Praha - Po počátečním nadšení z konce vnitrostranického rozvratu v sociální demokracii přichází vystřízlivění. Lidé kolem Bohuslava Sobotky si začínají uvědomovat, že není všem dnům konec. Příkladem jsou i slova předsedy Senátu Milana Štěcha.
Předseda Senátu a člen vyjednávacího týmu strany Štěch ještě v neděli mluvil o tom, že nechce, aby se z vítězného křídla kolem současného předsedy stali nějací kati. Naopak bude rád, když "pučisté" dostanou prostor k odpracování svého činu, kdy se pokusili svrhnout Bohuslava Sobotku.
Druhý den už ale na sociální síti napsal poněkud skeptičtější vyjádření. "Protagonisté lánského puče se teď mohou stáhnout do pozadí a čekat na první chyby Bohuslava Sobotky a vedení strany, to je docela možné," poznamenal s tím, že by se rád mýlil. Nutností je ale dát si teď pozor, aby křídlo kolem Michala Haška nezískalo sílu k odvetě.
Michal Hašek a další tři účastníci schůzky s prezidentem v Lánech byli donuceni vzdát se svých funkcí ve vedení. Důvodem bylo lhaní a mlžení o samotné schůzce a následně také pokus svrhnout předsedu strany. Jediným, kdo celou situaci přes aktivní účast na "puči" ustál, je Milan Chovanec. Ten se velmi rychle zorientoval v situaci a změnil stranu z Haškovy na Sobotkovu. Odměnou mu je odpuštění předsedy, zachování funkce místopředsedy strany a členství ve vyjednávacím týmu.
Související
Milan Štěch se po 24 letech rozloučil s horní komorou, senátoři mu tleskali vestoje
Štěch: Jsem zklamaný, děkuji voličům, kteří mi byli věrní
Aktuálně se děje
před 2 minutami
Z Bulharska do vazby. Soud rozhodl o dalším obviněném v pardubickém případu
před 47 minutami
Hokejová baráž opět terčem kritiky. Hadamczik apeluje na tlak na extraligové kluby
před 1 hodinou
Radioaktivita z Černobylu doputovala i do Česka, potvrzuje mapa od meteorologů
před 1 hodinou
Babišova vláda schválila rozpočtovou strategii na další roky
před 2 hodinami
Macinku navštívili policisté na ministerstvu. Kvůli esemeskám prezidentu Pavlovi
před 3 hodinami
První předpověď počasí na letní měsíce. Experti řekli, jaký bude trend
před 4 hodinami
Větší armáda ano, ale kvůli nám, ne Evropě. Macronovy ambice ve Francii tvrdě narážejí
před 5 hodinami
Teherán dostal od Trumpa košem, tak začal jednat s Putinem. Arakčí v Rusku svalil všechnu vinu na USA
před 5 hodinami
Nenávist mezi Zelenským a Putinem přijde Trumpovi k smíchu
před 7 hodinami
Ministerstvo zveřejnilo nové cenové stropy pro prodej pohonných hmot
před 7 hodinami
Vláda schválila prodloužení regulace marží u pohonných hmot. Ceny bude nově určovat jinak
před 8 hodinami
Írán navrhl USA ukončení blokády Hormuzského průlivu. Ovšem za vysokou cenu
před 9 hodinami
Britský král Karel III. se sejde s Trumpem. Bude v bezpečí, slíbil mu prezident
před 10 hodinami
Britům dochází trpělivost. Tlačí na Starmera, aby proti Trumpovi vytvořil vlastní verzi evropské obchodní bazuky
před 11 hodinami
Politico: Válka mezi USA a Íránem se pro EU mění z ekonomického šoku v závažnou krizi
před 11 hodinami
Kim Čong-un ocenil vojáky bojující na Ukrajině. Národu je představil jako symboly oběti a loajality
před 12 hodinami
Motivem útočníka zřejmě byla nenávist k Trumpovi. Vyjma politiků nechtěl nikoho zranit
před 14 hodinami
Počasí se pořádně oteplí. O prodlouženém víkendu dorazí téměř letní teploty
včera
Nejhorší jaderná katastrofa v dějinách. Okolí Černobylu může být neobyvatelné i tisíce let
včera
Timmy rozpoutal v Německu bouři. Vědci mluví o týrání, konspirační teoretici vytváří kolem velryby auru
Přípravy na záchrannou operaci pro dvanáctitunového keporkaka, který již téměř měsíc uvízl v mělkých a málo slaných vodách u německého ostrova Poel, vrcholí. Soukromá iniciativa financovaná dvěma bohatými mecenáři plánuje přepravit zvíře přezdívané Timmy na speciálním pontonu se vzduchovými polštáři čtyřicet kilometrů směrem do Severního moře, odkud by se keporkak mohl vrátit zpět do Atlantiku.
Zdroj: Libor Novák