Brno - Místopředseda ČSSD, jihomoravský hejtman a poslanec Michal Hašek se zúčastní pondělního jednání krajského výkonné výboru strany. Bude čelit návrhům, aby spolu s poslancem Jeronýmem Tejcem a senátorem Zdeňkem Škromachem odstoupil z vedení strany. Hašek dnes účast na pondělním jednání potvrdil ČTK.
"Samozřejmě se zúčastním stranických fór, na která jsem pozván a kde dostanu příležitost podat spolustraníkům informace a argumenty," uvedl Hašem v SMS zprávě, kterou odpověděl na dotaz ČTK.Haška část ČSSD kritizuje za to, že lhal spolustraníkům i veřejnosti o své povolební schůzce s prezidentem Milošem Zemanem v Lánech. Někteří jeho spolustraníci tvrdí, že se tím stal nevěrohodným.Místopředseda ČSSD Milan Chovanec dnes v České televizi uvedl, že lánská utajovaná schůzka byla propagandistická. Hašek prý chtěl ukázat, že má tým z vedení ČSSD. Setkání také podle Chovance inicioval. Hašek to dnes nechtěl komentovat. Podle Haška je současnou prioritou ČSSD sestavení vlády a její jednotná podpora poslaneckým klubem. "Pro to udělám maximum," uvedl dnes Hašek.Krajský výbor ČSSD bude v pondělí jednat v Brně. Pro Haška, Tejce i pro Škromacha jde o domovskou organizaci ČSSD. Jihomoravská sociální demokracie má 3000 členů a je třetí největší v republice.Hašek, kterého šéf strany Bohuslav Sobotka označuje za pučistu, již dříve uvedl, že na otázku, zda se vzdá funkce ve vedení strany odpoví 10. listopadu na zasedání ústředního výkonného výboru strany. Jeho místní stranická organizace Brno-venkov ho v pátek vyzvala, aby zůstal ve vedení strany až do připravovaného sjezdu ČSSD.
Související
Na protivládní demonstraci v Praze dnes promluví Hašek či Foldyna
Michal Hašek přerušil členství v ČSSD, objasnil to profesními důvody
Aktuálně se děje
včera
Epstein neměl kontakty jen s Andrewem. Pomohl také exmanželce bývalého prince
včera
Tisíce občanek je nutné vyměnit. Přestaly splňovat dnešní požadavky
včera
Trump se postaral o trapas. Před japonskou premiérku vtipkoval o Pearl Harboru
včera
První evropská reakce na požár v Pardubicích. Ozval se Orbán
Aktualizováno včera
Na Letnou přišlo přes 200 tisíc lidí. Podpořili ČT a rozhlas, promluvil Svěrák
včera
Íránu se snížila schopnost blokovat průliv, tvrdí Američané po posledních útocích
včera
Rezervy by mohly snížit ceny paliv, naznačil Fiala. Hřib navrhl jinou pomoc lidem
včera
Ukrajinci chtějí znát datum třístranného jednání, kde budou i Rusové
včera
Slovenská policie reaguje na požár v Pardubicích
včera
Nebezpečí nehrozí. Írán tvrdí, že došlo k útoku na jaderné zařízení
včera
Policie prozradila novinky z vyšetřování požáru v Pardubicích
včera
Pravda o íránské odvetě. Američané utrpěli škody za stamiliony dolarů
včera
Doma zanechal dopis. Pátrání po muži z Bohutína má špatný konec
včera
Česko je mezi zeměmi, které chtějí chránit lodě v Hormuzském průlivu
včera
Jsme blízko splnění cílů operace, tvrdí Trump. Hormuzský průliv mají chránit jiní
včera
Minář opět zlákal slavné osobnosti. Lidé se na Letné sejdou odpoledne
včera
Počasí slibuje zajímavou situaci. Do Česka by ještě mohla nakouknout zima
20. března 2026 21:50
Norská princezna zápasí s vážnou nemocí. Čeká ji transplantace
20. března 2026 20:22
Babiš vyzval zbrojařské firmy k maximálnímu zabezpečení areálů
20. března 2026 19:37
Začne další dlouhá výluka. Tramvaje nebudou jezdit u Pražského hradu
Turisté asi nebudou nadšení, ale každá tramvajová trať potřebuje čas od času opravit. Již o víkendu začnou práce na úseku u Pražského hradu, který je jednou z nejvyhledávanějších památek v hlavním městě. Rekonstrukce potrvá až do léta.
Zdroj: Jan Hrabě