Praha – Soud za zneužití Vojenského zpravodajství uložil Janě Nečasové (dříve Nagyové) dvouletý podmíněný trest a pětiletý zákaz činnosti ve vedoucích funkcích státní správy. Obžalovaní zpravodajci dostali podmínky od 18 do 20 měsíců. Podle Jana Krause je tato kauza příkladem osudové lásky – skoro jako z díla slavného Williama Shakespeara.
„Možná jste si všimli, že skončil první rozsudek v kauze Nagyová. Je to kauza, která mě fascinuje. Je to shakespearovská kauza. Jde o zneužití pravomocí, tajných služeb, vojenské rozvědky, to všichni víme. Ale je tam ta obrovská láska,“ popisoval Kraus, čímž rozesmál publikum. „Vy se smějete, ale my romantici na to koukáme s určitým citem a pochopením, to se může stát každému Nečasovi,“ básnil Kraus.
Je to prý obrovská láska. „Oni chodí tak svorně k těm soudním líčení, je vidět, že mají takovou energii, že se mezi ně nic nedostane. Je to něčím dojemné – a na druhou stranu i hrůzostrašné, protože ta paní ovládala stát, prvního muže v zemi, využívala (i když tady je otazník) výzvědné služby. Oni jí mohli říct, že se zbláznila, ale rozvědčíci konali. A nikdo jsme to nevěděli,“ připomínal moderátor.
Nevěděla o tom ani média. „Čili my jsme byli v ohromném nebezpečí, ale měli jsme kliku, dostali jsme se z toho. Ale ponaučení pro nás, kteří nejedeme v rozvědkách, bych z toho měl hned dvě. Jedno – oni zatím ti rozvědčíci dostali podmínku. Přijde mi ale, že k úkolu, který dělali, není tak strašný trest. Ne, že bych volal po krvi, ale uvažuju, že bych i to taky někdy objednal. Protože to jde. Kde seženete takovou službu? Nikde," vysvětloval ve své show.
A pak je to podle něj ta milostná linie. „Druhá věc je ta láska, kterou k sobě chovají, a zejména pan Nečas k paní Nagyové, kterou od nás, dámy, často vyžadujete. A my se držíme zpátky a zkrátka. A víte proč? Abychom neohrozili stát,“ dodal Kraus.
Související
Marek Eben nemá v televizi co dělat? Po drsném útoku na moderátora to schytal Šíp a Kraus
Jan Kraus: Drsná slova o genderu a nečekané přiznání v přímém přenosu
Jan Kraus , Jana Nagyová , kauza Nagygate (od 13.6.2013)
Aktuálně se děje
před 29 minutami
Karel III. bude na návštěvě USA pod tlakem. Epsteinovy oběti chtějí konfrontaci
před 1 hodinou
Počasí se má v týdnu ještě vylepšovat, slibuje aktuální předpověď
před 2 hodinami
Babiš napsal dopis do Bruselu. Vláda schválila novely zákonů o dokladech
před 2 hodinami
Slovenské cíle se nemění. Fico reagoval na Orbánovu volební porážku
před 3 hodinami
Zemřel legendární kapelník Václav Hybš
před 4 hodinami
Nad Česko doputoval prach ze Sahary. Může i ovlivnit počasí
před 5 hodinami
Kam se poděl Szijjártó? Od voleb se na veřejnosti neobjevil, jeho letadlo odletělo do Afriky
před 5 hodinami
Magyar: Szijjártó běžel po volbách na ministerstvo skartovat dokumenty. Omezíme výkon funkce premiéra
před 6 hodinami
Na uvolnění Hormuzského průlivu se bude podílet i Británie, prohlásil Trump. Podle Londýna je to úplně jinak
před 6 hodinami
Babišova vláda schválila zákon, který má pomoci s regulací cen pohonných hmot
před 7 hodinami
Rusové, jděte domů, hřmělo o víkendu Budapeští. Největším vítězem voleb je Ukrajina, míní experti
před 8 hodinami
Je hrozný a slabý, zaútočil Trump na papeže Lva. Ten promptně zareagoval
před 9 hodinami
VIDEO: Novináři se zeptali Trumpa na hodnocení voleb v Maďarsku. Urazil se a odešel
před 10 hodinami
Maďarsko po Orbánovi: Péter Magyar slibuje návrat k evropským hodnotám
před 10 hodinami
Cena ropy po Trumpově oznámení opět poskočila. Znovu překonala hranici 100 dolarů za barel
před 11 hodinami
Neliberální demokracie, nebo národní konzervatismus? Skončila Orbánova éra, kterou nikdo nedokázal pojmenovat
před 12 hodinami
Volby v Maďarsku rezonují světem. Podle Kremlu urychlí rozpad EU, v USA se mluví o prohře Trumpa
před 13 hodinami
Co má za lubem? Experti vysvětlili, proč Trump nařídil blokaci Hormuzského průlivu
před 13 hodinami
Magyar nesmí zklamat, konstatoval Babiš v gratulaci vítězi voleb
před 21 hodinami
Zelenskyj pogratuloval Magyarovi k vítězství. Chce posilovat a rozvíjet spolupráci s Maďarskem
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj pogratuloval straně Tisza a jejímu lídrovi Péteru Magyarovi k vítězství v parlamentních volbách prostřednictvím příspěvku na sociálních sítích. Ve svém vzkazu zdůraznil, že za klíčové považuje především to, aby se v budoucí politice obou zemí prosadil konstruktivní přístup.
Zdroj: Libor Novák