Jsem docela pilná holka, komentuje vyznamenání Vondráčková. Poslala vzkaz kritikům i synovi Špinarové

Praha - Zpěvačka Helena Vondráčková patří k těm, kteří v sobotu z rukou prezidenta Miloše Zemana převzali státní vyznamenání za svou práci. Ona sama si prý tohoto ocenění velice váží, dodala však, že je škoda, že jej za zesnulou Věru Špinarovou nepřevzala její rodina.

Medailí Za zásluhy Miloš Zeman ocenil řadu známých osobností. Z oblasti kultury vyznamenal například spisovatele a autora Rychlých šípů Jaroslava Foglara. Medaili dostali herci Juraj Kukura, Jan Skopeček a Luděk Sobota, režisér Troška nebo umělci Jaromír Nohavica, Štefan Margita, Eva Urbanová, Yvetta Simonová a in memoriam Jarmila Šuláková. Ocenění získala také Helena Vondráčková.

„Moc vám děkuji za vaše gratulace ke státnímu vyznamenání, které jsem včera dostala od pana prezidenta. Je to vyznamenání, jak pan prezident zdůraznil, za celoživotní práci, za snahu přinášet lidem radost - v mém případě doma i v zahraničí. Když to tak zhodnotím - a teď jsem měla při svém jubileu velkou možnost – byla jsem docela pilná holka. A pokračuji ve své práci dál,“ uvedla na sociálních sítích k vyznamenání zpěvačka Helena Vondráčková.

Pro ahaonline.cz také uvedla, že kritiku těch, kteří byli oceněni, nebere vážně. „Jsou lidé přející, jsou lidé závistiví, to je naprosto normální jev. Těm, co přejí, tak jim bude přáno, a těm, co závidí, tak bych poradila, aby tuto neřest co nejdříve vymýtili ze své hlavy,“ vzkázala oceněná umělkyně.

Zalitovala také toho, že se ceremoniálu nezúčastnili zástupci rodiny nedávno zesnulé zpěvačky Věry Špinarové. „Nevím, jestli to bylo moudré rozhodnutí, ale na rozdíl od syna si myslím, že by toho Věra měla radost. Ona byla úžasná zpěvačka a já jsem si jí vždy vážila. Stát ji chtěl ocenit za její úspěchy. A to by se nemělo odmítat,“ tvrdí Vondráčková.

Související

Vondráčková, Helena

Marie Poledňáková? Zemřela úžasná osoba, která dovedla pobavit národ, vzpomíná Vondráčková

Marie Poledňáková, autorka slavných komedií s Tomášem Holým nebo filmu S tebou mě baví svět, zemřela v úterý ve věku 81 let. Na přelomu 70. a 80. let natočila několik komedií, které jsou u diváků oblíbené dodnes. Zasloužily se o to zejména televizní snímky Jak vytrhnout velrybě stoličku a Jak dostat tatínka do polepšovny. Největší úspěch ale slavil S tebou mě baví svět.

Více souvisejících

Helena Vondráčková státní vyznamenání

Aktuálně se děje

před 51 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

Mikuláš Bek

Univerzity upozorňují na kolaps systému. Ministerstvo vnímá problém a shání peníze

Vysokoškolští pracovníci jsou nespokojeni se současným stavem vysokého školství. Již v pondělí se vydali protestovat do ulic v rámci iniciativy Hodiny pravdy, tentokrát pod heslem Kolaps systému. EuroZprávy.cz v tomto kontextu obdržely prohlášení od resortu školství s tím, že pro příští rok žádá o navýšení rozpočtu pro vysoké školy o šest miliard. 

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

Tomáš Zdechovský ve volebním štábu koalice Spolu. (9.6.2024) Prohlédněte si galerii

Zdechovský pro EZ: Úspěch Turka či Konečné je varováním, musíme zabrat. Do kampaně jsem dal maximum

Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) bude europoslancem i dalších pět let, v evropských volbách získal téměř 67 tisíc preferenčních hlasů. V předvolební kampani se podle svých slov vyždímal na maximum. Všímá si přitom toho, že k úspěchu vede cesta i přes sociální sítě jako TikTok či Instagram. Na nového europoslance Filipa Turka je v Bruselu upřímně zvědavý. Zdechovský se dále v rozhovoru pro EuroZprávy.cz vyjadřuje k výběru nového českého eurokomisaře či k náplni své práce v Evropském parlamentu.

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 8 hodinami

včera

včera

včera

Petr Fiala

Fiala: Česko by mělo za 77 tanků Leopard zaplatit 52 miliard

Česko by mělo za 77 tanků Leopard 2A8 zaplatit 52 miliard korun, řekl dnes na tiskové konferenci premiér Petr Fiala (ODS). Vláda udělala další krok k jejich nákupu a rozhodla o přistoupení k dohodě o společném pořízení tanků s několika evropskými zeměmi, vedenými Německem.

včera

Rusko lže a podvádí Asiaty. Státy chtějí své občany zpět

Indie ve středu oznámila, že požádala Rusko o návrat svých občanů, kteří byli naverbováni do ruské armády. Toto rozhodnutí přišlo po nedávné smrti dvou Indů ve válce na Ukrajině, uvedla televize ABC News. Podobné kroky realizuje také Nepál nebo Srí Lanka.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy