Praha - Exministr spravedlnosti Jiří Pospíšil opět rozčílil občanské demokraty. Důvodem jsou jeho slova o pocitech, které má po svém odchodu z této strany. Jana Černochová /ODS/ ho dokonce označila za lháře.
"Mám pocit, že už to je uzavřené, pokud nemáte na mysli mediální výpady některých kolegů jako je Marek Benda nebo paní (Jana) Černochová, na ty jsem ani nereagoval. S odstupem času, když jsem slyšel reakce některých kolegů, tak se mi potvrdilo, že po stránce lidské je dobře, že jsem odešel. Ta bariéra tam byla velká a některé ty výroky mě zklamaly. Třeba ten, že jsem byl největší škůdce ODS," reagoval Pospíšil na dotaz lidovky.cz ohledně jeho pocitů po odchodu z ODS. Nyní kandiduje jako nestraník za TOP 09 do europarlamentu.
Tato slova rozčílila poslankyni ODS Janu Černochovou, kterou Pospíšil zmiňuje. Odmítá, že by ho označila za škůdce. "Pro mě je to lhář, co podepíše čestné prohlášení a pak ho zapře. Zbabělec, který se nikdy neuměl postavit tváří tvář kritice a než by bojoval, raději dezertuje. Arogantní nezdvořák, který si hraje na uhlazeného gentlemana a přitom ani neumí otevřít pusu a odpovědět na pozdrav," dodává a vzkazuje mu, ať odpočívá v pokoji.
To bývalá členka ODS, nyní kandidátka Úsvitu do Bruselu Klára Samková, s označením Pospíšila za škůdce, souhlasí. "Tak já to řeknu za Vás, Jano, je to největší škůdce České republiky od doby kuponové privatizace, včetně. Je to rozvraceč státu, který je rozhodně natolik inteligentní, aby toto rozvracečství nedělal z hlouposti," napsala pod komentář Černochové na sociální síti. Kritizuje Pospíšilův občanský zákoník, který podle ní rozvrací právní řád.
Související
Pospíšil bude i jako pražský radní pobírat plat europoslance
Pospíšil chce kandidovat, v kauze Dozimetr hodlá vypovídat na policii
Jiří Pospíšil , Jana Černochová
Aktuálně se děje
před 8 minutami
Na Ukrajině mohou být do tří měsíců volby, Zelenskyj není proti
před 1 hodinou
Počasí může ještě dnes trhat rekordy, pak se ochladí
včera
FT: USA daly Zelenskému na přijetí mírového plánu ultimátum. Ukrajina pošle Bílému domu odpověď ve středu
včera
Novinář měl neomezený přístup k Zelenskému. Teď vysvětlil jeho strategii při jednání i otřes po pádu Jermaka
včera
„Antiukrajinské body byly odstraněny.“ Zelenskyj posílá do USA revidovaný mírový plán
včera
Evropská unie se rázně vymezila proti tvrdé kritice Donalda Trumpa
včera
Může za cla, válku na Ukrajině i útok ve Washingtonu. Trumpovou univerzální odpovědí je svalit vše na Bidena
včera
Austrálie spouští globální unikát: Miliony dětí přišly o účty na sociálních sítích
včera
Studenti vyrazili do ulic. Po celém Česku protestovali proti vedení ministerstva životního prostředí Motoristy
včera
Co odhalila nová Národní bezpečnostní strategie USA? Trump pro Evropu víc nebezpečný, než se zdálo
včera
Evropa je rozpadající se skupina národů vedená slabými lidmi, prohlásil Trump
včera
Ukrajinci vztyčili v údajně dobytém Pokrovsku vlajku. Kreml o obsazení města lže, tvrdí
včera
V Rusku se zřítilo obří vojenské letadlo Antonov An-22
včera
Babiš předal na Hradě Pavlovi seznam ministrů. Turek na něm chybí
včera
Politico: Česko se s Babišem v čele stane dalším destruktivním prvkem v EU
včera
Nové boje na hranicích: Proč eskaluje napětí mezi Thajskem a Kambodžou?
včera
Ukrajina připravuje nový mírový plán, Zelenskyj vyloučil územní ústupky
Aktualizováno včera
Prezident Pavel jmenoval nového premiéra. Česko bude nejlepší na celé planetě, prohlásil Babiš
včera
Soud řeší, co si Trump vlastně může dovolit. Zřejmě mu posílí pravomoci
včera
Výhled počasí do konce prosince. V Česku se opět ochladí
Po neobvykle teplé první polovině týdne přijde ochlazení. Na přelomu roku se teploty opět přiblíží nule, ale sníh bude v následujících dnech a týdnech padat jedině na horách, kde se však může i udržet. Vyplývá to z měsíčního výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Zdroj: Jan Hrabě