Čapí hnízdo? Rozhodnutí žalobce je prostředníček české policii a plivnutí do obličeje miliónům Čechů

Státní zástupce Jaroslav Šaroch zastavil stíhání premiéra Andreje Babiše (ANO) v případu Čapí hnízdo. Podle městského státního zastupitelství v Praze na věc žalobce úplně změnil názor. To se ale nejen politikům ,ale i řadě známých osobností nelíbí.

Andrej Babiš (ANO)
doporučujeme

Velmi ostře se ke zprávě, že státní zástupce Jaroslav Šaroch změnil názor a zastavil stíhání premiéra Andreje Babiše v kauze padesátimilionové evropské dotace na výstavbu farmy Čapí hnízdo, vyjádřil na sociálních sítích novinář Tomáš Etzler.

„Obrovský prostředníček české policii a plivnutí do obličeje miliónům Čechů. Další důkaz o katastrofálním stavu justice v České republice,“ okomentoval rozhodnutí žalobce Etzler, který působil jako válečná zpravodaj CNN či zpravodaj České televize v Číně. „Jak dlouho si tohle necháme líbit?" zajímá ho. 

Spokojený není ani senátor, advokát a bývalý policejní vyšetřovatel Václav Láska. „Kdyby soud pravomocně rozhodnul o Babišově nevině, vzal bych to. Ale to, že jen státní zástupce “změnil názor”, mě znervózňuje,“ přiznal Láska.

Kritikou nešetří ani senátor a Babišův někdejší první náměstek ministra financí ČR pro oblast finančního řízení a auditu Lukáš Wagenknecht. „Podle Babiše je podvod na čapáku dílo auditorské mafie v čele se mnou. Tedy ovládám EK a mohu za podvody holdingu, protože jsem auditor? Toto jsem zažil už při auditu ROP SZ nebo v DPP. Co dodat? Miliony rozkradené, argumenty stejné, jen obvinění se mění,“ posteskl si senátor.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Schodek rozpočtu letos podle Zamrazilové stoupne nad 400 miliard

17.01.2021 14:23 Schodek státního rozpočtu letos vzroste podle předsedkyně Národní rozpočtové rady Evy Zamrazilové…

Česko zaostává v akumulaci energie, pomoci může Sněmovna

17.01.2021 09:39 Česko zaostává v rozvoji využití bateriových systémů i dalších forem akumulace v elektrizační…

Babiš označil nového předsedu CDU Lascheta za zkušeného politika

16.01.2021 21:26 Německá vládní Křesťanskodemokratická unie (CDU) si podle premiéra a šéfa ANO Andreje Babiše…

Minář: Náš závazek trvá, o účasti na jiné kandidátce neuvažuji

16.01.2021 18:18 Hnutí Lidé PRO bývalého předsedy spolku Milion chvilek Mikuláše Mináře nadále trvá na závazku…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama