiem
včera
Brexit obráceně. Sadiq Khan chce vrátit Británii do Evropské unie
včera
Britská policie opět vyšetřuje Andrewa. Měl předávat informace Epsteinovi
včera
Evropský sen o vlastních stíhačkách šesté generace se rozpadá. Macronův projekt je prakticky mrtvý
včera
Evropská komise zasáhla proti WhatsAppu. Populární aplikaci zřejmě čeká zásadní změna
včera
USA se bouří proti závěrům MSC: Nechceme rozbít NATO ani podkopat světové uspořádání. Pak zaútočily na EU
včera
Olympiáda bez umělého sněhu? Kvůli globálnímu oteplování prakticky nemožné
včera
Vláda ruší NERV. Pavla pustí do Mnichova, Macinka pojede samostatně
včera
Epstein pronikal i do nejvyšších pater ruské politiky. Pokusil se dostat až k Putinovi
včera
„Vezměte si prosím vakcínu.“ USA čelí rozsáhlé epidemii spalniček, lékaři kvůli očkování apelují na občany
včera
Američtí sportovci na olympiádě kritizují dění v USA. Z Bílého domu přišla ostrá reakce
včera
Přežije Země Trumpa? Bílý dům se zmítá v chaosu jeho nálad, věří mu už jen třetina lidí
včera
Zemře za mřížemi? Jimmy Lai dostal 20 let vězení, svět vyzývá k jeho propuštění
včera