Soud pozastavil činnost hnutí List Jaromíra Soukupa, nesplnilo zákonnou povinnost

Nejvyšší správní soud (NSS) pozastavil činnost hnutí List Jaromíra Soukupa. Hnutí v půlroční lhůtě neustavilo své orgány, nesplnilo tak zákonnou povinnost. "Je tedy namístě, aby byla činnost odpůrce pozastavena," stojí v rozhodnutí, které NSS zveřejnil na své úřední desce.

Jaromír Soukup
doporučujeme

Hnutí ještě může pochybení napravit. Pokud splní zákonnou povinnost, smí pokračovat v činnosti. V opačném případě podá vláda po roce návrh na rozpuštění hnutí, plyne z rozhodnutí.

Mediální podnikatel a moderátor vlastní televize Barrandov oznámil vznik hnutí loni v lednu. Mělo podle něj bránit národní zájmy před zkorumpovanými politiky a oligarchy. Později uvedl, že se nechystá být předsedou hnutí a neplánuje ani kandidovat ve volbách.

Vnitro hnutí zaregistrovalo 15. března letošního roku, od té doby ale List Jaromíra Soukupa ministerstvu neoznámil, kdo bude za hnutí jednat.

Majitel mediálních firem Médea Group a Empresa Media Soukup se kolem politiky angažoval už dřív. Pomáhal s financováním kampaně Straně zelených a financoval Demokratickou stranu zelených, za kterou i neúspěšně kandidoval v roce 2009 do Evropského parlamentu.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Neoprávněná dotace pro Penam? Vláda ji bude chtít od Agrofertu zpět, řekl…

29.11.2020 14:22 Pokud se definitivně ukáže, že evropská dotace 100 milionů korun na stavbu linky na výrobu…

Rozvolnění posunuto z pondělí na čtvrtek. Podle Hamáčka a imunologů je to…

29.11.2020 14:20 Aktualizováno Vládou schválené rozvolnění protiepidemických opatření od čtvrtka považuje ministr vnitra a…

Šéf ODS Fiala uvítal rozvolňování: Čtvrtkem snad skončí diskriminace…

29.11.2020 12:52 Aktualizováno Předseda opoziční ODS Petr Fiala vítá plánované rozvolnění opatření proti koronaviru. Ocenil také,…

Vláda opět požádá o prodloužení nouzového stavu, rozhodne Sněmovna

29.11.2020 12:50 Aktualizováno Vláda podle ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) znovu požádá Sněmovnu o prodloužení…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama