Rozbijeme ti hubu, vyhrožovali v hospodě Hollanovi a Stropnickému kvůli uprchlíkům. A kauza má ostrou dphru

Brno - Už v pátek jsme vás informovali o incidentu, při kterém byli v jedné z brněnských hospod slovně napadeni šéf zelených Matěj stropnický a brněnský zastupitel a náměstek primátora Matěj Hollan. Právě brněnský politik se ke kauze na sociálních sítích ještě jedno vrátil a navrhl jednu věc.

„K té kauze s vyhrožování od Dahlgrenova advokáta mám takovou věc, Nedávno jsme s Jakubem Horákem byli na festivalu ve Velké. Přišli jsme, sedli jsme si do publika čítacího pár tisíc lidí, a za nama Jiří Ovčáček. Nikdo ho nelynčoval, nikdo ho nevyhazoval. Nabídli jsme mu oskorušovicu, kterou rád přijal. Nevybavuju si, že by pod fotkou s ním byli nějaké nenávistné komentáře 'pražské kavárny'," rozepsal se Hollan na svém Facebooku.

Psali jsme: Stropnického a Hollana napadli kvůli uprchlíkům. Vypadněte, křičela hospoda  

A pak poukazuje na naprosto opačnou situaci, kterou prožil. „Střih, přicházím včera za kolegy do Pivnice u Poutníka, a dva štamgasti - stejně, jako jsem já - mně vyhrožují a vyhazují z hospody, protože Stropnický a uprchlíci. Byl to Mikuláš Křepelka (alias Nikolaus Wachtel) a Richard Špíšek alias Richard Brünn. Jsem zvyklý na ledacos, ale asi nemám zájem nechat si ho od ožralých white trash borců rozbít rypák," přiznal brněnský politik.

„Dnes jsem vyčetl, že Richard se vytáčí, že u toho vlastně nebyl, že jen stál opodál a že to na sebe bere Mikuláš. Chápu, pro pověst advokáta je vyhrožování lidem na veřejně přístupné zahrádce Poutníka trochu problém. Ale sorry, Richarde, když mi stojíš decimetr od obličeje a říkáš, že v týhle hospodě jsem skončil, protože Stropnický, tak si to ve střízlivým stavu pamatuju," popisuje, co se stalo.

„Ty a tví kumpáni jste se rozhodli, že budete jako náckové rozhodovat o tom, kdo může chodit do hospod na hlavních ulicích. A jak vidno v komentářích u Mikuláše, mnoho vašich kamarádů a kamarádek tomu tleská, jak ste nám to nandali. Na pondělí se prej chystá U Poutníka i sraz lidí, co nám chcou dát jasně najevo, že my, kteří nemáme v očích hákový kříže a z duše nenávidíme všechny 'čmoudy', si pivo v centru města nevypijem," píše Hollan, co zjistil.

A proto se na věc rozhodl zareagovat po svém. „Brno se vždy mohlo chlubit tím, že náckové nemají šanci, že jsme svobodné liberální město, kde vedle sebe můžou žít lidé různé barvy pleti. Věřím, že to tak bude i nadále a že budeme schopni těm, co se radujou, že nám to konečně někdo ukázal, vysvětit, že tudy cesta nevede. A že si budeme moct dát v jedné hospodě pivo společně, i když jsou naš politické názory rozdílné. O tom je demokracie," dodal Hollan a pozval lidi do té stejné hospody na akci „Pivem proti nenávisti".

„Přemýšlel jsem nad tím, jak se v situaci, kdy vám vyhrožuje v hospodě advokát kvůli Stropnickému a uprchlíkům, zachovat. Podávat podněty policii a advokátní komoře se mi nechce, ať si to řeší sami, pokud k tomu shledají důvod. Jediná smysluplná reakce je nenechat se vyhrožujícími magory zastrašit a ukázat, že tady máme svobodnou liberální společnost, která se nebojí. Do Poutníka budu chodit dál. Proto vám všechny, bez rozdílu vyznání, ras a politického přesvědčení nabízím: Pojďme všichni dohromady v pondělí v 18 hodin do Poutníka na Starobrněnskou 18.  Pojďme všem nenávistným lidem ukázat, že tady je svobodná společnost. Já tam budu a bude se na vás těšit. Popovídáme si o problémech, co nás pálí. Náckům, kteří nás budou vyhazovat z hospod, se ustupovat nesmí. Kdo si nechce povídat o Janáčkovi nebo humanismu, může se mě zeptat na rezidentní parkování," píše Hollan ve facebookové pozvánce na akci.

Související

Covid-19, ilustrační foto

Antigenní testy mohou zabránit třetí vlně koronaviru, věří zadavatelé studie

Spolehlivost antigenních testů při správném použití dalece přesahuje 90 procent, jejich masivní nasazení by mohlo zabránit třetí koronavirové vlně v Česku. Podle organizátorů probíhající studie to vyplývá z analýzy vzorků u necelé stovky lidí, kteří se podrobili laboratornímu PCR testu, rychlejšímu antigennímu testu i testu na protilátky. Zároveň v dotazníku poskytli bližší informace k anamnéze.
Stanislav Křeček

Křeček odmítá kritiku: Nikdy se nestalo, že by se podnětem ombudsman nezabýval

Veřejný ochránce práv Stanislav Křeček dnes ujistil, že že se nikdy nestalo ani nestane, aby ochránce práv nezabýval doručeným podnětem. Reagoval na otevřený dopis více než 300 právních akademiků, advokátů a studentů práva. V dopise Křečkovi mimo jiné vytýkají, že svými kroky a výroky ve funkci podlomil důvěru, že roli veřejného ochránce práv plní s vědomím vážnosti funkce.

Více souvisejících

Matěj Hollan - Brno

Aktuálně se děje

před 6 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

Írán, ilustrační fotografie.

Nejasný pokrok v jednáních mezi USA a Íránem. Rozhovory mají pokračovat

Američtí a íránští zástupci dosáhli značného pokroku během rozhovorů o íránském jaderném programu. Podle BBC však není jasné, zda bude dosaženo dohody, která by odvrátila konflikt mezi oběma zeměmi. Jednání mají po konzultacích obou delegací v hlavních městech pokračovat příští týden ve Vídni. 

před 6 hodinami

před 6 hodinami

Hillary Clintonová

Clintonová prý Epsteina nikdy nepotkala. Vyzvala k výslechu Trumpa

Šest hodin ve čtvrtek vypovídala bývalá americká ministryně zahraničí a neúspěšná prezidentská kandidátka Hillary Clintonová před kongresovou komisí, která vyšetřuje zločiny sexuálního delikventa Jeffreyho Epsteina. Někdejší politička řekla, o zločinech nevěděla. Zákonodárce vyzvala, aby vyslechli také současného prezidenta Donalda Trumpa. 

před 7 hodinami

před 9 hodinami

Počasí

Počasí bude i o víkendu nadále jarní

Poslední únorový víkend přinese do České republiky velmi proměnlivé počasí, které bude zpočátku připomínat spíše jaro. V sobotu se očekává převážně polojasná až jasná obloha. První ranní hodiny však mohou řidičům i chodcům zkomplikovat místní mlhy nebo nízká oblačnost, které mohou být vlivem nízkých teplot i mrznoucí.

včera

Hillary Clintonová

Hillary Clintonová před sněmovním výborem vypovídá o aktivitách Epsteina

Hillary Clintonová dnes předstoupila před sněmovní výbor pro dohled, aby vypovídala v souvislosti s vyšetřováním kriminálních aktivit Jeffreyho Epsteina a Ghislaine Maxwellové. Ve svém úvodním prohlášení, které zveřejnila také na síti X, kategoricky popřela jakoukoli spojitost s touto dvojicí. Uvedla, že nikdy neletěla Epsteinovým letadlem, ani nenavštívila jeho ostrov, domovy nebo kanceláře.

včera

NATO

Babiš si zahrává. Česko se v očích NATO dostává na velmi tenký led

Česká republika se podle všeho dostává do pozice, kterou někteří spojenci v NATO vnímají velmi kriticky. Praha se totiž vydala cestou snižování výdajů na obranu, což ji staví do přímého střetu nejen s ostatními členy Aliance, ale především s americkým prezidentem Donaldem Trumpem, uvedl server Politico. Nový návrh rozpočtu populistické koalice Andreje Babiše počítá s tím, že z obranné kapitoly zmizí 900 milionů eur oproti plánům předchozí vlády.

včera

Instagram

Instagram chystá novinku. Ocenit by ji měli hlavně rodiče

Internetový gigant Meta chystá na sociální síti Instagram nové opatření, které má chránit dětské uživatele před nebezpečným obsahem. Upozornila na to BBC. Děje se tak v době, kdy některé země uvažují o úplných zákazech pro děti na sítích. 

včera

včera

včera

včera

Harry a Meghan v novém dokumentu z produkce Netflix.

Harry a Meghan na cestách. WHO nasadila manžele v Jordánsku

Princ Harry a jeho žena Meghan ve středu dorazili na ostře sledovanou návštěvu Jordánska, kde zavítali mezi děti v uprchlickém táboře. Navštívili také nemocnici, uvedla britská stanice BBC. Cesta probíhá v době vážné krize uvnitř královské rodiny, protože bývalý princ Andrew, strýc Harryho, je vyšetřován pro podezření ze zneužití pravomoci. 

včera

Polské Pendolino se objeví na české železnici.

Polské Pendolino se poprvé objeví na české železnici

Cestující Českých drah se mohou těšit na mimořádnou příležitost svézt se nejrychlejším vlakem našich severních sousedů. Od 9. března do 17. června 2026 nasadí ČD ve spolupráci s polským národním dopravcem PKP Intercity na vnitrostátní vlaky SC 511 / 516 na trase Praha – Bohumín a zpět vysokorychlostní vlakovou jednotku ED250 Pendolino. Jízdy v pravidelném provozu s cestujícími proběhnou v rámci probíhajícího schvalovacího procesu této jednotky pro provoz v České republice. Bude to poprvé, kdy polské Pendolino projde pravidelným provozem mimo Polsko.

včera

Policie chystá další Speed Marathon. Lidé mohou pomoci s výběrem míst

Policisté na jaře plánují další ročník pravidelné dopravně-bezpečnostní akce Speed Marathon. Rychlost na silnicích budou měřit v dubnu. Momentálně mají lidé možnost ovlivnit, na jakých místech se strážci zákona během akce budou vyskytovat. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy