Praha - Někdejší šéf slušovického družstva František Čuba (SPO) písemně rezignoval na senátorský mandát za Zlínsko. Tuto zprávu na facebooku velmi peprně okomentoval herec Jiří Maryško, který působí v Činoherním studiu Ústí nad Labem a kterého mohou televizní diváci znát z řady českých filmů nebo seriálů.
Čuba své odstoupení zdůvodnil tlakem, kterému čelil kvůli půldruhého roku trvající absenci. Jednání v Senátu se naposledy zúčastnil v srpnu 2016. Od té doby ze zdravotních důvodů chyběl, na výzvy k odstoupení však až dosud nereagoval. Na nemocenskou nenastoupil a až do poloviny loňského roku pobíral plný plat.
„Nejdražším psem na světě je štěně tibetské dogy jménem Hong Dong, který stálo 27 milionů korun. Nejdražší čubou na světě je senátor za SPO - Zemanovci, kterej bere kolem sto klacků měsíčně za to, co dělá každej domácí mazlíček: žere a s**e. V práci byl totiž naposledy v srpnu 2016 a od tý doby leží doma v boudě,“ nebral si na facebooku servítky Maryško.
„Teď se v něm ale hnulo svědomí a dal konečně výpověď. Zlatej padák teda nedostane, jenom čtyři měsíční platy bez náhrad, takže nějakejch 300 tisíc. Rád bych věděl, co by udělal v dobách JZD Slušovice se zaměstnancem, kterej by mu jednou nepřišel do práce. Starýho psa novým kouskům naučíš, zdá se..“ rýpnul si herec.
Poukazoval tak na fakt, že Čuba dostane odchodné ve výši čtyř měsíčních platů, tedy 303.600 korun. Nárok na něj má díky tomu, že byl členem horní komory více než tři roky, od října 2014.
Související
Babiš a Hamáček budou jednat se Zemanem, navrhnou odchod Rafaje z čela ÚOHS
Stovky lidí se rozloučily s Čubou, na pohřeb přijel i Zeman
František Čuba , Jiří Maryško (herec)
Aktuálně se děje
před 18 minutami
StarDance hlásí návrat tanečnice, která doprovázela Zárubu
před 1 hodinou
Hokejová trenérka MacLeodová přerušila kariéru. Bude se věnovat léčbě rakoviny prsu
před 2 hodinami
Speed Marathon je tady. Policie odhalila, kde bude zítra měřit
Aktualizováno před 2 hodinami
Havlíček už nebude ministrem průmyslu. Chystá se zajímavá změna
před 3 hodinami
Karel III. bude na návštěvě USA pod tlakem. Epsteinovy oběti chtějí konfrontaci
před 4 hodinami
Poplatky skončí, potvrdil Klempíř a představil plán. Opozice avizuje tvrdý boj
před 5 hodinami
Výhled počasí na měsíc. Nejtepleji má být kolem květnových svátků
před 6 hodinami
Magyar prozradil, zda chce mluvit s Putinem či Trumpem
před 6 hodinami
Statisícové škody, případů přibývá. Policie varovala před zločiny na internetu
před 7 hodinami
Ropa má znovu proudit Družbou od konce dubna, oznámil Zelenskyj
před 9 hodinami
Trumpova Amerika je větší hrozbou než Čína, domnívají se Evropané
před 10 hodinami
Nebezpečný precedent. OSN reaguje na americkou námořní blokádu
před 10 hodinami
Babiš usměrnil Turka. Motorista chtěl mluvit do účasti prezidenta na summitu NATO
před 11 hodinami
Neshody mezi Íránem a USA. Problém je v obohacování uranu
před 12 hodinami
Pokus o vraždu v plzeňské věznici. Případ řeší kriminálka
před 13 hodinami
Vance mluví o pokroku v jednáních s Íránem, obvinil ho ale z ekonomického terorismu
před 13 hodinami
Babiš nechápe, proč by prezident měl být členem delegace na summitu NATO
včera
Dva ze čtyř už někdy vyhráli. StarDance představuje tanečníky pro letošní řadu
včera
Počasí se má v týdnu ještě vylepšovat, slibuje aktuální předpověď
včera
Babiš napsal dopis do Bruselu. Vláda schválila novely zákonů o dokladech
Premiér Andrej Babiš (ANO) po zasedání vlády informoval o dalších krocích jeho kabinetu k zachování konkurenceschopnosti českého a evropského průmyslu. Babiš se rozhodl napsat dopis do Bruselu. Vláda zároveň schválila návrh novel zákonů o cestovních dokladech a o občanských průkazech nebo novelu nařízení vlády o stanovení částek životního minima a existenčního minima.
Zdroj: Jan Hrabě