Ústí nad Labem - Na prvomájové demonstraci pravicových radikálů z DSSS evidentně byli i neonacisté. Existuje fotografie dívky, která si přišla zanadávat na imigraci a globalizaci s hákovým křížem a jako hinduistka opravdu nevypadala.
V Ústí nad Labem měla ve čtvrtek proběhnout pompézní akce české radikálně pravicové scény za účasti jejich přátel z Německa či Slovenska. Místo toho byla akce propadák s malou účastí a na protestující čekali na každém kroku recesisté s hesly jako "Čechy mechům".
Co však hlavně akce přinesla, je důkaz, že DSSS podporují i lidé z neonacistické scény. Jak jinak si vysvětlit, že dívka účastnící se protestu měla náušnici se svastikou? Na vyznavačku hinduismu či buddhismu, jež také užívají znak svastiky, nevypadala. Její fotografii zveřejnil server Romea.cz ZDE.
Se zajímavým zjištěním pak přišel fotoreportér Aktuálně.cz. Ten si zase povšiml, jak jeden z účastníků popíjí nápoj z nejznámějšího nadnárodního podniku, který je symbolem globalizace, aby se následně účastnil průvodu, který na globalizaci útočí. Inu, paradoxy Ústí ve čtvrtek jen překypovalo.
Související
Migrant dostal za znásilnění na Litoměřicku čtyři roky vězení. Skutek se nesporně stal, řekl soud
Extremismus v ČR? Neonacisté jsou rozdrobení, anarchisté početně slabí, uvádí zpráva
Aktuálně se děje
před 58 minutami
Jak uspokojit Trumpa? Stačila mu 70 let stará dohoda
před 1 hodinou
Ledovka způsobila hromadnou nehodu na D1. Záchranáři vyhlásili traumaplán
před 2 hodinami
"Odporné. Zvedá se mi z toho žaludek." Trump vyvolal v Británii výroky o Afghánistánu politickou bouři
před 3 hodinami
Pokrok v mírových rozhovorech závisí na tom, jestli ukrajinské síly opustí celý Donbas, prohlásil Peskov
před 3 hodinami
Kličko vyzval po posledních útocích obyvatele Kyjeva k evakuaci
před 4 hodinami
Nežijeme díky milosti USA, prohlásil v Davosu Carney. Trump se mu pomstil zrušením pozvání do Rady míru
před 5 hodinami
Historický zlom nastal. Éra spoléhání se na USA definitivně skončila, shodli se v tichosti evropští lídři
před 5 hodinami
Ledovka pokryla část Česka. Policie kvůli nehodám uzavřela dálnice
před 5 hodinami
Ve Spojených arabských emirátech se chystá historicky první trojstranné jednání o Ukrajině
před 7 hodinami
Počasí do konce víkendu. Meteorologové řekli, kde bude sněžit
včera
Tramvaje čeká v Praze několikadenní výluka. Protáhne se až do února
včera
U střelce z úřadu v Chřibské byly další zbraně. Na místě činu vystřelil asi stokrát
včera
Povedené generálky na Australian Open. Menšík i Machač na australských turnajích kralovali
včera
Do Česka by měl po mnoha letech přijet papež. Přijal pozvání od prezidenta
včera
Babišova vláda zruší televizní poplatky. Názor změnil i ministr Klempíř
včera
Pavlovi někdo vyhrožoval na internetu. Policie zadržela muže
včera
Další český hokejový úspěch. Po stříbru mužské dvacítky má ženská osmnáctka bronz
včera
Policie zadržela údajného zahraničního agenta. Měl pracovat pro Čínu
včera
Ve Spojených arabských emirátech budou jednat zástupci Ukrajiny, Spojených států a Ruska, oznámil Zelenskyj
včera
Zelenskyj: Evropa mlčí a Putin dál vyrábí rakety. Neměla by spoléhat na NATO, místo aby jednala jen čeká
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vystoupil na Světovém ekonomickém fóru v Davosu s projevem, který byl směsicí frustrace z evropské nečinnosti a opatrného optimismu po schůzce s Donaldem Trumpem. Svou řeč zahájil netradičně – odkazem na kultovní film „Na Hromnice o den více“, ve kterém hlavní hrdina prožívá tentýž den stále dokola. Podle Zelenského takto vypadá realita Ukrajiny, která měsíce a roky čelí stejným výzvám, zatímco světoví lídři opakují stejné chyby.
Zdroj: Libor Novák