Praha – Karolína Peake odešla z politiky přesně před rokem, kdy opustila stranu LIDEM, kterou sama založila. Žena, které proslula především tím, že byla po devíti dnech odvolána z křesla ministryně obrany. Dnes jsem spokojená, politiku přesto sleduju, říká expolitička.
Bedlivě sleduje například jednání o služebním zákonu. Když byla ještě ve vládě, sama o něm jednala. Současnou dohodu vládní koalice a opozice považuje za rozumnou, na rozdíl od původního záměru spojeného s generálním ředitelstvím. „Pan ministr Dienstbier působí jako ufňukánek. Měla jsem tak trochu dojem, že už měl někoho vymyšleného na šéfa generálního ředitelství státní služby. Celá ta debata byla, jako kdyby chtěli co nejrychleji dostat svoje lidi na ty vysoké posty," komentovala v Interview ČT 24 aktuální dění Peake.
Bývalá ministryně si také neodpustila poznámky k Andreji Babišovi. „Hnutí ANO je jako Věci veřejné na steroidech. Dostaly se do politiky rychle, svoji kampaň založily na plivání na klasické politické formace. Byla poptávka po změně a obě hnutí tu poptávku vyslyšely," srovnává partaje Peake, podle které má hnutí ANO lepší finanční i personální zázemí i oporu v médiích, které vlastní Andrej Babiš.
Problém, který by podle expolitičky mohl hnutí ANO srazit vaz, je fakt, že strana má hodně nesourodou členskou základnu. „Teď to nevadí, projeví se to ne ve chvíli, kdy se daří, ale když jde strana ke dnu," myslí si Peake, která takový pád zažila se stranou Věci Veřejné. Bývalá politička původně plánovala, že se do politiky po roční pauze vrátí a zapojí se do pražské komunální politiky.
„Byla jsem oslovena pražskou stranou, ale nakonec jsem odmítla. Jsem teď spokojená, práce mě naplňuje. A když jsem byla ve vládě, tak trochu jsem zanedbávala svoje děti," dodala Peake s tím, návrat v budoucnu nevylučuje.
Související
Trafiky pro politiky ODS? Němcová se u soudu divila, výpověď Peake rozladila Nečase
Peake po dlouhé době promluvila o politice. A hned to schytal Babiš
Karolína Peake , Andrej Babiš , hnutí ANO
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Počasí bude i o víkendu deštivé. Dorazí i vítr
před 2 hodinami
Česko - Jižní Korea 1:2. Kapitán Krejčí skóroval, Korejci předvedli obrat
včera
Dnes v noci velmi tvrdě udeříme na Írán. Převezmeme ostrov Charg, pohrozil Trump. O hodinu později vše zrušil
včera
Fotbalové MS plné nových pravidel. Jaké novinky týmy i fanoušky čekají?
včera
Amerika zůstane bezbranná? Rakety bleskově dochází, Trumpa čeká ostrá debata se zbrojaři
včera
Tchajwanská armáda cvičně odpálila rakety směrem k Číně z amerických zařízení
včera
Obavy vědců se naplnily. El Niño je tady, může dosáhnout historické síly a působit miliardové škody
včera
Evropští lídři chtějí na summitu G7 přesvědčit Trumpa k obnovení mírových rozhovorů mezi Ukrajinou a Ruskem
včera
Polsko spustí unikátní program. Statisícům lidí poskytne kurzy přežití
včera
Neřeší Ukrajinu, Írán ani Trumpa. Státy EU se bouří proti Kallasové
včera
Americe se nelíbí, že ji Netanjahu neposlouchá. Prosazuje zájmy které se neshodují s USA, prohlásil Vance
včera
Írán oznámil uzavření Hormuzského průlivu. Útoky USA zlikvidovaly příměří, tvrdí
včera
Musk podnítil nepokoje v Belfastu. Odhalil slabinu sociálních sítí
včera
Rok od tragického zřícení letu AI171: Jediný přeživší se dodnes potýká s problémy. Stále neví, proč letadlo spadlo
včera
Spojené státy a dalších 20 zemí včetně Česka varují před útoky Íránu v Evropě
včera
Policie v Severním Irsku nasadila proti demonstrantům vodní děla
včera
Mašínová si zachovala pevný charakter, ocenil prezident Pavel
včera
Útoky slibované Trumpem přišly. Írán tvrdí, že opět uzavřel Hormuzský průliv
včera
K dešti se přidají bouřky, vyplývá z předpovědi počasí na dnešek
10. června 2026 21:57
Česká cesta do vesmíru míří k úspěchu. Svoboda by mohl letět na ISS
Premiér Andrej Babiš se společně s prvním místopředsedou vlády a ministrem průmyslu a obchodu Karlem Havlíčkem, ministrem školství, mládeže a tělovýchovy Robertem Plagou a ministrem obrany Jaromírem Zůnou v pondělí v pražském Planetáriu zúčastnil tiskové konference k národnímu projektu Česká cesta do vesmíru. Konference představila aktuální kroky směřující k realizaci historicky první samostatné mise České republiky na Mezinárodní kosmickou stanici (ISS).
Zdroj: Jan Hrabě