Vysoké Mýto - Tragická událost se stala v noci na dnešek před diskotékou ve Vysokém Mýtě. Po konfliktu tam došlo ke střelbě, po které zemřel jeden ze členů ochranky, druhý v nemocnici bojuje o život. Oba muži byli bratři majitele podniku.
V nočních hodinách přišla ke klubu trojice opilých mužů, kteří se dožadovali vstupu na diskotéku bez placení vstupného. S tím samozřejmě nesouhlasila ostraha a po mužích požadovala peníze za vstup. Muži ovšem odmítli zaplatit a rozhodli se pomstít.
Podle neověřených informací agentury Mediafax (TNbiz) se měli agresivní muži domáhat vstupu do diskotéky i pomocí policejního průkazu, tuto informaci se však nepodařilo ověřit. Existuje tedy možnost, že jeden z agreosrů mohl být příslušníkem police. Tuto teorii potvrzuje i divák, který redakci o případu informoval mailem ještě v nočních hodinách.
Starosta František Jiraský uvedl, že údajně střílel městský strážník. Podle serveru tn.cz mrtvý i zraněný patřili ke členům ochranky jedné z místních diskoték.
"Jeden muž zemřel na místě, druhý byl převezen s těžkým zraněním do nemocnice," uvedla Vavřinová. Policie na místě zadržela dvě osoby a zajistila střelnou zbraň, kterou chce podrobit expertíze. Zadržení dosud nebyli z ničeho obviněni. Blíže identifikovat aktéry případu Vavřinová odmítla.
"Před místní diskotékou nebo restaurací v Pivovarské ulici došlo ke strkanici. Zapletl se do toho i jeden strážník městské policie, který údajně střílel. Nebyl ve službě, je držitelem zbrojního pasu a měl s sebou soukromou zbraň," řekl ČTK Jiraský.
"Právě teď se na jedné z místních diskoték - na tzv. Stodole střílelo. Jeden mrtvý a jeden těžce zraněný. Viníci jsou dva členové městské policie, kteří byli v těžce podnapilém stavu," napsal nám čtěnář, který si přál zůstat v anonymitě.
Do prostoru klubu měli podle informací agentury vhodit nějakou (asi pepřovou) dýmovnici, nebo použili pepřový sprej. Na to ochranka samozřejmě reagovala voláním policie. To trojici opilých mužů vyděsilo a dali se na útěk.
Jeden ze členů ochranky je začal pronásledovat a to se mu bohužel stalo osudným. Jeden z trojice mužů se otočil a pistolí ho střelil do břicha. Druhý člen ochranky - bratr postřeleného - ihned ke svému příbuznému přiběhl a začal mu dávat první pomoc. Jenže střelec toho využil a střelil i jeho.
Prvnímu postřelenému muži bylo 23 let, jeho 25letý bratr teď bojuje o život v nemocnici v kritickém stavu. Policie ještě v noci dopadla dva z agresorů včetně střelce. O osudu třetího muže zatím nejsou informace.Bráchu jí zastřelil strážník před klubemBarboře dnes v noci na diskotéce ve Vysokém Mýtě zastřelil strážník městské policie bratra. Podle svědků byl opilý a chtěl se dostat do klubu bez placení vstupného. Alkohol mu asi zatemnil mozek a sáhl po zbrani. Sestra zavražděného 23letého teď posílá svému zesnulému bratrovi dojemný vzkaz."Nemám slov... Ať to bylo jakékoliv, brácha...," napsala nevlastní sestra zastřeleného mladíka Barbora na svůj profil na sociální síti nad článek o tragické události. Život pro ní už nebude nikdy jako dřív a ona to dobře ví."Je to strašný pocit, vidím ty vzpomínky jako by to bylo včera.. bude na nás tam nahoře čekat já to vím.. už nikdy neuslyším to jeho Tak co ségra nějakej průser? Je toho moc a já nemám sílu..," vzpomíná Bára na svého bratra.
Mladá dívka zasažená drsnou tragédií se podivuje i nad vrahem svého bratra - je to strážník městské policie. "Lidi, co mají pomáhat a chránit.. nemám slov, díky jimmy až vynalezneš stroj času dej mi vědět...," odpovídá jednomu z kondolujících, že by se ráda vrátila v čase a změnila realitu.
Její druhý nevlastní bratr bojuje o život v nemocnici. Ráno byl jeho stav kritický, ale postupně se zlepšuje. Případ budeme nadále sledovat.
Související
Nedorozumění vedlo k policejnímu zásahu ve škole v Praze
Finanční spory vedly k vraždě. Policie objasnila násilný čin v Přerově
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Experti rozebrali chování prince Harryho. Návrat domů není vyloučen
před 2 hodinami
Papír s informací o růstu důchodů už nepřijde každému, upozornil úřad
před 3 hodinami
V USA padl první trest v případu smrti herce Matthewa Perryho
před 4 hodinami
Nedorozumění vedlo k policejnímu zásahu ve škole v Praze
Aktualizováno před 5 hodinami
Zemřel populární moderátor Patrik Hezucký
před 5 hodinami
Německo schválilo dobrovolnou vojenskou službu. Čekají se protesty mladých
před 7 hodinami
Obchod roku: Vzniká obří streamovací gigant, Netflix kupuje Warner Bros., HBO a CNN
před 8 hodinami
Trump varuje Evropu před „civilizačním vymazáním“. V novém dokumentu kritizuje EU i migraci
před 8 hodinami
Občanské demokraty čeká kritické období. Kuba mohl svůj odchod dohodnout s Babišem, tvrdí analytik
před 8 hodinami
Pomoc Ukrajině je i v našem zájmu, prohlásil Rutte před summitem NATO
před 9 hodinami
Nejdůležitější je nezpanikařit. Hasiči pro EZ radí, jak prožít advent v bezpečí a bez požárů
před 9 hodinami
Izrael v Eurovizi zůstane, ohlásila EBU. Čtyři země budou největší soutěž světa bojkotovat
před 10 hodinami
Internet po celém světě opět kolabuje. Cloudflare hlásí problémy, výpadky má LinkedIn, X nebo Zoom
před 11 hodinami
Putin v Indii vyjednává jednu dohodu za druhou. Země obnoví dodávky paliv z Ruska
před 12 hodinami
Putin: Rusko se za každou cenu zmocní celého Donbasu
před 12 hodinami
Počasí způsobí problémy řidičům či chodcům. Platí výstraha
před 13 hodinami
Opozice zpochybňuje Babišovo řešení. Měl Agrofert prodat, zní od Pirátů
před 13 hodinami
Rusko má kapacity napadnout nejen Evropu. Rádo jich využije, když vycítí slabost
před 14 hodinami
S Turkem ve vládě nemá problém pouze prezident, ukázal průzkum
před 15 hodinami
Merz na poslední chvíli mění plány. Nečekaně pojede kvůli Ukrajině do Bruselu
Německý kancléř Friedrich Merz odcestuje v pátek večer do Bruselu, aby se pokusil přesvědčit belgické vedení k podpoře půjčky pro Ukrajinu ve výši 165 miliard eur. Tato reparační půjčka má být financována z peněžní hodnoty zmrazených ruských státních aktiv, které jsou uloženy na belgickém území. Merz zrušil své původní cestovní plány do Osla, aby se mohl zúčastnit klíčové večeře s belgickým premiérem Bartem De Weverem a předsedkyní Evropské komise Ursulou von der Leyenovou.
Zdroj: Libor Novák