Praha - Tak to už je opravdu silná káva. Advokát Jany Nagyové Eduard Bruna tvrdí, že jeho klientka dala sledovat Radku Nečasovou kvůli tomu, že se obávala, že premiérova žena je pod vlivem Jehovistů.
Na úvod je třeba uvést, že i kdyby byla Radka Nečasová v kontaktu s Jehovisty, tak do toho Janě Nagyové nic není.
"Chtěla to udělat jako dobrou službu v tom smyslu, že se kolem paní Nečasové objevovali nějací podivní lidé a mluvilo se o tom. Ona (Nečasová) se prý začala paktovat se sektou jehovistů, začala shánět peníze na dary pro nějaké lidi. A protože se to paní Nagyové nějak nelíbilo a myslela si, že udělá dobře, když to odsleduje, tak požádala o nějaké sledování," řekl novinářům z Práva obhájce Nagyové Eduard Bruna.
Nagyová tak tvrdí, že ke sledování Radky Nečasové ji nedohnala žárlivost a snaha premiéra rozvést, ale naopak bohulibá snaha uchránit Radku Nečasovou od všeho zlého.
Podle obhájce Nagyová měla fotky schované ve svém trezoru a Nečasovi je "v slzách" ukázala krátce před policejní razií. Spekuluje se, že informace o přípravě zátahu prosakovaly ven předem. Razie proto měla přijít dříve, než policisté a státní zástupci původně plánovali.
Okresní soud v Ostravě Nagyovou poslal v sobotu do vazby. Vyhověl tak návrhu státního zástupce. Stejně se rozhodl u dalších pěti obviněných - Ondreje Páleníka, příslušníka Vojenského zpravodajství Jana Pohůnka, exposlanců ODS Petra Tluchoře, Ivana Fuksy a náměstka ministrů a současného člena představenstva Českých drah Romana Bočka. Naopak vyšetřovaný na svobodě bude šéf Vojenského zpravodajství Milan Kovanda.
O vazbě pro obviněné politika Marka Šnajdra rozhodne Okresní soud v Ostravě v neděli. "Ve 14.00 proběhne vazební zasedání o návrhu Vrchního státního zastupitelství v Olomouci, pobočky v Ostravě, přijatém v sobotu," potvrdil mluvčí soudu Alexandr Dadam s tím, že o výsledku bude informovat kolem 16. hodiny.
Související
Zvrat v kauze Nečasové: Nejvyšší soud označil odposlechy za nezákonné
Nečasovu křivou výpověď bude soud řešit veřejně, trestní příkaz neplatí
kauza Nagygate (od 13.6.2013) , Jana Nagyová , Petr Nečas
Aktuálně se děje
Aktualizováno včera
OBRAZEM: Ukrajina potřebuje naši pomoc, řekl Rutte v Praze. Uděláme vše pro splnění závazků, slíbil Babiš
včera
Česko světovým lídrům v pátek představí plán na zajištění bezpečnosti v Hormuzském průlivu
včera
Macinka si v reakci na výhrůžky předvolal ruského velvyslance
včera
OBRAZEM: Do Prahy přijel šéf NATO Rutte. Jedná s Babišem o českých závazcích
včera
Politico: Plánem české vlády na zrušení koncesionářských poplatků se bude zabývat Evropská komise
včera
Evropa má zásoby leteckého paliva už jen na šest týdnů. Pak začne uzemňovat letadla
včera
EU musí kvůli zhoršující se globální situaci radikálně zrychlit investice do obrany, shodují se lídři
včera
Svět pustoší hrstka tyranů, války stojí miliardy a lidé trpí. Papež Lev zareagoval na Trumpa nezvykle ostře
včera
Írán si podřezal větev. Neví, kam v Hormuzském průlivu umístil miny, a nemá je jak odstranit
včera
Rusko zveřejnilo „oficiální seznam cílů ruských raket v Evropě.“ Je mezi nimi i Česko
včera
Opozice kvůli chování vlády svolává mimořádnou schůzi Sněmovny. Chystá se na masivní obstrukce
včera
Vláda vyšachovala prezidenta. Pavel na summit NATO nepojede, rozhodla
včera
Írán chce potápět americké lodě hlídkující v Hormuzském průlivu
včera
Evropská unie představila systém pro ověřování věku na internetu
včera
Rusko v noci na dnešek podniklo rozsáhlý útok na Ukrajinu. Nejméně 12 mrtvých
včera
Trump v Íránu zásadně mění strategii. Místo útoků zahajuje ekonomickou válku
včera
Počasí čeká o víkendu zlom. Do Česka se přižene déšť
15. dubna 2026 21:20
Orbán se po volební porážce už v EU nechce ukazovat. Na summitu ho zastoupí Fico
15. dubna 2026 20:13
Jaký je skutečný stav? Írán navenek projevuje vzdor, uvnitř se ale hroutí
15. dubna 2026 19:51
Je to v rozporu se závěry schůzky s Klempířem, reaguje ČT na návrh mediální novely
Česká televize se poprvé vyjádřila k představenému návrhu na změnu financování tuzemských veřejnoprávních médií. Od příštího roku by měly prostředky dostávat ze státního rozpočtu. ČT dala najevo, že preferuje pokračování poplatků.
Zdroj: Jan Hrabě