Praha - Sobotkova vláda je příliš mírná v postoji k ukrajinské krizi. Podle demonstrantů, kteří se dnes shromáždili před Strakovou akademií, by měla vláda jasně odsoudit ruskou agresi východě Ukrajiny.
Před Úřadem vlády se ve středu v odpoledních hodinách shromáždili demonstranti, kteří vyjádřili nesouhlas s politikou appeasementu, kterou podle nich zastává česká vláda k ruské agresi na Ukrajině. Mezi demonstranty byli jak čeští, tak ukrajinští aktivisté, dorazil i bývalý ministr Martin Bursík. Ten vzápětí po přečtení protestního dopisu, jež byl adresován Bohuslavu Sobotkovi, odešel.
Fotogalerie: OBRAZEM: Putin je válečný štváč, Sobotkova vláda by měla přitvrditPo předání výzvy premiérovi se průvod vydal na pochod až k ruské ambasádě. Tam již čekali připravené policejní zátarasy. Demonstranti za hlasitého pískotu a rámusu vyjádřili svůj odpor k ruské politice.
Aktivisté žádají, aby česká vláda posílila podporu Ukrajině a například zastavila vývoz zbraní do Ruska, či vyčlenila peníze na nevojenskou podporu oficiální ukrajinské vlády. Ruského prezidenta Putina demonstranti označují za diktátora, před kterým je nutné se bránit.
Celkem se demonstrace účastnili přibližně tři desítky lidí a celá akce se obešla bez problémů.
Související
Krátkodobé příměří na Ukrajině. Po Putinovi rozhodl i Zelenskyj
Babiš bude v Arménii jednat se Zelenským či Starmerem
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Babiš volá po ostudě během fotbalového derby po brutální změně
před 1 hodinou
Souček se do čela České televize nevrátí. Se žalobou u soudu neuspěl
před 2 hodinami
Polský exministr Ziobro uniká spravedlnosti. Z Maďarska zmizel do USA
před 3 hodinami
Policie ztotožnila fanoušky, kteří napadli brankáře Sparty. Vyšetřování pokračuje
před 4 hodinami
Počasí dnes: Česko zasáhnou silné bouřky, varovali meteorologové
před 5 hodinami
Potvrzeno. Roman Červenka pojede na třinácté mistrovství světa v kariéře
před 5 hodinami
Francie potvrdila první případ hantavirové infekce
před 6 hodinami
Čína konečně potvrdila, že od středy bude hostit prezidenta Trumpa
před 7 hodinami
Ropa na světových trzích reagovala na nejnovější Trumpova slova
před 8 hodinami
Neakceptovatelné. Trump reagoval na íránský mírový protinávrh
před 9 hodinami
Počasí příští víkend: Sobotu může zkazit déšť, v neděli hrozí i bouřky
včera
Severní Korea schválila plán jaderného útoku, pokud dojde k atentátu na Kim Čong-una
včera
Sjezd sudetských Němců v Brně tříští politiky. Zbytečné otevírání starých ran, varuje Havlíček
včera
Chaos, šílenství... Česko má mezinárodní ostudu, o excesu slavistických fanoušků píše celý svět
včera
Evakuace MV Hondius bude trvat do pondělí. Pak na lodi zůstane 30 lidí
včera
Fanoušek, jenž napadl Surovčíka, už se do Edenu nepodívá. Chorý s Douděrou si budou hledat angažmá
včera
Disciplinární komise vynese verdikty nad pražským derby v úterý. Slibuje přísné tresty
včera
Podle titulárního sponzora ligy přichází český fotbal o důvěryhodnost
včera
Slavia dočasně uzavře Tribunu sever, potrestala tvrdě i hříšníky z kádru. Po výtržnících bude chtít klub náhradu škod
včera
Írán poslal USA odpověď na návrh mírového plánu
Napětí na Blízkém východě nadále eskaluje, zatímco diplomatické úsilí o ukončení konfliktu nabývá na intenzitě. Írán v neděli prostřednictvím pákistánského zprostředkovatele doručil svou odpověď na nejnovější americký návrh, který má za cíl ukončit válku trvající od konce letošního února. Podle státní tiskové agentury IRNA se íránská reakce soustředí na rámec budoucích jednání, která by měla vést k úplnému zastavení bojů v regionu.
Zdroj: Libor Novák