Všech 50 testovaných z pražského magistrátu je negativních na covid-19, zůstávají v karanténě

Výsledky všech 50 politiků a zaměstnanců z pražského magistrátu, kteří byli testováni na covid-19 v souvislosti s potvrzenou nákazou primátorova náměstka Petra Hlubučka (STAN), jsou negativní. Informoval o tom mluvčí Prahy Vít Hofman. I přes negativní test zůstanou v karanténě až do 29. června. Testováni byli všichni lidé, kteří se zúčastnili pondělního zasedání rady, včetně radních.

Testování se uskutečnilo proto, aby magistrát určil, zda musí zavádět další opatření a trasovat kontakty jiných lidí než Hlubučka. "Výsledky ukazují, že nikdo z testovaných osob nemohl nakazit další kolegy, se kterými se před karanténou setkal," uvedl Hofman. Dodal, že karanténa je stále nezbytná, protože onemocnění může vypuknout do 14 dní od kontaktu s nakaženým, i když byly předtím testy negativní.

V karanténě tak zůstává celé vedení města včetně primátora Zdeňka Hřiba (Piráti), stejně jako šéfové opozičních zastupitelských klubů Alexandra Udženija (ODS) a Patrik Nacher (ANO) a řada úředníků. Před ukončením karantény je čeká ještě test na protilátky, v případě negativního výsledku se do běžného života vrátí 30 června.

Test na koronavirus mi vyšel negativně. Karanténa pro mě ale nadále trvá a test se musí po nějaké době zopakovat. Pracuji na homeoffice a schůzek se účastním přes videokonference, pokud je to možné. ?

— Zdeněk Hřib (@ZdenekHrib) June 18, 2020

Hlubuček uvedl, že v pondělí se během dne přestal cítit dobře. Večer si pak naměřil teplotu 37,8 stupně Celsia. Následně vyhledal lékaře a test potvrdil nákazu. Primátor kvůli tomu zrušil čtvrteční jednání zastupitelstva, zatím není jasné, kdy se bude konat.

Související

Na traktorech se objevily nejrůznější slogany. Prohlédněte si galerii

OBRAZEM: Praha pod náporem zemědělců. Traktory na magistrále, Výborný v jámě lvové

Do Prahy dnes přijela vozidla, na které obyvatelé nejsou v ulicích hlavního města zvyklí. Kolaps v dopravě však kvůli traktorům nenastal, ačkoliv parkovaly například na magistrále. Zemědělci protestovali před budovou příslušného ministerstva a odpoledne také na Malostranském náměstí, kde musela zasahovat policie. Část účastníků se od akce v jejím průběhu distancovala. 

Více souvisejících

Praha Zdeněk Hřib Patrik Nacher Aleksandra Udženija Petr Hlubuček (STAN) Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)

Aktuálně se děje

před 43 minutami

před 54 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 8 hodinami

včera

včera

včera

Bayern Mnichov

Po mizerném týdnu se Bayern Mnichov dohodl na předčasném konci s koučem Tuchelem

Nejprve prohra 0:3 v Leverkusenu, následně prohra 0:1 na hřišti Lazia Řím v rámci osmifinále Ligy mistrů a pak prohra 2:3 v Bochumi. To vše společně s tím, že v Bundeslize ztrácí Bayern Mnichov už osm bodů na vedoucí tým, nakonec vyústilo v dohodu mezi klubovým vedením a trenérem Thomasem Tuchelem na předčasném ukončení spolupráce, přičemž bývalý kouč Dortmundu, Paris Saint Germain či Chelsea by měl z mnichovského velkoklubu odejít až po této sezóně 2023/24.

včera

včera

Zelenskyj poprvé za dva roky řekl, kolik ukrajinských vojáků padlo v boji

Poprvé za dva roky války na Ukrajině prozradil prezident napadené země Volodymyr Zelenskyj, kolik ukrajinských vojáků zemřelo. Obětí v řadách armády je 31 tisíc, řekl Zelenskyj v neděli. Kyjev si v sobotu i se spojenci připomněl druhé výročí začátku ruské agrese.

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy