Praha – Kauza kolem skupiny Ztohoven a vyvěšení rudých trenýrek na Hradě zaujala i Jana Krause. Ve se ve své show pozastavoval nad tím, jek lépe sídlo prezidenta před vniknutím bránit. Nakonec došel k názoru, že to tak lehké nebude.
„Nemůžu minout akci Ztohoven s vyvěšením trenýrek na Pražském hradě. Mě na tom fascinuje, jak všichni říkají, že selhala ta ochrana, selhala ochranka, někdo musí být vyhozen, popraven, znetvořen a já nevím, co všecko. Jak to by jako chtěli hlídat ten Hrad?" zajímalo moderátora. Připomněl, že problémy byly v létě i v tak střeženém sídle, jako je britský Westminsterský palác. Navíc se na střechy významných úřadu dostávají třeba i aktivisté z hnutí Greenpeace.
Strážit všechno proto podle něj není úplně možné. „Jak by se to jako hlídalo? To by stál každých 10 metrů policajt, člověk by přišel a on by řekl: občanskej průkaz. Jako jestli náhodou nechceš vylézt na střechu? Ono to je určitá daň demokracii, že všechno se uhlídat nedá. A když to dopadne takhle, je dobře, že se nic nestalo, tak bych v tom zase takovou katastrofu neviděl," uvedl a dodal, že když on vidí kominíka, chytí se za knoflík a jde dál.
„A že to je znehodnocení státního symbolu. Podívejte, státní symbol a jeho důstojnost a hodnotu vytváří zejména ten prezident, co sídlí hned pod tou standartou. Samotnej prapor nehraje takovou roli. Druhá věc, já jsem se zamyslel i nad tím dvouocasým lvem, je to divný, ne? Buď to vypadá, že nevíme, jak vypadá lev, nebo že neumíme počítat. No a ty, co si stěžujou, že z toho udělali trenýrky a že to znehodnotili, já bych vám zase mohl říct, že dvouocasej lev zase značí, že na Hradě jsou dva vocasové. To nejde takto interpretovat," rozjel se komik ve své pravidelné show.
„A nakonec, ty trenýrky, to je pěknej symbol. Jsou rudý, to je barva Miloše Zemana, Rusko, Čína, to je rudý. Je to lidový, je to hodně blízko k lidem. Ostatně byl to Miloš Zeman, kdo nám přinesl jaksi do médií vulgární výraz pro dámské přirození, takže ty trenýrky jsou hned vedle. A zatím je to dobrý, přátelé, ty trenky byly zcela čistý," dodal na závěr své úvahy Kraus.
Související
Marek Eben nemá v televizi co dělat? Po drsném útoku na moderátora to schytal Šíp a Kraus
Jan Kraus: Drsná slova o genderu a nečekané přiznání v přímém přenosu
Aktuálně se děje
před 40 minutami
Policie vyšetřuje násilný čin na Valašsku. Zadržela podezřelého
před 1 hodinou
Írán hlásí zásadní pokrok. S Ománem se dohodl na režimu v Hormuzském průlivu
před 2 hodinami
Policie našla tělo pohřešovaného při pátrání na jezeře Most
před 2 hodinami
Turek poprvé reagoval na zahájení trestního řízení. Nadále věří ve svou nevinu
před 3 hodinami
Moravský teplotní rekord se měnil potřetí za tři dny. Ve Strážnici bylo 41 stupňů
včera
Trumpův mírový plán pro Gazu kolabuje. Netanjahu jej nepodepsal
včera
Ukrajinská armáda provedla čtyřicetidenní dronovou kampaň s cílem přinutit Kreml k mírovým jednáním
včera
Na německém letišti našli dron s výbušninou. Policie nasadila robota
včera
Počet mrtvých po ruském útoku stoupá. Ukrajině chybí interceptory
včera
Metnar řešil situaci ve španělské Ceutě. Česko vyzvalo ke změnám v ochraně hranic EU
včera
České dráhy přepravily nejvíce cestujících od roku 2019
včera
Mohli jste zachránit životy, kritizuje Zelenskyj spojence po útoku na Kyjev
včera
Do Británie doputovala krásná zpráva z Portugalska. Eugenie porodila holčičku
včera
Policie zahájila trestní řízení kvůli nehodě poslance Filipa Turka
včera
Trump stále nevylučuje další použití síly proti Íránu
včera
Česko opět zasáhnou silné bouřky. Hrozit budou i ráno a dopoledne
včera
Policejní pátrání na jezeře Most. Dva lidé se pohřešují po úterní bouřce
včera
Trumpovi chodil ozbrojený muž po golfovém hřišti. Našly se u něj zbraně
včera
Česko netrápí jen tropy. V Praze a dvou krajích se vyskytuje smog
včera
Kyjev čelil raketám a dronům. Nejméně 14 mrtvých, další lidé jsou zranění
Rusko v noci na středu podniklo další rozsáhlý útok na Ukrajinu. Použilo drony a balistické rakety. Jen v Kyjevě přišlo o život nejméně 14 lidí. Přes dvě desítky dalších osob utrpěly zranění. Informovala o tom britská stanice BBC.
Zdroj: Lucie Podzimková