Herec Kraus se vysmál Zemanovi a Klausovi. Prozradil, koho příště zvolit

Praha - Ostré výroky z úst prezidenta Miloše Zemana nenechaly chladným známého českého herce a moderátora Jana Krause. Následně okomentoval i případ šéfa zahraničního odboru Kanceláře prezidenta republiky Hynka Kmoníčka, který se domáhal snížení výživného na své děti.

Prezident Miloš Zeman zahájil před několika dny návštěvu Kazachstánu, kde se setkal se svým protějškem Nursultanem Nazarbajevem. Následně Kazachstán označil za zemi hospodářského zázraku a autoritářskému vůdci vyřídil pozdravy od exprezidenta Václava Klause.

S Klausem se kazašský prezident setkal několikrát a naposledy se tak stalo v roce 2012 v Praze. Zeman během návštěvy vyřídil od exprezidenta plynnou ruštinou pozdravy. To zřejmě vytočilo herce Jana Krause, který se domnívá, že bychom příště mohli zvolit někoho, kdo nemá vazby orientované východním směrem.

"Po Klausovi a Zemanovi bychom příště mohli zase zvolit někoho, kdo není Východním slouhou. Pokud už nebudeme v té době gubernií chudoby..." uvedl na webu svého Kraus magazínu.

Následně herec a moderátor zaregistroval zprávu, podle které Ústavní soud odmítl stížnost šéfa zahraničního odboru Kanceláře prezidenta republiky Hynka Kmoníčka. Ten se neúspěšně domáhal snížení výživného, které platí na dvě děti.

Po přesunu z postu velvyslance v Austrálii na Pražský hrad si Kmoníček stěžuje, že mu klesly příjmy a podle žaloby tak není nadále schopen stanovené výživné platit. K tomu Jan Kraus ironicky dodal: "Zdá se, že pan Kmoníček je v domácí politice zcela bezradný..."

Na webu magazínu se také objevil příspěvek, jehož autorem je Přemek Tlampač Bis. Ten se věnuje kauze norských úřadů, které odebraly českému páru v květnu 2011 syny po udání z mateřské školy o pohlavním zneužívání. Policie vyšetřování rodičů ale zastavila, ale obvinění nepadlo. V únoru 2012 nakonec úřady rodičům odepřely práva na péči a děti se dostaly ke stálým pěstounům.

"Když němečtí nacisté odvlekli děti z Lidic, dojela si pro ně a domů je přivezla Josefina Napravilová. Když v létě unesli dva únosci v Izraeli tři mladíky, premiér té země povolal na pomoc rovnou celou armádu," píše autor na webu.

Dodává, že od doby kamenné je nejvyšším zákonem lidské skupiny chránit své děti. "Proč se nyní tak stydím za české v moci postavené? Kdo si do Norska dojede pro nezákonně zadržované české občánky Denise a Davida? Pane Zaorálku, paní Šabatová, pane Zemane, pane Sobotko?" táže se.

Související

Více souvisejících

Jan Kraus Miloš Zeman Hynek Kmoníček

Aktuálně se děje

před 11 minutami

před 57 minutami

před 1 hodinou

Vláda ČR

Plníme, co jsme řekli, tvrdí Babiš po půl roce u moci

Babišova vláda je půl roku u moci. Premiér ve čtvrtek s ministry vyhodnocoval plnění programového prohlášení, což slíbil veřejnosti už před loňskými sněmovními volbami. Podle Babiše si zatím kabinet plní své úkoly. Za největší úspěch označil jednu z nejnižších inflací v Evropě. 

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

včera

Marine Le Pen, předsedkyně Národní fronty (NF)

Le Penová odstartovala kampaň pro prezidentské volby

Lídryně francouzské krajní pravice Marine Le Penová odstartovala svou kampaň pro prezidentské volby v západní Francii s jasnou strategií, jejímž ústředním prvkem je neustálá přítomnost jejího třicetiletého chráněnce Jordana Bardelly.

včera

Karolína Muchová

Sen se stal skutečností. Wimbledon uvidí v sobotu ryze české ženské finále mezi Muchovou a Noskovou

V dobrých tradicích je dobré pokračovat a proto i letos dal český tenis výrazně světu najevo, jak moc mu dobře v legendárním All England Clubu, kde se koná veleslavný tenisový travnatý turnaj Wimbledon. V novodobé historii stačí vzpomenout na Janu Novotnou, Tomáše Berdycha, Petru Kvitovou, Karolínu Plíškovou, Markétu Vondroušovou a Barboru Krejčíkovou. Přesně tato jména se objevila ve finále tohoto grandslamu, ne-li ho dokonce vyhrála, v případě Petry Kvitové dokonce dvakrát. Nyní v roce 2026 se k nim přidávají další dvě česká jména – Karolína Muchová a Linda Nosková. Právě tyto hráčky si v sobotu zahrají velké finále.

včera

včera

U.S. Air Force, ilustrační fotografie

Útok Spojených států mířil na jadernou elektrárnu, tvrdí Teherán

Americká a íránská strana se opět střetly v rámci vzájemného ostřelování, což vedlo k opětovnému nárůstu napětí na Blízkém východě. Podle informací íránského ministerstva zdravotnictví si útoky z úterý a středy vyžádaly čtrnáct lidských životů. Úterní události představovaly nejvážnější narušení vzájemné dohody od 17. června, kdy obě země podepsaly memorandum o porozumění. Vojenské akce pokračovaly také během středeční noci a další údery byly hlášeny i během čtvrtka.

včera

včera

Policie ČR, ilustrační fotografie.

Policie si rozpočtově polepší. Peníze půjdou na investice i platy

Ministr vnitra Lubomír Metnar (ANO) rozhodl o posílení rozpočtu Policie České republiky o téměř 544 milionů korun. Finanční prostředky budou uvolněny z rozpočtové rezervy Ministerstva vnitra a zamíří do oblastí, které mají přímý dopad na bezpečnost občanů, pracovní podmínky policistů i další rozvoj. Peníze půjdou zejména na nutné jednorázové investice a posílení platů policistů i občanských zaměstnanců. 

včera

včera

Petr Pavel

Pavel zveřejnil lékařskou zprávu. Má doporučenou dietu

Prezident Petr Pavel ve čtvrtek zveřejnil aktuální lékařskou zprávu, podle které nemá žádné zdravotní potíže. Ošetřující lékař konstatoval, že Pavel je zdravotně plně způsobilý k vykonávání jedné z nejvyšších politických funkcí v zemi. 

včera

včera

včera

Aktualizováno včera

Bonnie Tyler

Zemřela legendární zpěvačka Bonnie Tyler

Světovou popmusic zasáhla velmi smutná zpráva. Ve věku 75 let zemřela legendární velšská zpěvačka Bonnie Tyler. Naposledy vydechla v nemocnici v Portugalsku, kde byla hospitalizována kvůli zdravotním problémům, s nimiž se potýkala v závěru života. 

včera

V Británii fakticky začal výběr nového premiéra. Favorit je jasný

Ve Velké Británii právě dnes fakticky začíná výběr příštího ministerského předsedy, jenž nahradí současného premiéra Keira Starmera, jenž v červnu oznámil rezignaci. Labouristé ve čtvrtek odstartovali nominační proces pro volbu nového stranického lídra, informovala BBC. Favorit je jasný. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy