Narušila líčení s Rathem. Soud ji nepotrestal

Praha - Soud neudělil pořádkovou pokutu Evelíně Weagové, která v polovině července narušila jednání s bývalým poslancem a středočeským exhejtmanem Davidem Rathem. Mladá žena tehdy přiběhla k Rathovi, když přednášel závěrečnou řeč, a dala mu na stůl fotku.

Napomenutí podle soudu stačilo, informovala dnes ČTK mluvčí Krajského soudu v Praze, který případ řešil, Zuzana Steinerová. Soud Ratha poslal nepravomocně na 8,5 roku do vězení za korupci

"Pořádková pokuta, kterou soud zvažoval, nakonec udělena nebyla. Soud považoval ústní napomenutí osoby za dostatečné," napsala Steinerová

Hlavní líčení, ve kterém dostal Rath koncem července nepravomocně 8,5 roku vězení za korupci, přerušila Weagová ve chvíli, kdy Rath pronášel závěrečnou řeč, která nakonec zabrala ve třech dnech čistého času zhruba 12 hodin. Žena přiběhla k Rathově stolu a dala mu listinu. Soudce Roberta Pacovského to rozčílilo, vyžádal si její totožnost a pohrozil pokutou. Dokument si nechal předat

Rath pak novinářům potvrdil, že ženu povolal přes svého bývalého advokáta Adama Černého, aby přinesla fotografii soudce, o níž předtím hovořil. Šlo o snímek údajně kolující na internetu, na kterém je prý soudce Robert Pacovský, když spí na večírku. 

Související

Více souvisejících

soudy David Rath

Aktuálně se děje

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

AC Sparta Praha, stadion na Letné

Fotbalová Sparta hlásí vytouženou posilu. Přivedla bratrance Erlinga Haalanda

Vedení fotbalové Sparty v čele se sportovním ředitelem Tomášem Rosickým bylo sparťanskými fanoušky během letní přípravy kritizováno za nedostatečné posilování kádru. Až těsně před začátkem nového ročníku Chance ligy 2026/27 přišla z pražské Letné tolik očekávané zpráva o opravdu zvučné a silné posile. Spekulovalo se o ní několik posledních dní, až v sobotu během dopoledne přišlo potvrzení. Na Letnou míří norský útočník Jonatan Braut Brunes z polského Krakówa. Mělo by jít o rekordní přestup v historii Sparty.

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 10 hodinami

včera

Hasiči zasahují u požáru u Velhartic na Klatovsku. (25.7.2026)

Na Klatovsku hoří les. Platí třetí stupeň poplachu

Hasiči od sobotního odpoledne zasahují u rozsáhlého požáru lesa u Velhartic na Klatovsku. Vyhlášen byl třetí stupeň poplachu, profesionálům pomáhají i dobrovolní hasiči. Událost se prozatím obešla bez zranění. 

včera

včera

Očkování, ilustrační fotografie.

Česko chce zlepšit proočkovanost proti chřipce. Inspiraci bere ze zahraničí

Česko dlouhodobě patří mezi země s nízkou proočkovaností proti chřipce. Očkování využije každoročně jen kolem 8 % obyvatel. Ministerstvo zdravotnictví proto připravuje legislativní návrh, který by za jasně stanovených podmínek umožnil očkování proti chřipce také v lékárnách. Cílem je nabídnout lidem další možnost, jak se nechat očkovat, zlepšit dostupnost této osvědčené formy prevence a přispět ke zvýšení proočkovanosti. Návrh je nyní v meziresortním připomínkovém řízení.

včera

včera

včera

Fotbal, ilustrační fotografie.

Ukončování reprezentačních kariér nebere konce. V národním týmu nebude pokračovat Zelený

V pořadí již pátý český fotbalista oznámil konec reprezentační kariéry od doby, co český fotbalový tým neslavně skončil na nedávném fotbalovém světovém šampionátu v zámoří. Po Patriku Schickovi, Tomáši Holešovi, Václavu Černém a Vladimíru Daridovi nebude dále v reprezentační kariéře pokračovat obránce Jaroslav Zelený. Jak uvedl tento třiatřicetiletý obránce pro sparťanský klubový web, nastal prý čas předat reprezentační štafetu mladším.

včera

včera

Babiš jednal s černohorským premiérem o evropské integraci a obranné spolupráci

Premiér Andrej Babiš (ANO) přijal v pátek v Kramářově vile předsedu vlády Černé Hory Milojka Spajiće. Společně s prvním místopředsedou vlády a ministrem průmyslu a obchodu Karlem Havlíčkem a místopředsedou vlády a ministrem obrany Jaromírem Zůnou jednali o pokračování integračního procesu Černé Hory směrem k členství v Evropské unii, rozvoji obranné spolupráci a obchodních příležitostech mezi oběma zeměmi.

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy