Praha - Premiér Petr Nečas (ODS) "má jasno" ohledně řešení situace ve vládě, napsal dnes v tiskové zprávě jeho mluvčí Michal Schuster. Řešení, pro něž se rozhodl, ale musí ještě projednat s "relevantními aktéry".
Vicepremiérka Karolína Peake (LIDEM) řekla ČTK, že diskuse o přesunech na ministerských křeslech tento týden skončí a bude známa nová podoba vlády. S Nečasovými plány však není spokojena TOP 09.
"Kdokoliv to tvrdí, hluboce se mýlí," reagoval dnes předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg na otázku, zda je s premiérovými návrhy na vládní změny spokojený.
Spojený úřad (průmysl + doprava) by nejspíš vedl v ODS silný ministr průmyslu Martin Kuba. Jasné ale není, kdo bude "dočasný" ministr dopravy, který by mu se sloučením úřadů pomáhal. V médiích padla jména zlínského hejtmana Libora Lukáše (ODS) či někdejšího děkana dopravní fakulty ČVUT Petra Moose, který již dopravu v minulosti řídil.
Libor Lukáš (*1961) v letech 2006-2009 vystudoval na Univerzitě Jana Amose Komenského, bakalářský obor Masová a sociální komunikace. Původním povoláním je stavební technik. V 80. letech 20. století působil především při výstavbě dálniční sítě. V letech 2004 až 2008 byl hejtmanem Zlínského kraje za ODS.
Na nového ministra dopravy čekají zásadní úkoly - problémový registr vozidel, rekonstrukce D1 nebo kritická situace státního nákladního dopravce ČD Cargo.
Před koaličními špičkami ještě stojí otázka, kdo zasedne v čele obrany, kterou by v rámci dohody získala strana LIDEM. Jejich šéfku Karolínu Peake jako ministryni však odmítá opozice i prezident Klaus.
22. července 2026 17:26
Pavel poprvé vetoval Babišově vládě zákon. Sněmovně vrátil spornou novelu rozpočtových zákonů
Související
Vláda schválila zásadní změnu v důchodech. Polepší si pracující i starší senioři
Vláda schválila zákaz mobilů ve školách. Žáci ho nesmí mít o přestávkách ani v družině
Vláda ČR , Petr Nečas , Ministerstvo dopravy
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Nová Trumpova cla pocítí nejvíc obyčejní Američané. Podle expertů Trump překročil své pravomoci
před 2 hodinami
Měsíc od zemětřesení ve Venezuele: Pět tisíc mrtvých a 16 tisíc zraněných. Desetitisíce lidí se stále pohřešují
před 3 hodinami
Trump uvalil na 80 zemí světa včetně EU nová cla
před 4 hodinami
Dohoda připravovaná 20 let rozzuřila Trumpa. Den po podpisu ji pohřbil
před 6 hodinami
Tropické počasí se vrátí, potvrdili meteorologové. Panuje ale menší nejistota
včera
Česko se musí připravit na důchodce. Jedno opatření stačit nebude
včera
Česko obměňuje diplomacii. Bude ho zastupovat šest nových velvyslanců
včera
Závažný zločin v Jablonci. Případ řeší policie, spekuluje se o vraždě dítěte
včera
Nové informace k pádu vrtulníku Venom. K zemi padal desítky metrů
včera
Odejde z Lyonu? O oporu české reprezentace Šulce se zajímá klub z Premier League
včera
Trump pohrozil Íránu, pokud Hútíové opět zaútočí na komerční lodě
včera
Zemřel exředitel CIA Woolsey. Zdraví mu zničil záhadný syndrom, který postihl stovky diplomatů
včera
Rusku dochází dech? Skutečný ekonomický stav veřejnosti tají, v tichosti chystá další mobilizaci
včera
V Náměšti nad Oslavou se zřítil armádní vrtulník s pěti vojáky na palubě
včera
Cena ropy po útoku Hútíů na saúdskoarabské tankery prudce roste. Blíží se hranici sta dolarů za barel
včera
Lavrov se po roce setkal s Rubiem. Varoval USA před podporou Ukrajiny
včera
Evropa na suchu. Extrémní počasí mění kontinent k nepoznání
včera
Ukrajina svolává mimořádné zasedání Rady bezpečnosti OSN
včera
Důchodci by od státu mohli dostat jednorázový příspěvek, připustil Babiš
včera
Počasí o víkendu: Sobota vyzývá k výletům, v neděli se obloha pokazí
Víkend přinese výraznou změnu počasí. Zatímco sobota nabídne slunečnou oblohu a velmi teplé letní počasí s teplotami až 29 °C bez srážek, v neděli dorazí od jihozápadu oblačnost s deštěm, přeháňkami a místy i bouřkami.
Zdroj: Libor Novák