Praha – Prezident Miloš Zeman se rozhodl uzurpovat si moc nad akademickou sférou pro sebe. Přestože se ho nikdo na názor neptal, Zeman se jednoduše rozhodl, že má právo rozhodovat o tom, kdo si profesorský titul zaslouží, a kdo ne. Moderátor a herec Jan Kraus popisuje kritéria, podle čeho Zeman jmenuje.
„Homosexuálové, a vůbec ti, co se nechovají "slušně", chodí do průvodů apod., prostě profesory jmenováni nebudou. Míní kymácející se hitmaker, když video s ním nad korunovačními klenoty obletělo svět," uvádí na KrausMagazín.cz.
Podle Krause je hlavní příčinou, proč Zeman nechce jmenovat Martina C. Putnu profesorem skrytý v tom, na kterou stranu se Putna postavil při první přímé volbě prezidenta, respektive v tom, že Putna natočil posměšné video o Zemanovi a jeho blízkosti k Rusku (s názvem „Putin volí Zemana").
Kraus jde v kritice Zemana dál. Stranu SPOZ (Strana práv občanů Zemanovci) označuje rýpavě za SOPZ, totiž Sektu oddaných posluhovačů Zemana. „Už sám název a koncept strany je nostalgií po bolševickém opětování velkých vůdců," píše Kraus.
Mnohdy zaznívá, že ohledně práv prezidenta záleží na výkladu Ústavy ČR. Kraus tedy navrhuje, abychom tuto děravou ústavu zrušili stejně jako ostatní zákony, a vrátili se k právu silnějšího: „bude to možná přirozenější, čitelnější a vlastně i spravedlivější systém, než naše současné zevlování na rozhraní nepotismu, bolševismu a oligarchie, s planým žvaněním o budování demokracie."
Dle Krause byste se měli pořádně rozmyslet, zda postavit dům v ČR, neboť není tak podstatné u hodnoty nemovitosti, jak vypadá, ale kde je. „Pokud tedy jde o to místo, pak dva poslední prezidenti jej symbolizují nanejvýš výstižně: Opilec a zloděj. Z hlediska hodnoty nemovitostí: katastrofa," dodává.
Související
Marek Eben nemá v televizi co dělat? Po drsném útoku na moderátora to schytal Šíp a Kraus
Jan Kraus: Drsná slova o genderu a nečekané přiznání v přímém přenosu
Jan Kraus , Miloš Zeman , Václav Klaus
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Do voleb v Maďarsku zbývá necelý týden. Trump posílá Orbánovi silnou zbraň
před 1 hodinou
Co bude po vypršení ultimáta? Írán ustoupit nehodlá, Trumpa staví do parové pozice
před 2 hodinami
Během noci na středu můžeme zlikvidovat celý Írán, tvrdí Trump
před 4 hodinami
Mrazivé noční počasí představuje problém. Meteorologové varují
včera
Česká televize představila osmého účastníka letošní StarDance
včera
Po neúspěšné baráži o MS skončil u rumunských fotbalistů kouč Lucescu. Den poté dostal infarkt
včera
Pat a Mat z USA. Íránská diplomacie si střílí z amerických politiků
Aktualizováno včera
Žalobci navrhli vazbu pro dalšího obviněného v pardubickém případu
včera
Írán jako první reagoval na pákistánský návrh. Má vlastní požadavky
včera
Výhled počasí až do května. Teploty se budou přibližovat dvacítce
včera
Není to první pokus o mír. Požadavky Američanů a Íránců se dosud rozcházely
včera
Velikonoční tragédie před 80 lety. Vraždu spáchaly děti
včera
Zeman popřál Orbánovi úspěch, protože brání evropské hodnoty
včera
Trump není mužem svého slova. Ultimátum pro Írán se opakovaně prodlužuje
včera
Rajchl se nabídl, že pojede do Ruska vyjednávat o ropě a plynu
včera
Planý poplach v Praze. Důvodem bylo zavazadlo s nářadím
včera
Pákistán chce zprostředkovat mír v Íránu. Návrh dohody je na stole
včera
Otevírací doba obchodů dnes podléhá zákonu. V květnu se to zopakuje
včera
Jihokorejský prezident se omluvil KLDR za dronový incident z ledna
včera
Další dva podezřelí v pardubickém případu. Jednoho vypátrali v Bulharsku
Vyšetřování březnového útoku v Pardubicích nadále pokračuje. Policie informovala o obvinění další osoby, zároveň došlo k zadržení jiného člověka v Bulharsku. Česko bude žádat o vydání dotyčného.
Zdroj: Jan Hrabě