Brno – Informace o útoku před sídlem britského parlamentu v Londýně neunikla ani někdejšímu jihomoravskému hejtmanovi Michalu Haškovi (ČSSD). Na sociálních sítích ocenil práci britské policie. Ne všichni s ním ale souhlasili.
„Londýn dnes odpoledne - útočník u britského parlamentu nejdříve najel do lidí, zranil jich 8 -12, následně pobodal policistu a při dalším útoku byl zastřelen... Britská policie zasáhla rychle a profesionálně. Útok si vyžádal 4 lidské životy a desítky zraněných, podle britských médií, policie i projevu premiérky Mayové šlo o teroristický útok... Kolik jich ještě Evropa zažije, než pochopí?????“ udeřil na svém facebokovém profilu krátce po útoku Hašek.
Oponovala mu však jedna z diskutujících, která podotkla, že by policie zasáhla profesionálně, kdyby útoku zabránila. „To je ale blbost. Jak mohla zabránit tomu, aby auto najelo do lidí a řidič následně vyběhl s nožem na policisty? Ti neváhali a střelbou ho zneškodnili, ve vteřinách...“ připomněl sociální demokrat.
„Ta svoloč sem neměla být vůbec vpuštěna - bezmyšlenkovitě a nekontrolovatelně vpuštěna. Kde jsou časy, že večer by byla procházka romantickou a ne s obavou dojít z práce domů. Bát se o děti.. Laxním přístupem a tichým souhlasem děláme nad sebou kříž!“ trvala na svém uživatelka Hana Suru Marková.
Hašek ale trvá na tom, že do České republiky nikdo takové lidi nepustil - i díky němu. „K nám vypuštěna nebyla i díky jižní Moravě v létě 2015. Kéž stejnou odvahu najdeme i v budoucnu, bude potřeba,“ dodal Hašek, který dlouhé léta působil jako jihomoravský hejtman.
Související
Na protivládní demonstraci v Praze dnes promluví Hašek či Foldyna
Michal Hašek přerušil členství v ČSSD, objasnil to profesními důvody
Michal Hašek , teroristický útok před Westminsterským palácem v Londýně (22. března 2017) , Velká Británie
Aktuálně se děje
Aktualizováno před 36 minutami
Zemřel populární moderátor Patrik Hezucký
před 1 hodinou
Německo schválilo dobrovolnou vojenskou službu. Čekají se protesty mladých
před 2 hodinami
Obchod roku: Vzniká obří streamovací gigant, Netflix kupuje Warner Bros., HBO a CNN
před 3 hodinami
Trump varuje Evropu před „civilizačním vymazáním“. V novém dokumentu kritizuje EU i migraci
před 3 hodinami
Občanské demokraty čeká kritické období. Kuba mohl svůj odchod dohodnout s Babišem, tvrdí analytik
před 4 hodinami
Pomoc Ukrajině je i v našem zájmu, prohlásil Rutte před summitem NATO
před 4 hodinami
Nejdůležitější je nezpanikařit. Hasiči pro EZ radí, jak prožít advent v bezpečí a bez požárů
před 5 hodinami
Izrael v Eurovizi zůstane, ohlásila EBU. Čtyři země budou největší soutěž světa bojkotovat
před 6 hodinami
Internet po celém světě opět kolabuje. Cloudflare hlásí problémy, výpadky má LinkedIn, X nebo Zoom
před 6 hodinami
Putin v Indii vyjednává jednu dohodu za druhou. Země obnoví dodávky paliv z Ruska
před 7 hodinami
Putin: Rusko se za každou cenu zmocní celého Donbasu
před 8 hodinami
Počasí způsobí problémy řidičům či chodcům. Platí výstraha
před 8 hodinami
Opozice zpochybňuje Babišovo řešení. Měl Agrofert prodat, zní od Pirátů
před 9 hodinami
Rusko má kapacity napadnout nejen Evropu. Rádo jich využije, když vycítí slabost
před 9 hodinami
S Turkem ve vládě nemá problém pouze prezident, ukázal průzkum
před 10 hodinami
Merz na poslední chvíli mění plány. Nečekaně pojede kvůli Ukrajině do Bruselu
před 12 hodinami
Počasí o víkendu: V noci bude mrznout, přes den se citelně oteplí
včera
Pavel v úterý jmenuje Babiše premiérem
včera
Britský expert pro EZ: Globální potravinová bezpečnost bude stabilní, rizikem ale zůstává Putin
včera
Babiš oznámil, že se navždy vzdá Agrofertu
Předseda hnutí ANO Andrej Babiš oznámil ve čtvrtek v podvečer na sociálních sítích ve videozprávě, že se nevratně vzdá svého holdingu Agrofert. Tímto krokem hodlá natrvalo vyřešit svůj střet zájmů, aby mohl být jmenován předsedou vlády. Babiš zdůraznil, že voliči rozhodli o jeho osudu v nedávných volbách a že by si připadal jako zrádce, kdyby se po vítězství stáhl z politiky a zanechal hnutí ANO.
Zdroj: Libor Novák