Čapí hnízdo? Rozhodnutí žalobce je prostředníček české policii a plivnutí do obličeje miliónům Čechů

Státní zástupce Jaroslav Šaroch zastavil stíhání premiéra Andreje Babiše (ANO) v případu Čapí hnízdo. Podle městského státního zastupitelství v Praze na věc žalobce úplně změnil názor. To se ale nejen politikům ,ale i řadě známých osobností nelíbí.

Andrej Babiš (ANO)
doporučujeme

Velmi ostře se ke zprávě, že státní zástupce Jaroslav Šaroch změnil názor a zastavil stíhání premiéra Andreje Babiše v kauze padesátimilionové evropské dotace na výstavbu farmy Čapí hnízdo, vyjádřil na sociálních sítích novinář Tomáš Etzler.

„Obrovský prostředníček české policii a plivnutí do obličeje miliónům Čechů. Další důkaz o katastrofálním stavu justice v České republice,“ okomentoval rozhodnutí žalobce Etzler, který působil jako válečná zpravodaj CNN či zpravodaj České televize v Číně. „Jak dlouho si tohle necháme líbit?" zajímá ho. 

Spokojený není ani senátor, advokát a bývalý policejní vyšetřovatel Václav Láska. „Kdyby soud pravomocně rozhodnul o Babišově nevině, vzal bych to. Ale to, že jen státní zástupce “změnil názor”, mě znervózňuje,“ přiznal Láska.

Kritikou nešetří ani senátor a Babišův někdejší první náměstek ministra financí ČR pro oblast finančního řízení a auditu Lukáš Wagenknecht. „Podle Babiše je podvod na čapáku dílo auditorské mafie v čele se mnou. Tedy ovládám EK a mohu za podvody holdingu, protože jsem auditor? Toto jsem zažil už při auditu ROP SZ nebo v DPP. Co dodat? Miliony rozkradené, argumenty stejné, jen obvinění se mění,“ posteskl si senátor.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hamáček nastínil další chystané změny. Hygiena by konečně mohla začít…

29.09.2020 09:35 Vláda bude ve středu schvalovat vyhlášení nouzového stavu. Uvedl to Andrej Babiš s tím, že situace…

Rafajův nástupce? Hrad prosazuje do čela antimonopolního úřadu Mlsnu

29.09.2020 09:11 Novým předsedou Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) by se měl stát náměstek ministra…

Kurzarbeit projedná Sněmovna zrychleně, Vondráček vyhlásil stav…

29.09.2020 08:47 Nová pravidla takzvaného kurzarbeitu má Sněmovna projednávat ve středu ve stavu legislativní nouze.…

Minář chce založit novou stranu, politologové varují: Opozice se roztříští…

28.09.2020 22:01 Aktualizováno Založení nové politické strany Mikulášem Minářem by oslabilo a roztříštilo opozici. Vyplývá to z…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama