Lidé jsou zoufalí, proto volí komunistu Babiše, zoufá si Bártova manželka

Praha - Manželka Víta Bárty a exposlankyně Kateřina Klasnová označila zvolení Andreje Babiše za zoufalou věc, ke které se museli za současné konstelace uchýlit voliči. Jinak si prý zvolení bývalého člena KSČ podezřelého ze spolupráce s StB nedokáže vysvětlit.

Andrej Babiš s hnutím ANO překvapil všechny, když získal 47 poslanců a stal se druhou nejsilnější stranou ve sněmovně. Fakticky je tak vítězem voleb. Bez něj se žádná vláda totiž v praxi sestavit nedá.

Bývalá šéfka poslanců VV Kateřina Klasnová teď celou situaci komentovala na sociální síti. "Zoufalí lidé dělají zoufalé věci. Jak jinak si vysvětlit výsledky voleb? Bývalý člen KSČ, podezřelý ze spolupráce s STB, "zachraňuje" republiku před komunismem," poznamenala.

Vadí jí i výsledek KSČM. Komunisté získali druhý nejlepší výsledek od listopadové revoluce. "A lídr ČSSD už se stihl potkat s nejvyššími soudruhy, kteří chtějí jednání o vládě u prezidenta. Nač ten spěch, když se Zeman vyjádřil, že o vládě hodlá jednat až po ustavující schůzi sněmovny, tedy až po 26. listopadu?" ptá se Klasnová.

ODS, která zažila největší volební debakl od svého vzniku, pak označila za oběť vlastních afér. "Leč stálice Marek Benda usedne ve sněmovně opět. A stejně tak Jiří Pospíšil, "hodný hoch" s kmotrem v zádech, zatímco mému manželovi, který proti kmotrům prokazatelně bojuje, chybělo k získání mandátu v Plzeňském kraji 170 hlasů," okomentovala úspěch těch "správných" v ODS.

Překvapená je také ziskem TOP09. Schwarzenbergova strana se tak podle Klasnové stala lídrem pravice, přestože cel národ nenávidí Kalouska. "Skutečným vítězem je samozřejmě Babiš - čím tak asi ty předvolební koblihy plnil?" dodala a vyjádřila se v tom smyslu, že by ráda co nejdříve šla k předčasným volbám.

Související

Kateřina Klasnová

Zelení budou v Praze kandidovat společně s Klasnovou

Praha - Strana zelených (SZ) a občanský spolek Pro jedničku se domluvily na společné kandidátce pro podzimní komunální volby. Novinářům to dnes řekli zástupci koalice, bývalá místopředsedkyně Sněmovny Kateřina Klasnová (Pro jedničku) a Filip Pospíšil (SZ).

Více souvisejících

Kateřina Klasnová Vít Bárta Andrej Babiš

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

včera

Atletika, ilustrační fotografie.

Česko má po osmi letech medaili z halového MS. Lurdes Gloria Manuel ovládla čtvrtku

Česká výprava atletů se konečně dočkala medaile z halového světového šampionátu. V sobotu se o ni v polské Toruni postarala čtvrtkařka Lordes Gloria Manuel, která si navíc doběhla pro tu nejcennější z nich, když závod na 400 metrů ovládla osobním rekordem, tedy v čase 50,76 sekundy. Jedná se tak pro ni o první výrazný seniorský úspěch, kterým tak navázala na svůj titul juniorské mistryně světa.

včera

Policie ČR

Smrtelná nehoda ve středních Čechách. Zasahoval vrtulník

Tragické následky má nedělní nehoda na Kolínsku ve středních Čechách. Jeden člověk nepřežil havárii osobního auta, další dva lidé utrpěli zranění. Příčina události je předmětem vyšetřování. Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému. 

včera

včera

AC Sparta Praha, stadion na Letné

Sparta odvetu osmifinále s Alkmaarem nezvládla. Olomouc nestačila na Mohuč

Český fotbal už nemá po čtvrtku v této sezóně evropských fotbalových pohárů žádného zástupce. Osmifinále Konferenční ligy se totiž hrubě nevydařilo pražské Spartě, která vstupovala do domácí odvety s nizozemským Alkmaarem po porážce 1:2 z úvodního zápasu. Výkon svěřenců kouče Briana Priskeho byl však ještě horší než před týdnem a nikdo se tak nemohl divit tomu, že odvetný duel dospěl k jasnému výsledku 4:0 pro Alkmaar. To Olomouc se v německé Mohuči pokoušela o klubovou senzaci. První poločas statečně držela bezbrankový stav, o svém postupu do čtvrtfinále nakonec bundesligový celek rozhodl dvěma góly ve druhé půli, přičemž mu pomohlo i to, že Olomouc dohrávala o deseti.

včera

včera

včera

včera

Volby, ilustrační fotografie.

ANO je suverénní, do Sněmovny by proniklo jen pět stran

Více než třetina lidí by momentálně podpořila vládní hnutí ANO premiéra Andreje Babiše. Jeden z jeho nynějších koaličních partnerů by ale skončil mimo Poslaneckou sněmovnu, kam by se dostalo jen pět subjektů. Vyplývá to z průzkumu agentury STEM pro televizní stanici CNN Prima News. 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Robert Mueller (exšéf FBI)

Zemřel bývalý šéf FBI a vyšetřovatel Mueller. Trump se svěřil, že je rád

Americký prezident Donald Trump si neodpustil velmi jízlivou reakci na nejnovější smutnou zprávu. Ve věku 81 let zemřel někdejší šéf FBI a bývalý zvláštní vyšetřovatel Robert Mueller, jenž se zabýval otázkou ruského ovlivňování amerických prezidentských voleb v roce 2016, kdy se Trump stal poprvé prezidentem. 

včera

21. března 2026 22:02

Epstein neměl kontakty jen s Andrewem. Pomohl také exmanželce bývalého prince

Židle už se nekýve, ale spadla s ním. Bývalý princ Andrew přišel prakticky o veškerá privilegia v souvislosti s kauzou finančníka a sexuálního delikventa Jeffreyho Epsteina. Jeden z předních britských deníků se nyní rozhodl připomenout, jak se vztah obou mužů vyvíjel. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy