Ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) je tento týden v karanténě kvůli kontaktu s osobou pozitivně testovanou na koronavirus. Na dnešním jednání ministrů zahraničí zemí Evropské unie ho zastupuje česká velvyslankyně při Evropské unii Edita Hrdá. Petříček to sdělil na dotaz ČTK.
Ministr zahraničí už dříve preventivní karanténu podstoupil. Nevyhnula se ani dalším členům vlády, například ministryni práce Janě Maláčové (ČSSD), v dobrovolné izolaci byl ministr dopravy a průmyslu Karel Havlíček (za ANO).
Kvůli pozitivnímu testu hlavní hygieničky Jarmily Rážové byl v karanténě tehdejší ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Přímo s nemocí covid-19 se potýkali vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček, ministr zemědělství Miroslav Toman (oba ČSSD) a ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (za ANO).
Ministři zahraničí zemí EU dnes v Bruselu s největší pravděpodobností schválí zavedení nového sankčního režimu umožňujícího trestat porušování lidských práv po celém světě.
Nástroj by měl podle představ unie zjednodušit nyní mnohdy zdlouhavé zavádění postihů. Ministři budou také poprvé od listopadových amerických voleb debatovat o možnostech zlepšení vztahů s budoucí vládou ve Washingtonu.
Související
Petříček a Buzková opouští po zvolení Maláčové Sociální demokracii
ČSSD čeká v lednu sjezd. Bude se hledat náhrada za exministra Petříčka
Aktuálně se děje
včera
Uvolnění obřích zásob ropy nepomohlo. Svět zažil měsíc, jaký moderní historie nepamatuje
včera
Papež Lev se nezvykle ostře opřel do světových lídrů
včera
Nová fronta války s Íránem: Co změní zapojení Jemenu do konfliktu?
včera
Na pozemní invazi čekáme, jsme připraveni rozpoutat zkázu, vzkazuje Írán USA
včera
Kudy unikají citlivé informace z EU? Kremlu donáší německá AfD, obávají se politici
včera
Jurečka v televizi tvrdě kritizoval vládu. Klempíře označil za infantilního a neschopného ministra, který jen točí videa
včera
USA chtěly zabránit Íránu v zisku jaderné zbraně. Udělaly ale pravý opak, shodují se experti
včera
Největší demonstrace v historii USA? Na protestech No Kings vystoupilo proti Trumpovi osm milionů lidí
včera
Pentagon se připravuje na pozemní operaci v Íránu. Mohla by trvat měsíce
včera
Ukrajinská armáda zintenzivnila operace zaměřené na ruskou energetickou infrastrukturu
včera
Írán nečekal, že dokáže držet globální ekonomiku jako rukojmí. Na svůj mírový seznam přidal další položku
včera
Předpověď počasí na příští týden: V noci se do Česka vrátí mrazy
28. března 2026 21:17
V USA začínají mohutné protesty proti Trumpovi. Demonstruje se i v Evropě či za polárním kruhem
28. března 2026 20:10
Velrybu zaseklou na mělčině v Německu záchranáři po týdnu vysvobodili. Druhý den uvízla znovu
28. března 2026 18:59
Ulice zejí prázdnotou. Kanaďané kvůli Trumpovi masivně bojkotují americké obchody a služby
28. března 2026 17:48
Každý student se bude učit střílet. Lotyšsko kvůli Rusku zavádí povinný vojenský výcvik pro střední školy
28. března 2026 16:39
Česko zůstane bez ochrany? Trump chce členům NATO neplnícím závazky sebrat právo na aktivaci článku 5
28. března 2026 15:21
Prezident USA zvažuje přejmenování Hormuzského průlivu na Trumpův průliv
28. března 2026 13:59
Kallasová se na schůzce G7 pohádala před ostatními ministry s Rubiem
28. března 2026 12:44
Rubio se rázně pustil do Zelenského. Obvinil ho ze lži
Americký ministr zahraničí Marco Rubio v pátek ostře odmítl tvrzení ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, že by administrativa Donalda Trumpa nutila Kyjev k postoupení východního Donbasu Rusku. Podle Zelenského mělo být odevzdání tohoto průmyslového srdce Ukrajiny podmínkou pro získání amerických bezpečnostních záruk v rámci jakéhokoli plánu na příměří. Rubio však takové interpretace označil za nepravdivé.
Zdroj: Libor Novák