Babiš bude přespříští úterý jednat s ministry o rozpočtu

Premiér Andrej Babiš (ANO) a ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) budou v úterý 11. srpna jednat s některými ministry o státním rozpočtu na příští rok. Babiš to řekl dnes ve svém videu na facebooku. Premiér dodal, že počítá s růstem důchodů a také se zrušením superhrubé mzdy, což by s sebou mělo přinést snížení daňového zatížení zaměstnanců.

Andrej Babiš
doporučujeme

Babiš řekl, že 11. srpna bude celý den na ministerstvu financí. "Budou chodit někteří ministři a budeme diskutovat o rozpočtu na příští rok," uvedl. Zdůraznil, že počítá s růstem důchodů a zrušením superhrubé mzdy. "Je potřeba snížit daňové zatížení zaměstnanců, bylo by dobré vrátit se na 15 procent, co slibovala ODS," konstatoval Babiš.

Prohlášení na twitteru kritizoval místopředseda ODS Zbyněk Stanjura. "Pět let odmítal Andrej Babiš náš návrh na razantní snížení daní pro zaměstnance. Jak je jeho zvykem, nápad ukradl a dnes ho prezentoval jako svůj. Nevadí, důležitý je výsledek, tak snad si to zase nerozmyslí," uvedl.

K návrhu ODS, aby se zdaňovaly jen hrubé mzdy, tedy bez navýšení o odvody zaměstnavatele na zdravotní a sociální pojištění, zaujala před dvěma lety vláda negativní stanovisko. ODS navrhovala, aby sazba daně zůstala jako nyní na 15 procentech.

Schodek letošního rozpočtu se třikrát zvyšoval kvůli pandemii nového typu koronaviru a souvisejícím opatřením. Vláda nejprve prosadila zvýšení z původních 40 miliard na 200 miliard, později na 300 miliard a v polovině července podepsal prezident Miloš Zeman novelu, která zvyšuje schodek na 500 miliard korun. Sněmovna v souvislosti s tím požádala vládu, aby zpracovala koncepci konsolidace veřejných financí pro období 2021 až 2027. Vláda ji má předložit do 30. září.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hamáček je proti otevření lyžařských areálů

27.01.2021 10:29 V Česku podle vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD) aktuálně není situace na to, aby se otevřely…

GLOSA: Pánovi s bonbóny se nevěří. Vědí to děti, měli by i voliči

27.01.2021 10:12 GLOSA - „Život je jako bonboniéra. Nikdy nevíš, co ochutnáš,“ zní citát z jednoho známého…

Nový poslanec ANO Samaš složil slib, nahradil Hniličku

27.01.2021 09:12 Nový poslanec hnutí ANO Miroslav Samaš složil v úvodu jednacího dnes Sněmovny slib. V dolní komoře…

Expolicista Robert Šlachta zakládá hnutí, chce do Sněmovny

26.01.2021 21:26 Bývalý ředitel policejního Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) Robert Šlachta…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama