Vláda dnes schválila novou koncepci bydlení na další roky. Má podpořit družstevní a nájemní bydlení, dále má podpořit institucionální a právní rámec sociálního bydlení a zlepšení jeho financování. Na tiskové konferenci po jednání vlády o tom informovala ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (za ANO).
Základní vizí takzvané Koncepce 2021+ je podle MMR dostupné, stabilní a udržitelné bydlení. "Chceme zejména co největší nárůst nájemního bydlení a představit také nový investiční program pro družstevní byty," uvedla již dříve náměstkyně MMR pro řízení sekce bydlení a sociálního začleňování Jana Hanzlíková.
Dalším cílem je podle MMR stabilní prostředí pro bydlení, kde je důraz kladen hlavně na legislativní prostředí a sběr dat včetně analýzy vývoje nájemného. Koncepce se má zaměřit rovněž na využívání moderních technologií ve stavebnictví.
Podle odhadů žije v Česku ve vlastním bytě nebo domě 70 procent lidí, pětina v nájemním bytě a zhruba desetina připadá na družstevní bydlení. Podle údajů Svazu českých a moravských bytových družstev je v Česku v současnosti asi 700.000 družstevních bytů. Celkově je v ČR 4,37 milionu bytů, z toho 3,83 milionu trvale obydlených. Z těchto obydlených bytů připadá 2,16 milionu na bytové domy.
Související
Česko dá v příštím roce více peněz za státní pojištěnce, rozhodla vláda
Pavel z jednání vlády po pár minutách odešel. Povede delegaci na OSN
Vláda ČR , Klára Dostálová , Bydlení
Aktuálně se děje
před 46 minutami
ODS uspořádala ideovou konferenci. Bouřlivě se řešila otázka přijetí eura
před 1 hodinou
Mírová dohoda mezi USA a Íránem nikdy nebyla tak blízko, tvrdí Šaríf
před 2 hodinami
Stovkám tisíc řidičáků letos vyprší platnost. Výměna je oproti minulosti jednodušší
před 3 hodinami
Moravec trvá na neplatnosti doložky. ČT tvrdí, že uplatňuje sankce
před 3 hodinami
Britové při Trooping the Colour oslavili narozeniny krále. Letos mu bude 78 let
před 4 hodinami
Pavel toho vyjedná více než vy, udeřil Rakušan v diskuzi s Macinkou
před 5 hodinami
Policie obvinila strojvedoucího, který řídil opilý. Nadýchal přes dvě promile
před 6 hodinami
Čech už má výhru v Eurojackpotu na svém kontě. Daň putuje do státní kasy
před 7 hodinami
Trumpa k odvolání útoků na Írán přesvědčili lídři zemí Perského zálivu
před 7 hodinami
Předpověď počasí pro vodáky. Medard pomohl, brzy se však oteplí
před 8 hodinami
Zemřela česká trenérská fotbalová legenda Petr Uličný
před 9 hodinami
Pohřeb Zdeny Mašínové proběhne příští týden v Olomouci
před 9 hodinami
Dohoda by otevřela Hormuzský průliv, přiznal Teherán. Rozhodnutí ale nepadlo
před 10 hodinami
Vražda v Praze. Případ se stal na Chodově, policisté zadrželi muže
před 11 hodinami
Počasí: Do Česka se příští týden vrátí tropické teploty
včera
Německo musí být do roku 2029 v bojové pohotovosti, hrozí válka s Ruskem, varoval tamní generál
včera
Státy NATO zvažují zásadní změnu. Chtějí udělit nejvyššímu veliteli pravomoc sestřelovat drony
včera
Tolik peněz, že je nemá šanci do konce života utratit. Elon Musk se stal prvním bilionářem na světě
včera
Chaos v mírových jednáních nebere konce. Írán popřel podpis dohody, Trump označil její podmínky za hoax
včera
Facebook a Instagram po celém světě kolabují. Postihl je rozsáhlý globální výpadek
Sociální sítě Facebook a Instagram postihl rozsáhlý globální výpadek, který v pátek zasáhl uživatele v mnoha zemích světa. Podle specializovaných serverů pro sledování výpadků a stížností na konkurenčních platformách hlásili lidé potíže s přístupem do aplikací i k webovým stránkám.
Zdroj: Libor Novák