KOMENTÁŘ – Premiér Jiří Rusnok dnes navštíví tři poslanecké kluby, aby u nich požádal o vyjádření důvěry jeho vládě. Jedná se o klub ČSSD, VV a KSČM, u nichž má šanci na podporu. Rusnoka naopak odmítli přijmout poslanecké kluby stran ODS a TOP 09.
Poslanecký klub KSČM má 26 členů, kteří podporu zvažují. Není od nich slyšet hádka jako od sociálních demokratů. ČSSD má v Poslanecké sněmovně 54 poslanců, kteří se dělí na dva tábory. Předseda strany Bohuslav Sobotka usiluje o předčasné volby a vládu Jiřího Rusnoka poměrně razantně odmítá. První místopředseda Michal Hašek zase chce vládu podpořit.
Vhledem k tomu, že chtějí sociální demokraté hlasovat jednotně, povolal si Hašek na pomoc hejtmany. Ti mu na pondělní schůzce Asociace krajů odsouhlasili, že by bylo nejlepší vládu podpořit. Nutno poznamenat, že vládu podporuje 12 hejtmanů (ze 14), z nichž je 11 z ČSSD a jeden z KSČM. Haškovi se tento argument bude moc hodit, až bude přesvědčovat druhé křídlo, aby vládu podpořili.
Věci veřejné mají v Poslanecké sněmovně 11 lidí, kteří se již sešli s některými ministry Rusnokovy vlády. Podle všeho však je velká šance, že vyjádří vládě nakonec důvěru, neboť udělají vše, aby šli proti těm „zlým" lidem minulé vlády. Rádi zapomínají na fakt, že dobu byli součástí Nečasovy vlády.
Související
Na protivládní demonstraci v Praze dnes promluví Hašek či Foldyna
Michal Hašek přerušil členství v ČSSD, objasnil to profesními důvody
Michal Hašek , Jiří Rusnok (guvernér ČNB)
Aktuálně se děje
včera
Ceny Anděl mají za sebou další kolo hlasování. Známe nominované
včera
FN Olomouc zareagovala na vyšetřování. Prozradila, co odhalilo její vlastní šetření
včera
Pro Čechy to nebude jednoduchý turnaj. Hokejisté na úvod prohráli s Kanadou 0:5
včera
V Ondřejově našli po požáru lidské tělo. Svědci měli slyšet výbuchy
včera
Sáblíková se po nemoci rozloučila na olympiádě s oblíbenými pěti kilometry
včera
Počasí se o víkendu navrátí k zimě. Meteorologové už plánují výstrahu
včera
Zabystřanova jízda stačila na 17. místo. Nejlepší sdruženář v TOP 20, muži v curlingu byli blízko senzaci
včera
V pražské ZOO se potvrdila ptačí chřipka. Platí mimořádná opatření
včera
Zemřel herec Van Der Beek, proslavil ho seriál Dawsonův svět
včera
Šéf olympiády flirtoval s Epsteinovou spolupracovnicí. Celebrity mu vypovídají smlouvy, ve funkci přesto zůstane
včera
Odvaha má vyšší hodnotu než olympijská medaile, ocenil Zelenskyj vyřazeného skeletonistu
včera
Začal hokejový turnaj mužů. Slováci se postarali o senzaci, Švédové se trápili
včera
Češi nejvíce věří Pavlovi. Nejméně Turkovi, Macinkovi a Okamurovi
včera
Političky Richterová a Decroix dostaly výhrůžné dopisy. Věc bude řešit policie
včera
Češi vystoupit z EU nechtějí, ukazuje průzkum
včera
Si Ťin-pching prolomil mlčení. Poprvé se vyjádřil k čistkám ve velení armády
včera
Ruské úřady nařídily úplné zablokování WhatsAppu. Chtějí dostat uživatele na státem sledované aplikace
včera
Z olympiády byl vyloučen ukrajinský skeletonista. Měl na helmě sportovce zabité během války
včera
Po rozsáhlém útoku v Oděse jsou bez proudu statisíce lidí
včera
Hygienici stahují z trhu kojenecké výživy. Mohou být kontaminované
Hlavní hygienička České republiky Barbory Macková varovala před konzumací vybraných šarží několika značek kojenecké výživy, které byly staženy z trhu kvůli riziku kontaminace toxinem cereulid. Podle dostupných informací byly do Česka od poloviny prosince dovážena balení těchto produktů z Francie, Německa, Nizozemska, Švýcarska a Irska. Problém se týká výrobků značek Nutrilon, Babybio, Bebelo, Beba, Aptamil či Alfamino.
Zdroj: Libor Novák