Babiš po koronavirové krizi nechystá známkování ministrů

Premiér Andrej Babiš (ANO) nechystá po skončení koronavirové krize známkování ministrů a hodnocení práce vlády, řekl dnes Rádiu Z. Současné dění podle něj možná i kvůli častějším zasedáním kabinet sblížilo. Podstatné bude, co se po krizi stane s automobilovým průmyslem, uvedl Babiš. Přehodnotit by se také mohla strategie ohledně toho, kolika rouškami a respirátory by měla disponovat Správa státních hmotných rezerv (SSHR).

Babiš ocenil, jak funguje komunikace s ministry a vicepremiérem a šéfem Ústředního krizového štábu Janem Hamáčkem (ČSSD). "Díky této krizi jsme se nějak i víc sblížili v kabinetu, protože jsme zasedali často. Ta moje komunikace i s panem Hamáčkem je velice dobrá, řešíme plno věcí společně," uvedl.

Spíš než hodnocení vlády bude podle Babiše nutné plánování toho, jakým směrem se bude Česko ubírat. "Máme Národní investiční plán, ten se nám teď super šikne," připomněl plán s 20.000 projekty za osm bilionů korun, který kabinet představil koncem loňského roku. Podle Babiše bude nutné vyhodnotit, co se stane například s automobilovým průmyslem, Češi by také měli víc kupovat tuzemské zboží.

Důsledky by měl stát vyvodit i z nedostatku ochranného materiálu pro lékaře v počátcích epidemie, míní předseda vlády. "Na SSHR možná nakoupit 20 milionů roušek a nevím, milion respirátorů, protože jsme zdědili strategii, že tam bylo 10.000 roušek," uvedl Babiš.

Podle předsedy SSHR Pavla Švagra si jednotlivá ministerstva každé dva roky aktualizují své krizové plány. Například ministerstvo zdravotnictví plán pro případ pandemie, ministerstvo průmyslu a obchodu plán na ropnou bezpečnost. "SSHR pak podle těchto plánů nakupuje nouzové zásoby. Poslední aktualizace těchto plánů byla v polovině loňského roku," sdělil ČTK v polovině března Švagr.

Související

Více souvisejících

Andrej Babiš Vláda ČR Pavel Švagr (SSHR) Správa státních hmotných rezerv (SSHR) Jan Hamáček Národní investiční plán Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)

Aktuálně se děje

před 23 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

Izraelská armáda

Izraelci slaví. Zlikvidovali klíčovou postavu Hamásu

Izraelští vojáci v noci na dnešek v Pásmu Gazy zlikvidovali vysoce postaveného představitele palestinského hnutí Hamás, který byl zodpovědný za vývoj a výrobu zbraní. Izraelská armáda to oznámila na sociální síti X. Podle úřadů vedených Hamásem útok zasáhl kliniku, přičemž byli zabiti dva zdravotničtí pracovníci.

před 4 hodinami

Vladimír Putin

Rusko začalo přehodnocovat svou jadernou doktrínu

Rusko začalo přehodnocovat svou jadernou doktrínu s cílem dát ji do souladu se současnou realitou, uvedl v pondělí mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov s odvoláním na vyjádření ruského prezidenta Vladimira Putina.  

před 5 hodinami

NATO

Smlouva o NATO je pružná. Členy nezavazuje k pomoci napadenému státu, připomínají experti

Smlouva o Severoatlantické alianci, respektive její článek 5, nejsou až tak závazné, jak se mnozí domnívají. Jako přiklad může sloužit napadení tureckých vojáků v roce 2020, kdy NATO článek neaktivovalo. Nebo teroristické útoky proti USA v roce 2001 – tehdy byl článek jedinkrát v historii aktivován, ale zdaleka ne všechny členské státy NATO vyrazily na pomoc. 

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu

Netanjahu: Intenzivní boje proti Hamásu se blíží ke konci

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu oznámil, že intenzivní boje proti palestinskému radikálnímu hnutí Hamás na jihu Pásma Gazy se blíží ke konci. Zároveň však zdůraznil, že válka neskončí, dokud Hamás bude mít kontrolu nad Pásmem Gazy.

před 10 hodinami

před 10 hodinami

před 12 hodinami

Počasí bude příští víkend tropické, pak se ochladí

Příští týden do Česka dorazí tropy a ani příští víkend nebude výjimkou. K jeho konci se ale začne ochlazovat, ukazuje předpověď ČHMÚ.cz.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy