Středočeskou TOP 09 povede dál starosta Roztok u Prahy a poslanec Jan Jakob. Rozhodli o tom delegáti krajského sněmu, který se kvůli pandemii koronaviru konal on-line. Své funkce obhájili i další členové nejužšího vedení. Místopředsedy zůstávají českobrodský místostarosta Tomáš Klinecký, příbramský a krajský zastupitel Václav Švenda a předseda TOP 09 Praha-západ Václav Hraba, informovala dnes ČTK krajská kancelář TOP 09.
"Vůbec poprvé jsme si v počtu 59 delegátů vyzkoušeli on-line tajné hlasování. Platformu programoval kolega z pardubické TOP 09," uvedl Jakob. Připomněl, že na podzim strany čekají sněmovní volby. "Jsem rád, že v naší organizaci do tohoto boje jdeme v osvědčeném týmu a za všeobecného konsenzu našich středočeských členů," dodal.
Jakob minulý týden nastoupil do Sněmovny místo někdejšího předsedy poslanců TOP 09 Miroslava Kalouska, který složil mandát. V podzimních sněmovních volbách chce Jakob poslanecké křeslo obhajovat. Dosud je i středočeským radním pro kulturu, kvůli angažmá ve Sněmovně ale z funkce v únoru odejde. Krajským zastupitelem a neuvolněným starostou Roztok zůstane.
Středočeský kraj řídí koalice STAN, ODS, Pirátů a Spojenců pro Středočeský kraj, které tvoří TOP 09, Hlas a Zelení. Jakob byl v čele kandidátky Spojenců za TOP 09. Nahradit by ho měl některý z dalších zastupitelů za Spojence. Těmi jsou předseda hnutí Hlas a bývalý poslanec Evropského parlamentu Telička, Jana Krumpholcová (Zelení) a Václav Švenda (TOP 09). Klub Spojenců o nominaci na nového radního jednal dnes. Podle Teličky zatím nebylo nic dohodnuto a jednání bude pokračovat.
Související
V Neratovicích vykolejil vlak. Cestující musí do autobusů
Hromadná nehoda uzavřela dálnici D1. Pro zraněnou osobu letěl vrtulník
Středočeský kraj , top 09 , Jan Jakob (TOP 09)
Aktuálně se děje
včera
Plzeň prodloužila neporazitelnost. Sparta si zajistila pohár i na jaře, Olomouc vybouchla
Aktualizováno včera
Mnozí Ukrajinci jsou po dalším ruském útoku bez vody a elektřiny
včera
V neděli startuje nový jízdní řád. České dráhy nabídnou ještě více komfortních vlaků
včera
Kupka tepe Babiše, který nechce dát Ukrajincům už ani korunu
včera
Kmoníček má nahradit Pojara. Babiš oslovil i dalšího člověka
včera
Slavia hrála v Londýně sympaticky, kvalita soupeře ale byla jinde. Tottenham vyhrál 3:0
včera
Přes deset událostí. Na západě Čech se zase otřásá země
včera
Turek je stále kandidátem na ministra, tvrdí Motoristé
včera
Česko za Babiše nehodlá financovat Ukrajinu. Nebudeme tam dávat peníze, řekl
včera
Válku na Ukrajině lze vyřešit, ale ne rychle. Důkazem je příběh Německa po první světové válce
včera
Konečná přežila volební debakl. Komunisté nic měnit nebudou
včera
Trumpa znovu ukázali na fotkách s Epsteinem. Hoax, obořil se Bílý dům na Demokraty
včera
Další člen Babišovy vlády doplatil na zákon střetu zájmů
včera
Dlouhá historie vánočního koření. Sloužilo i jako lék
včera
Česko na prahu epidemie chřipky. Do vývoje se může promítnout nový subtyp infekce
včera
Tragédie v pražské ZOO. Populární orangutan Kawi nešťastně zahynul
včera
Policie hledá dvanáctiletého Marka. Už ve čtvrtek nedorazil do školy
včera
Počasí se příští týden výrazně ochladí. Během dne bude i mrznout
12. prosince 2025 21:28
Nezvládli krize, inklinují k neonacismu a chtějí Česko odklonit od Západu. Vžene nás nová vláda do náručí Kremlu?
12. prosince 2025 21:11
EU zmrazila ruská aktiva natrvalo, aby obešla veto Maďarska a Slovenska ohledně pomoci Ukrajině
Evropská unie se v pátek rozhodla trvale zmrazit ruská aktiva v Evropě, aby zajistila, že miliardy eur nebudou moci být zablokovány Moskvě vládami Maďarska a Slovenska. Aktiva budou zablokována, dokud Rusko neukončí svou válku na Ukrajině a neuhradí těžké škody, které za téměř čtyři roky způsobilo.
Zdroj: Libor Novák