Magistrát půjde po restauraci, ve které byl Prymula. "Pravidla platí pro všechny stejně," vzkazuje Hřib

Praha si došlápne na restauraci Rio’s, v níž se podle Blesku ve středu večer nacházel ministr zdravotnictví Roman Prymula a předseda Poslaneckého klubu hnutí ANO Jaroslav Faltýnek. Na twitteru na to upozornil Primátor hlavního města Prahy Zdeněk Hřib.

Pražský primátor Zdeněk Hřib
doporučujeme

"Magistrát povede správní řízení s právnickými a fyzickými osobami ve věci porušení vládních nařízení týkajících se restaurace Rio's. I když si zjevně někdo myslí, že někteří lidé jsou si rovnější, pravidla tady stále platí pro všechny stejně," uvedl na sociální síti pražský primátor.

V restauraci na pražském Vyšehradě se podle informací serveru Blesk nacházel ve středu pozdě večer navzdory zákazu ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) a další lidé, včetně předsedy poslanců ANO Jaroslava Faltýnka. 

Podle serveru dorazil Prymula do restaurace Rio´s ve středu před 22:00. Z podniku poté vycházeli další lidé, ministr odešel okolo 23:30. List také uvedl, že Prymula si roušku nenasadil nejen při nastupování do auta, kdy mu řidič držel dveře, ale ani poté ve voze.

Restaurace v Česku přitom musí být už od minulého týdne zavřené kvůli současné epidemické situaci. Lidé by také měli nosit roušky i venku na území obcí, pokud je člověk blíže než dva metry k jinému.

Povinné jsou roušky i v autě, pokud v něm člověk nejede sám nebo se členy domácnosti. Prymula opakovaně na občany apeloval, aby nařízení dodržovali, jinak se epidemii koronaviru nepodaří zvládnout.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš: Před Vánoci by všichni Češi mohli podstoupit covid test, dobrovolně…

24.11.2020 15:29 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš (ANO) by si přál, aby stát umožnil deset dní až týden před Vánoci všem občanům…

Prezident Zeman prohrál spor o jmenování Fajta profesorem, NSS zamítl…

24.11.2020 15:23 Nejvyšší správní soud (NSS) zamítl kasační stížnost prezidenta Miloše Zemana ve sporu o jmenování…

Květiny koupíte, boty pro děti nikoli. Návrh na zrušení vládních opatření…

24.11.2020 15:20 Aktualizováno Návrhem senátorů na zrušení vládních omezení pro maloobchod zavedených kvůli šíření koronaviru se…

Generál Petr Pavel se vložil do řešení epidemie. Jednal s Babišem, má…

24.11.2020 14:44 Bývalý vrcholný představitel české armády i NATO Petr Pavel dnes jednal s premiérem Andrejem…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama