Babiš nikdy neodstoupí? Lže, mlží, je jako dítě... Úterní demonstrace má dohru

Na Václavském náměstí v Praze se v úterý sešly desítky tisíc lidí, kteří opět žádali demisi Andreje Babiše. Ten sám k ní uvedl, že žádosti části veřejnosti nevyhoví a neodstoupí. Zakladatel spolku Milion chvilek pro demokracii Mikuláš Minář si ale myslí opak.

Podle něj je audit Evropské komise (EK) vážná záležitost, stejně vážně ale vnímá i reakci premiéra a celé státní správy. Ta totiž podle něj hájí zájem jednoho muže namísto České republiky.

"Chtěli jsme jasně říct, že je na místě, aby tento člověk dál nesetrvával ve funkci premiéra. Dohromady to byly tři body – demise Babiše, konec veřejných peněz pro Agrofert,… a za třetí požadujeme, aby vrátil peníze, které mu nepatří, tak aby to nehradili občané, ale viník," řekl Českému rozhlasu.

Dodal, že spolek nechce dělat politické kalkuly, jestli bude jejich požadavek bude, nebo nebude vyslyšený. "My jsme tady od toho, abychom řekli, že je to špatně, není to normální a na místě je demise… Nemáme páky na to, abychom (demisi) mohli nějak vynutit, ale je naše občanská povinnost ozvat se, když se tady překračují základní demokratická pravidla," uvedl.

Babiš už několikrát uvedl, že na základě demonstrací neodstoupí. Podle Mináře ale není boj prohraný. Je rád, že se do společnosti dostane názor, že je část lidí nespokojená a žádá demisi premiéra.

"Samozřejmě, že Babiš asi nikdy neřekne: No, máte pravdu a demisi skutečně zvažuji. Teď to vypadá, že až do konce světa bude premiérem, ale nemyslím si, že je už tak 100%, že doopravdy neodstoupí," dodal pro Rozhlas.

Tvrdí rovněž, že Babiš nikdy nepřizná, že má problém. Lze ale podle něj jasně říct, že premiér "lže, mlží a vykrucuje se, pokud dál říká, že nic neovládá…" Chová se prý jako školák přistižený při opisování, který jen říká, že neopisoval a nic neudělal. "Je naprosto zjevné, že lže, a to nám může jen přitížit," dodal.

Popřel také, že by jeho hnutí někdo najal nebo si ho platil."Lidé mají ale pocit, že to upřímné být nemůže, asi takto uvažují… Ukazuje to na to, že je tady nesmírně snadné uvěřit, že za vším je nějaký tajný zájem nějaké mocenské skupiny, která někým manipuluje," vysvětlil.

Související

Více souvisejících

demonstrace proti Babišovi (Praha, Václavské náměstí 10.12.2019) Mikuláš Minář Milion chvilek pro demokracii

Aktuálně se děje

před 49 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

Jiřina Bohdalová v televizním filmu Svatá.

RECENZE: Svatá s démonickou Bohdalovou se pod podnětnou premisou hroutí a učí nás překrucovat

V neděli v lineárním vysílání odpremiéroval očekávaný snímek České televize Svatá, nyní si jej můžete pustit na iVysílání. Produkce spoléhá na osvědčená tvůrčí i herecká jména a po záplavě seriálů a minisérií se navrací k formátu dlouhometrážního televizního filmu. Slibná zápletka prestižního projektu s možnostmi ambivalence však v závěru vyzní banálně a dialog nevede.

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

Mistrovství světa v ledním hokeji 2024 v Praze

MS v ledním hokeji: Česko - Kanada 3:4. Velký návrat, pak prohra v prodloužení

Česko v závěrečném zápase skupinové fáze domácího mistrovství světa proti Kanadě hrálo o první místo ve skupině A. Za národní tým poprvé na šampionátu nastoupil nejlepší český hráč současnosti David Pastrňák. I on byl na ledě, když národní tým v předposlední minutě dokonal návrat z dvoubrankové ztráty. V prodloužení ale rozhodl o vítězství zámořského týmu Cozens.

před 4 hodinami

Ruská armáda, ilustrační foto

V Rusku začaly manévry s nestrategickými jadernými zbraněmi

Ruská armáda v úterý zahájila úvodní fázi manévrů s nestrategickými jadernými zbraněmi, uvedla agentura Interfax s odvoláním na ministerstvo obrany. Cvičení probíhá v Jižním vojenském okruhu, pod který spadají i okupované části ukrajinského území. 

před 4 hodinami

před 5 hodinami

Aktualizováno před 5 hodinami

před 6 hodinami

Teroristé Hamásu

Nepřijatelné a absurdní. Itálie se vyjádřila k zatykači na Netanjahua

Porovnávání Izraele a palestinského militantního hnutí Hamás je nepřijatelné a absurdní. Prohlásil to v úterý italský ministr zahraničí Antonio Tajani poté, co hlavní prokurátor Mezinárodního trestního soudu (ICC) Karim Khan požádal o vydání zatykačů na představitele Izraele i Hamásu. Uvedla to agentura AFP.

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 9 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

před 10 hodinami

před 11 hodinami

Andrzej Duda

Duda čelí kritice za kondolenci k úmrtí íránského prezidenta

Polský prezident Andrzej Duda čelí kritice za to, že přirovnal smrt íránského prezidenta Ebráhima Raísího ke smrti polského prezidenta Lecha Kaczyńského při letecké nehodě před 14 lety. Íránský prezident zahynul v neděli při nehodě vrtulníku. O incidentu informovala agentura DPA.

před 11 hodinami

Úterní počasí: Silné bouřky udeří už odpoledne. Hrozí i rozvodnění menších toků

V části Česka hrozí v úterý odpoledne a večer a v noci na středu silné bouřky, příslušnou výstrahu vydal Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Napršet v nich může i kolem 50 milimetrů, zesílí také vítr. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy