S herečkou Hadrbolcovou se přišly rozloučit Bohdalová či Hüttnerová

Ve Velké obřadní síni v pražských Strašnicích se ve čtvrtek odpoledne konalo poslední rozloučení s herečkou Zdenou Hadrbolcovou, která zemřela v pondělí 20. listopadu ve věku 86 let. Rozloučit se s ní dnes přišli mnozí herečtí kolegové. 

Obřad pro kolegy a veřejnost se konal od 15 hodin pod záštitou Herecké asociace. Do Strašnic se přijeli se zesnulou kolegyní rozloučit například Jiřina Bohdalová, Ivan Vyskočil, Dana Batulková, Petr Kolečko, David Prachař či Ljuba Krbová. Slova se během posledního rozloučení v obřadní síni chopili herečka a malířka Iva Hüttnerová a herec Miloslav Mejzlík. 

Hadrbolcová absolvovala studia na DAMU, kde později vyučovala na katedře autorské tvorby. Působila na řadě pražských divadelních scén, například v Divadle pod Palmovkou, Divadle Na zábradlí, Divadle komedie nebo v Rokoku.

Filmografie zesnulé herečky čítá více než stovku filmů a řadu televizních seriálů. Divákům se v uplynulých letech zapsala do paměti především jako pekařka Růženka v nekonečném seriálu Ulice. 

O úmrtí herečky informoval deník Blesk, který připomněl, že Hadrbolcovou postihla loni před Vánocemi mozková příhoda. Od té chvíle vyžadovala nepřetržitou péči v léčebně dlouhodobě nemocných, kde také naposledy vydechla. 

Související

Více souvisejících

Zdena Hadrbolcová úmrtí

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

včera

včera

včera

německý tank Leopard 2 A7 02

Německo chce darovat Česku další bojové tanky Leopard 2A4

Armáda ČR má možnost získat další bojové tanky Leopard 2A4 z Německa. V současnosti probíhají jednání o dalším daru Spolkové republiky Německo za českou pomoc Ukrajině. Konkrétně by ČR mohla darem získat dalších 14 bojových tanků a jeden vyprošťovací. 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Daňové přiznání 2024: Přehled lhůt a dalších důležitých informací

V lednu doběhla lhůta na podání přiznání k dani z nemovitých věcí, ovšem na přiznání k dani z příjmů fyzických osob mají lidé ještě čas. Jaké jsou lhůty a jakými způsoby je možné tiskopis dodat úřadům? 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy