Kraus se pustil do českých politiků. Poukazuje na velmi znepokojivou věc

Praha – Ani tento týden bavič a moderátor Jan Kraus politiky ve své show nešetřil. Zaměřil se na blížící se volby a především na kumulaci funkcí u některých politiků. Jejich práci srovnává s restaurací, které sice funguje, ale dobrá rozhodně není.

Moderátor Jan Kraus se na úvod zastavil u toho, že se chystají krajské volby a volby do Senátu. „Tam je jedna magická věc, věnujte tomu pozornost. Jsou to volby do zastupitelstev – hejtman a tak dál, a do Senátu. Tam se hlásí ohromné množství politiků, kteří už nějakou funkci mají, to znamená, že jsou třeba poslanci. Teď ti poslanci chtějí do Senátu, to bych ještě pochopil, protože tady budou za rok končit a tam si chytnou dalších pět let nebo kolik. Takže z hlediska živobytí, dobře, to se dá pochopit," uznává Kraus.

Problém ale vidí u těch poslanců, kteří se uchází o posty v zastupitelstvu a dokonce o hejtmanská křesla. A takoví se podle něj najdou v každé straně. „Socani říkají, že doporučili těm svým, aby dvě funkce neměli, ale jenom doporučili. A oni na to všichni do jednoho říkají, že to zvládnou. Tak si to zkuste představit. Vemte si, že ta republika je jako restaurace, přijdete tam na jídlo. A tam je personál s tím, že je to jeden člověk, co to zvládne. On vám dá jídlo, uvaří ho. Ale bude to trvat a pokud vás tam bude víc, třeba tři, no tak ho dostanete za tři hodiny nebo třeba druhý den. Polévky budou v pondělí a hlavní jídla v úterý. On uklidí, to taky zvládne. Ale jak to udělá? To bude dělat po té práci, pak taky navaří. Jak ta restaurace bude fungovat? To když tam přijde pět lidí, tak zůstanou týden, aby se najedli s tím, že tam ani nebude uklizeno a že druhý den už tam nebude mít cenu chodit?" srovnává situaci v politice s pohostinstvím moderátor.

„Podobná situace bude i v tom státě. Oni si vezmou všechny funkce a říkají, že je zvládnou. Ale my nepotřebujeme, aby je zvládli, my potřebujeme, aby je precizně dělali. U té restaurace jsem zapomněl říct jednu potřenou věc, když ji srovnáváme s politikou – to, co vaříte, zatím není k žrádlu," vzkázal politikům ostře Kraus.

Související

Více souvisejících

Jan Kraus

Aktuálně se děje

včera

Benjamin Netanjahu

Trumpův mírový plán pro Gazu kolabuje. Netanjahu jej nepodepsal

Mírový plán amerického prezidenta pro Gazu se ocitl v ohrožení poté, co izraelský premiér Benjamin Netanjahu veřejně odmítl navrhované podmínky odzbrojení hnutí Hamás. Zatímco šéf Bílého domu dříve tvrdil, že Izrael je s předběžnou dohodou spokojen, izraelská vláda dala jasně najevo, že finální text nepodepsala.

včera

včera

německá policie

Na německém letišti našli dron s výbušninou. Policie nasadila robota

Německá policie musela na letišti v Lipsku nasadit protibombového robota poté, co byl v zabezpečeném prostoru nákladní zóny objeven dron vybavený výbušným zařízením. Incident se odehrál v bezprostřední blízkosti ukrajinského nákladního letounu a vyžádal si dočasné přerušení provozu i odklonění několika letů.

včera

Zásah záchranářů po ruských útocích na Ukrajině

Počet mrtvých po ruském útoku stoupá. Ukrajině chybí interceptory

Rozsáhlý noční útok ruských bezpilotních letounů a balistických střel si v ukrajinském hlavním městě a jeho okolí vyžádal sedmnáct lidských životů. Další oběti na životech a desítky zraněných hlásí také regiony Charkiv a Doněck, přičemž celková bilance dosavadních střetů vzrostla na nejméně dvacet jedna mrtvých.

včera

včera

Vlaky

České dráhy přepravily nejvíce cestujících od roku 2019

České dráhy přepravily v první polovině roku 2026 nejvíc cestujících od předcovidového roku 2019. Rostoucí zájem o cestování táhne vnitrostátní přeprava. Největší přírůstky cestujících zaznamenal dopravce v rámci regionálních dopravních systémů a na vybraných dálkových linkách s velkým konkurenčním potenciálem, především v porovnání s individuálním motorismem.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Ilustrační fotografie.

EU zpřísňuje Ukrajincům podmínky pro dočasnou ochranu. Problém hrozí zejména mužům

Ukrajinským mužům, kteří nesplnili vojenskou povinnost, nastávají krušné časy. Pokud dorazí do některého z členských států EU, už nebudou mít nárok na udělení dočasné ochrany. Bylo totiž zveřejněno nové rozhodnutí Rady EU, které upravuje podmínky pro udělování dočasné ochrany a zároveň ji prodlužuje. Informovalo o tom ministerstvo vnitra.

včera

4. srpna 2026 22:04

4. srpna 2026 21:08

Ilustrační fotografie.

Vlaky mezi Kolínem a Kutnou Horou zrychlí a přestanou ovlivňovat provoz na koridoru

Správa železnic podepsala smlouvu na rekonstrukci úseku mezi Kolínem a Kutnou Horou. Provedou ji společnosti STRABAG Rail, Elektrizace železnic Praha, EUROVIA CZ, EUROVIA Železniční stavby a GJW Praha, které podaly nejvýhodnější nabídku ve výši 1,656 miliardy korun. To je o více než pětinu nižší cena, než byl cenový strop. Vlaky mezi dvěma významnými centry středních Čech výrazně zrychlí, díky nové propojce se už nebudou blokovat se spoji na koridoru. Informovalo o tom ministerstvo dopravy. 

4. srpna 2026 20:07

Občanští demokraté představili kandidáty pro podzimní volby

Občanská demokratická strana dnes, do řádného termínu registračních úřadů, podala všechny nominace do podzimních senátních voleb. ODS navrhuje 14 kandidátek a kandidátů, nad rámec toho v zájmu udržení silné pozice ve třech obvodech kandidují osobnosti v koalici s jiným navrhovatelem a v dalších sedmi volebních obvodech mají kandidáti podporu občanských demokratů.

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy