Praha - Kateřina Klasnová opustila stranu Věci Veřejné. Ačkoli byla jednou z nejznámějších tváří strany, nelíbí se jí spojení části VV s hnutím Úsvit přímé demokracie v loňských podzimních volbách.
"Rozhodla jsem se ukončit své členství ve straně Věci veřejné. Svůj krok jsem oznámila již před několika týdny předsedovi strany. Bylo to pro mne složité a bolestné rozhodnutí, protože jsem byla véčkařkou přes deset let; stála jsem u počátků Věcí veřejných, prošla jsem s nimi jejich růstem, sněmovním štěpením i mediálními skandály a pseudoskandály," uvedla v oficiálním prohlášení Klasnová.
Sama přiznává, že měla několik důvodů ke kritice strany, nechávala si je ale na vnitrostranické debaty, podle jejích slov to ale bylo bezvýsledné. "Na posledních dvou konferencích jsem proto ani nekandidovala na jakýkoli post ve vedení strany; vždy jsem se ale snažila jít příkladem, jak se má chovat slušný člověk a politik, který dodržuje své sliby voličům," tvrdí Klasnová.
"Dokud byly VV lodí, do níž sice ze všech stran teklo, ale která měla svůj cíl, zůstávala jsem a stoupala si ke kormidlu, kdykoli bylo zapotřebí. Jenže od okamžiku spojení části VV s hnutím Úsvit v předčasných parlamentních volbách marně přemýšlím, co jsou dnešní VV a jaké je jejich směřování. Odpovědi nenacházím, a proto jsem se rozhodla nebýt již véčkařkou," vysvětlila.
V nadcházejících komunálních volbách se bude ucházet o post zastupitelky Prahy 1. Kandidovat chce jako nezávislá s podporouspolku Pro Jedničku. "Spolek jsem spoluzakládala a mám tu čest být jeho předsedkyní. Nezávislí kandidáti z Pro Jedničku, z. s. nyní sestavují kandidátku a jednají i o případné koaliční spolupráci," uvedla Klasnová.
Související
Zelení budou v Praze kandidovat společně s Klasnovou
Klasnová pokračuje ve vysvětlování. Stojí za jejím odchodem rasismus?
Kateřina Klasnová , Věci veřejné , Hnutí Úsvit přímé demokracie
Aktuálně se děje
včera
Trump slíbil zrušení cel na whiskey. Zásluhy připsal králi Karlovi
včera
Čeká Real Madrid velký fotbalový návrat? Šéf klubu si přeje příchod trenéra Mourinha
včera
Vracím České televizi peníze, přiznal novinář Moravec
včera
Kupka se opřel do Babiše kvůli novému zmocněnci Landovskému
včera
Počasí se po víkendu změní, i když ne hned. Dorazí i kýžené srážky
včera
Hasiči hasí požár v Českém Švýcarsku na několika úsecích. Počasí vše komplikuje
včera
Spotify se snaží upozornit na hudbu od AI. Experti ale varují
včera
Vojáků stáhneme mnohem víc, vzkázal Trump do Německa
včera
Je to politická akce, nikoliv vojenské cvičení, odmítl Macinka účast Pavla na summitu NATO
včera
Německo poprvé zareagovalo na ohlášené stažení tisíců amerických vojáků
včera
Nové varování před požáry. Meteorologové rozšířili výstrahu
včera
Trump prozkoumá nový íránský mírový návrh. Dopředu ale naznačil, jak se zachová
včera
Babiš si prosadil dalšího zmocněnce. Landovský má dohlédnout na obranné výdaje
včera
Devět zraněných po nehodě horské dráhy v Hradci Králové. Případ řeší policie
včera
Rakouská policie zadržela muže v kauze otrávených dětských výživ
včera
Maraton omezí pražskou dopravu. Využijte metro, radí dopravce
včera
Sedm vrtulníků, posily z okolních krajů. Boj s požárem v Českém Švýcarsku pokračuje
včera
Dnešní počasí bude ještě teplejší, očekávají meteorologové
2. května 2026 21:57
Je třetí v pořadí na britský trůn. Princezna Charlotte oslavila narozeniny
2. května 2026 21:04
Brněnskou Kometu bude opět trénovat majitel Zábranský. Klub představil posily
Tuzemská hokejová sezóna sotva skončila, v klubech se ale nezahálí a už se začínají připravovat na další sezónu. Platí to i pro brněnskou Kometu, která se stala dalším extraligovým klubem, který v těchto dnech oznamuje novinky nejen ve svém kádru, ale i v realizačním týmu. I tady totiž dochází ke změně na trenérských postech. Na trenérskou lavičku se totiž vrací po pěti letech klubový majitel Libor Zábranský, jemuž budou asistenty trenéři, kteří v uplynulé sezóně 2025/26 vedli Brno jako hlavní stratégové – Kamil Pokorný a Jiří Horáček. Coby další asistent se k nim ještě přidává Martin Erat.
Zdroj: David Holub