Praha - Přestože se velká část umělců postavila za Jiřího Drahoše, také Miloš Zeman má na své straně některá známá jména. Mezi jeho věrné podporovatele patří například režisér Zdeněk Troška, který z rukou stávajícího prezidenta dokonce dostat státní vyznamenání. Na videu teď Troška vysvětluje, proč vlastně Zemanovi tak moc fandí.
Troška na videu vysvětluje, proč bude volit právě Miloše Zemana. „Protože ho mám rád, fandím mu a obdivuju ho,“ vysvětluje autor populárních filmů. „Lidi mu vyčítají, že je nemocný. Ona je nemoc a nemoc. Nejsem lékař, abych to mohl posoudit, ale řeknu to, co vím. A řeknu ještě jednu věc – když nás 28. října pozval k sobě na Hrad, aby nám dal vyznamenání, všechny si nás pozval do svého salonku, a říkal: 'Vidíte, jak mi neslouží nohy? Ale stát se neřídí nohama, ale hlavou, a tu mám ještě, zaplať pánbůh, dobrou',“ cituje Troška prezidenta.
Poukazuje také na to, že americký prezident Franklin Delano Roosevelt onemocněl obrnou, a přesto až do konce svého života vedl USA jako dvakrát zvolený prezident – a dokonce vyhrál válku. „Takže já si opravdu myslím, že to není o bolavé noze, ale je to o bystré a dobře fungující hlavě. A to si myslím, že pan Zeman má,“ hájí svého favorita Troška.
„Ať Zeman přijede kamkoliv, mluví spatra, bez papírů, naprosto jasně, přehledně, srozumitelně. Takže v Moskvě mluví rusky, s Angelou Merkelovou mluví německy a v Americe mluví anglicky. Ukažte mi u nás jiného současného politika, který je na jeho úrovni třeba jen v tomhletom,“ vyzdvihuje Zemanovy přednosti režisér.
Navíc má prý Zeman obrovský přehled o všem. „Ať se ho zeptáte na cokoliv, okamžitě odpovídá – a fundovaně. Myslím si, že jiného takového nemáme. Proto si ho musíme chránit, protože on chrání nás před všemi těmi nesmysly, které k nám míří skrytě či otevřeně ze Západu. Chrání českého občana, chrání Českou republiku. A myslím si, že to dělá velice dobře,“ dodává Troška.
Související
Lidé se loučili s hercem Janem Skopečkem (†94). Měl zvláštní druh humoru, vzpomíná Troška
Lednové premiéry: vynikající Na nože, trojka Mizerů, a trochu jiný Hitler
Zdeněk Troška , Miloš Zeman , prezidentské volby 2018
Aktuálně se děje
před 12 minutami
Trump zavede cla proti evropským zemím. Pokud mu neprodají Grónsko, od léta se zvýší
před 1 hodinou
Koalice SPOLU jde k ledu. Kupka ji dál rozvíjet nehodlá
Aktualizováno před 1 hodinou
OBRAZEM: Zvrat na sjezdu ODS: Červíček se vzdal kandidatury, prvním místopředsedou je Portlík
před 2 hodinami
Česko pošle Ukrajině bojové letouny, slíbil podle tamních médií Pavel v Kyjevě
Aktualizováno před 3 hodinami
OBRAZEM: Předsedou Pirátů zůstává Hřib. Pozici obhájil hned v prvním kole
před 4 hodinami
Piráti zvolili kompletní předsednictvo. Místopředsedy jsou Šmída i Richterová
před 4 hodinami
ODS hledala dokonalého šéfa. Našla ho? Jak delegáti grilovali Kupku a Ivana
před 4 hodinami
Další bizarní krok Okamury: Z kanceláře nechal odstranit vlajku Evropské unie
Aktualizováno před 5 hodinami
OBRAZEM: Předsedou ODS se stal Martin Kupka
před 6 hodinami
Zavřené školy, teploty hluboko pod nulou. Ukrajinci čelí jedné z nejnáročnějších zim za poslední desetiletí
před 7 hodinami
ODS se nesmí smířit s udržovacím stylem, prohlásil Kupka. Ivan v projevu nešetřil Fialu, zkritizoval porušování slibů
před 8 hodinami
Fiala mluvil bez obav, že mu nedají hlas. Bilancoval i nastínil, jak vidí novou ODS
před 8 hodinami
Piráti volí nové vedení. Hřib se chce zaměřit na dostupné bydlení a levnější potraviny
před 9 hodinami
Ve Francii se rodí návrh na okamžité vystoupení z NATO
před 10 hodinami
Trump pohrozil uvalením cel na státy, které nesouhlasí s anexí Grónska
před 11 hodinami
Kdo nahradí Fialu a Hřiba? ODS a Piráti si dnes zvolí nové vedení
před 13 hodinami
Mrazivé počasí se vrátí do Česka. V noci se připravte na tuhou zimu
včera
Pekarová Adamová má po odchodu z politiky novou práci. Pomáhá známé firmě
včera
Pokus o vraždu bezdomovce v Praze. Policie podezřívá nezletilého mladíka
včera
Fiala překonal i Klause. V ODS končí jedna dlouhá éra, strana si zvolí nový směr
Dvě opoziční strany si o nadcházejícím víkendu zvolí vedení. Zatímco u Pirátů se očekává pokračování Zdeňka Hřiba v jejich čele, ODS si vybere nového předsedu. Jeho jméno se změní po neuvěřitelných 12 letech. Tak dlouho přitom stranu nevedl ani její otec zakladatel Václav Klaus, bývalý prezident a premiér.
Zdroj: Jan Hrabě