Kandidát do Senátu Václav Krása (za Trikolóru) je v karanténě kvůli kontaktu s osobou nakaženou koronavirem a přerušuje kvůli tomu kampaň. Krása, který se uchází o mandát v horní komoře Parlamentu za Prahu 9, to dnes sdělil ČTK.
"Dnešního dne ukončuji svojí osobní účast v kontaktní kampani v senátním obvodu číslo 24, protože jsem byl v kontaktu s pozitivně testovanou osobou na covid-19. Jsem v karanténě a dnes jsem byl na testu," uvedl kandidát do Senátu.
Někdejšího poslance ODS a Unie svobody Krásu vyslalo do senátních voleb hnutí Václava Klause mladšího (dříve ODS). V kampani ho podpořili mimo jiné poslanec ANO Patrik Nacher, bývalý úřednický premiér Jan Fischer nebo zpěvák Ladislav Kerndl.
Krása patří mezi vyzyvatele nynějšího senátora a scenáristy Davida Smoljaka (za STAN s TOP 09 a Piráty), který mandát obhajuje. Ke kandidátům patří rovněž historik a nynější ředitel Památníku Lidice Eduard Stehlík (za ODS a KDU-ČSL) či mluvčí podnikatelských soutěží David Pavlát (za ČSSD).
Související
Postup výměny průkazů postižených lidí možná bude snazší
"Postižení nemůžou stát ve frontách." NRZP žádá vytvoření mobilních očkovacích týmů
Václav Krása , volební kampaň , Senátní volby , Praha , Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)
Aktuálně se děje
před 18 minutami
Nejvlivnější osobou v Evropě je Trump, ukazuje prestižní žebříček
před 1 hodinou
Ukrajinská armáda provedla raketami Storm Shadow masivní úder na ruskou energetickou infrastrukturu
před 2 hodinami
Pentagon: Čína v roce 2027 rozpoutá válku s Tchaj-wanem
před 4 hodinami
Izraelská policie zatkla palestinského muže. Převlékl se za Santa Clause
před 4 hodinami
Předvánoční úspěchy českých sportovců, které dávají naději směrem k Zimním olympijským hrám
před 4 hodinami
Ještě v neděli závodil, před Štědrým dnem ho našli v hotelu. Zemřel biatlonista Bakken
před 4 hodinami
Zůna ukázal SPD tvrdou realitu. Bohužel však skončil dříve, než vůbec začal
před 5 hodinami
Na Kilimandžáru se zřítil vrtulník s pěti lidmi na palubě. Mezi mrtvými jsou čeští turisté
před 6 hodinami
Papež vyzval Ukrajinu a Rusko, aby zasedly k jednomu stolu a začaly jednat
před 6 hodinami
Soud poslal MMA zápasníka Karlose Vémolu do vazby
před 7 hodinami
Turecko zadrželo stovku sympatizantů Islámského státu. Chystali teroristické útoky během novoročních oslav
před 9 hodinami
Islámský stát v tichosti opět sílí. Vytváří statisíce nových uprchlíků
před 10 hodinami
Úřady oznámily, že našly přes milion nových dokumentů v kauze Epsteina
před 11 hodinami
Evropa může čelit válce s Ruskem do několika let. Podle expertů na to není vůbec připravena
před 13 hodinami
Počasí bude mrazivé i po svátcích, o víkendu se přidá sněžení
včera
Brusel vrací úder. Tlaku USA ustoupit nehodlá
včera
RECENZE: Záhada strašidelného zámku se bojí i vlastního stínu. Neurazí, ale upadne v zapomnění
včera
Napětí na Blízkém východě: Izrael stupňuje údery v Libanonu před klíčovým termínem
včera
Referendum o konci války, budoucnost Záporožské jaderné elektrárny. Co obsahuje 20bodový mírový plán?
včera
Jihomoravští záchranáři jsou na pokraji sil: Místo nehod řeší rýmu a teploty
Jihomoravští záchranáři čelí v posledních dnech extrémnímu náporu, který výrazně převyšuje běžný průměr. Zatímco standardně vyjíždějí k přibližně třem stovkám případů denně, v aktuálním období se počty výjezdů šplhají až ke čtyřem stovkám výjezdů za 24 hodin. Zdravotníci proto vydali naléhavou výzvu veřejnosti, aby lidé zvážili, zda je příjezd sanitky v jejich situaci skutečně nezbytný.
Zdroj: Libor Novák