Splní-li Rusnok Věcem veřejným, co jim na očích uvidí, podporu získá!

Praha – Rusnokovi ministři vymýšlí všemožné taktiky, jak získat poslance, aby ve středu podpořili jejich vládu a vyslovili jí důvěru. Poslankyně VV Kateřina Klasnová uvedla pro ČTK, že jim ministr zemědělství Miroslav Toman slíbil změny v Lesích ČR.

„Ministr přislíbil revizi kontroverzní Dřevěné knihy a personální změny ve státním podniku i dozorčí radě. Předala jsem mu i dokumenty mapující například peníze vydávané z Lesů na externí právní služby - jen za tyto tři roky 500 milionů korun. Tedy měly by se řešit i předražené zakázky," uvedla pro ČTK  Klasnová.

I tento příslib může ovlivnit postoj strany Věci veřejné, která se v posledních měsících zaměřila na několik bodů, jakým je dění v podniku Lesy ČR, vysoké ceny potravin či údajně neoprávněné odvolání Petra Lessyho z pozice policejního prezidenta.

Dnes před poslanecký klub VV předstoupí premiér Jiří Rusnok, aby jim představil program vlády a požádal je o vyjádření důvěry při zítřejším jednání Poslanecké sněmovny. Jestliže VV vyjde vstříc v uvedených bodech, má velkou šanci, že podporu získá. Toman mu k tomu půdu již připravil.

Související

Vít Bárta /VV/, předseda strany

Exministr Vít Bárta nedostane od státu odškodnění 20 milionů. Nárok je promlčený, řekl soud

Nejvyšší soud odmítl dovolání bývalého ministra dopravy Víta Bárty, který žádal od státu 20 milionů korun jako náhradu nemajetkové újmy za trestní stíhání. Bárta čelil obžalobě z toho, že dal úplatek dvěma stranickým kolegům, justice mu však vinu neprokázala. O nároku bývalého šéfa strany Věci veřejné rozhodl pražský soud loni pravomocně tak, že je promlčený.

Více souvisejících

Věci veřejné Miroslav Toman Kateřina Klasnová

Aktuálně se děje

před 1 hodinou

včera

Juraj Loj v úspěšném filmu Sbormistr.

Sbormistra zatím televize neuvede. Soudní rozhodnutí obstálo

Problémy úspěšného filmu Sbormistr pokračují. Další soud totiž potvrdil stopku pro jeho televizní vysílání. Soud konstatoval, že pro tvůrce, kteří se věnují trestným činům inspirovaným skutečnými událostmi, platí zvýšené nároky ve vztahu k obětem trestné činnosti.

včera

HC Sparta Praha

Trenérem hokejové Sparty bude Augusta. Pomáhat mu mají Šmíd s Netíkem

Koncem dubna se potvrdilo to, o čem se v tuzemském hokejovém prostředí spekulovalo už delší dobu. Novým trenérem hokejové Sparty se stává Patrik Augusta, bývalý úspěšný trenér hokejových reprezentantů do 20 let. Spolu s ním budou nový sparťanský realizační tým tvořit asistenti Ladislav Šmíd a Tomáš Netík. Brankáře pak nově bude mít na starosti Michal Neuvirth. Šestapadesátiletý Augusta má sparťany vést alespoň dva roky, neboť právě na tak dlouho dobu s pražským klubem podepsal smlouvu.

včera

včera

včera

Tomáš Portlík

ODS chce vyhrát volby v Praze spolu s TOP 09. Primátorem má být Portlík

Členové pražské ODS a TOP 09 dnes v parku Přátelství na Praze 9 odstartovali kampaň pro letošní komunální volby. Stvrdili tím, že do boje o magistrát půjdou strany společně. Tento krok představuje pokračování skvělé spolupráce v rámci končícího volebního období – koalice proto ponese název SPOLU pro Prahu. 

včera

včera

včera

Andrej Babiš a Karel Havlíček přicházejí na zasedání nové vlády

Babiš zakončil asijskou pracovní cestu. V Uzbekistánu se snažil pomoci českým firmám

V Uzbekistánu zakončili premiér Andrej Babiš a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (oba ANO) pracovní cestu po střední Asii. Delegaci doprovázela podnikatelská mise čítající přibližně 50 zástupců českých firem. Na programu byla i účast na česko-uzbeckém podnikatelském fóru, jednání s nejvyššími představiteli země i návštěva průmyslových podniků. Škoda Group podepsala miliardový kontrakt o dodávce a servisu elektrických vlaků.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

HC Dynamo Pardubice slaví na Pernštýnském náměstí s fanoušky zisk titulu

Pardubice se po čtrnácti letech konečně dočkaly. Titul jim vystřelil Červenka

Tuzemská extraligová sezóna 2025/26 je po úterku definitivně minulostí. To proto, že Východočeši ovládli šestý finálový zápas mezi Třincem a Pardubicemi a celou finálovou sérii vyhráli 4:2 na zápasy. Průběh závěrečného zápasu byl vyrovnaný, takže za stavu 4:4 musel jít až do prodloužení. To však trvalo pouhých 57 vteřin, neboť právě za tak krátkou dobu rozhodl ten z nejzkušenějších – Roman Červenka, který se díky dvěma brankám v tomto zápase dostal na metu 201 gólů v české extralize a je tak výrazně pod tímto titulem pro Pardubice podepsán.

včera

včera

Aun Schan SuŤij

Barma změnila trest pro Su Ťij. Politička opustila vězení

Barma zmírnila trest pro opoziční političku Aun Schan Su Ťij, kterou stát zadržuje přes pět let. Nositelku Nobelovy ceny míru přesunuli z věznice do domácího vězení, kde si má odpykat zbytek trestu. Ve čtvrtek to oznámila státní televize, informovala CBC. 

včera

včera

Počasí o prodlouženém víkendu: Do Česka poprvé dorazí léto

Českou republiku čeká víkend ve znamení slunečného počasí a výrazného oteplování. S příchodem května se rtuť teploměru vyšplhá až k letním hodnotám. Srážky se v nejbližších dnech očekávají pouze ojediněle, a to až během nedělního večera.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy