Praha – David Rath se po dlouhých osmnácti měsících dostal z vazby domů. Jaký byl jeho návrat domů, kde na něj čekala manželka s dvanáctiletým synem Danielem a milenka s třináctiletým synem Filipem? Pocity manželů Rathových zprostředkoval server Blesk.cz v rozhovoru.
Když Rathovi oznámili, že půjde domů, nemohl tomu uvěřit. Zvlášť když během osmnácti měsíců, které strávil v cele, několikrát žádal o propuštění domů. Proto oznámení, že jde domů, považoval nejprve za nejapný žert.
Rathova manželka popsala nadšení syna Daniela, že se táta vrací domů: „Ten se to dozvěděl, když jsem na něho čekala před školou, měl strašnou radost, skákal asi tři metry do výšky. Hodil po mně tašku a běhal po ulici, byla to taková spontánní reakce." Rath ten den ještě navštívil syna Filipa, kterého má s milenkou.
Ač by se mohlo zdát, že Rath je celý nadšený z návratu domů, není tomu tak zcela. Neustále se totiž obává, že jej zase posadí zpátky do vazby, neboť případ ještě není uzavřený: „člověk musí počítat s tím, že může nastat cokoliv. Já jsem přesvědčen, že z toho, za co mě viní, jsem neudělal nic. Nicméně víme i z minulosti, že lidí, co nic neudělali a byli odsouzeni, je mnoho."
Rath byl posazen do vazby na jaře loňského roku kvůli tomu, že se měl dopustit společně s Kateřinou Pancovou a Petrem Kottem korupce v zakázce buštěhradského zámku a některých nemocnic. Rath byl zadržen s krabicí od vína, ve které bylo sedm milionů korun. Policie zasáhla na základě odposlechů tří uvedených osob.
Související
David Rath byl propuštěn z vězení, kde si odpykával trest za korupci
Svaz pacientů jmenuje Ratha pacientským ombudsmanem
Aktuálně se děje
před 19 minutami
Útočník z Berlína nebyl neznámou. Kontaktoval teroristy, měl jít za mříže
před 1 hodinou
Tragická střelba na festivalu v americkém Seattlu. Dva mrtví, pachatel dopaden
před 2 hodinami
Předpověď počasí slibuje poslední déšť před tropickou epizodou
včera
Trump 2028. Prezident před novináři vtipkoval o další kandidatuře
včera
Za tři dny přibylo 300 mrtvých. Nynější epidemie eboly se šíří nejrychleji v historii
včera
Policejní komando zastřelilo podezřelého z teroristického útoku v Berlíně
včera
Knížák ovlivnil několik generací, konstatoval ministr Klempíř
včera
Fico se naštval kvůli tématu slovenské podpory Ukrajiny
včera
Mladí Češi mají zájem o řízení před 18. narozeninami, ukazují data
včera
Burnham se poprvé spojil s Trumpem. Budu mu i oponovat, slíbil Britům
včera
Kouř z požárů na západě Evropy doputoval do Česka. Lidé se nemusí obávat
včera
Babiš hodlá přehlasovat veto z Hradu. Pavla vyzval, aby sám šetřil
včera
Pachatel útoku v Berlíně by se neměl skrývat v Česku, uvedla policie
včera
Francii a Španělsko dusí požáry, které se nedaří zastavit. Pomáhají i vojáci
včera
Zemřel Milan Knížák, někdejší ředitel Národní galerie
včera
Fotbalová Sparta hlásí vytouženou posilu. Přivedla bratrance Erlinga Haalanda
včera
Policie obvinila ženu ze čtvrteční vraždy v Jablonci nad Nisou
včera
Zelenskyj nepochybuje o další ruské mobilizaci. Nasazeni budou i Severokorejci
včera
Kriminalisté objasnili vraždu po téměř 20 letech. Pachatel ale k soudu nezamíří
včera
Tragédie v Berlíně. Islamista najel do lidí na Pride, nejméně jeden mrtvý
Nejméně jeden člověk nepřežil útok na Pride v německém Berlíně. Mladík s vazbami na islamisty tam vjel s dodávkou do pochodu lidí na podporu komunity LGBT+. Policie od sobotního večera usilovně pátrá po údajném pachateli.
Zdroj: Lucie Podzimková