Praha - Slavný český režisér Jiří Menzel (80) loni v listopadu zkolaboval. Z klimatizace v letadle se zřejmě nakazil meningokokem a v Ústřední vojenské nemocnice v pražských Střešovicích musel podstoupit závažnou několikahodinové operaci mozku, po které byl uveden do umělého spánku. Jeho manželka Olga teď prozradila další detaily.
Olga Menzelová za posledních pár měsíců vypustila na veřejnost jen několik málo informací týkajících se jejího manžela. Její manžel momentálně leží v rehabilitačním zařízení na Malvazinkách, kde se pomalu vrací do života.
Jelikož za stav filmaře zřejmě může meningokok, začala se Olga touto bakterií víc zabývat. Zatímco jejich dvě dcery byly naočkované jako malé, Olga se nechala naočkovat až po kolapsu manžela. „Kolaps manžela mě donutil vyhledat očkovací průkaz a dohnat všechny očkování, které jsem zanedbávala. Musela jsem si uvědomit, že jsem teď zodpovědná za děti a nemohu si dovolit hazardovat se svým zdravím,“ svěřila se Blesku.
Jiří, stejně jako jeho žena, očkování podcenil, přestože cestoval po světě poměrně často. A tato chyba se mu bohužel zřejmě vymstila. „Večer před tím osudným dnem jsme byli i s dětmi společně na večeři a Jirka si stěžoval, že ho pobolívá v uchu. Nebylo to nic výjimečného. Letité trvalé proděravění bubínku mu občas působilo potíže. Nakapala jsem mu antibiotické kapky a dohodli jsme se, že hned následující den půjde k doktorovi,“ popsala Olga Blesku.
Pak odjela, protože s dětmi žije na jiné adrese než režisér. Když se ale ráno manželovi nemohla dovolat, začala být nervózní. „Okamžitě jsem se rozjela domů a našla ho bezvládně ležet na zemi! Nebyl schopen si ani zavolat pomoc,“ vysvětluje Olga, co se vlastně stalo.
A i když se Jiřího stav stále zlepšuje, Olga si stále vyčítá, že kdyby byl řádně očkován, nemuselo k tomu všemu vůbec dojít. „Hodně na to myslím, ale musím to nechat být, už to nejde změnit! Asi je normální o tom přemýšlet...“ posteskla si Olga Menzelová.
Že režisér útok zákeřného pneumokoku vůbec přežil, považuje za zázrak „První diagnóza totiž zněla mrtvice. Jen díky tomu, že v Ústřední vojenské nemocnici ve Střešovicích rychle rozeznali, že jde o pneumokokovou meningitidu, je manžel naživu!“ dodala pro Blesk.
Související

Do Rudolfina přišly vzdát hold Menzelovi stovky lidí

OBRAZEM: Češi se loučili s Jiřím Menzelem
Aktuálně se děje
včera

Francouzský politik přirovnal Le Penovou k Ježíšovi. Také byl shledán vinným a byl nevinný, prohlásil
včera

Tusk to zkouší po dobrém. Žádá Trumpa, aby cla nezaváděl
včera

Otřesný nález v Rafáhu: Záchranáři našli masový hrob s těly humanitárních pracovníků, zřejmě je zabili Izraelci
včera

Kreml se poprvé vyjádřil ke slovům Trumpa, že je naštvaný na Putina
včera

Muska verdikt soudu nad Le Penovou vytočil: Standardní taktika po celém světě
včera

Smutný konec pátrání: Tři američtí vojáci ztracení v Litvě byli nalezeni mrtví. Po posledním se pátrá
včera

Rusko chce legalizovat Tálibán. Už delší dobu ho zve na jednání a mezinárodní fóra
včera

Švédové oznámili obří balíček pomoci Ukrajině
včera

Tragická bilance pátečního zemětřesení v Myanmaru a Thajsku přesáhla hranici dvou tisíc obětí
včera

Čtyři roky vězení, milionové pokuty, konec kanditatury. Le Penová si u soudu vyslechla trest
včera

USA a Írán si vzájemně vyhrožují. Hrozba střetu není bezprostřední, uklidňuje expert
včera

Novinky v případu smrti muže v Pardubicích. Poprvé rozhodoval soud
včera

Naděje Le Penové na prezidentské volby se rozplynuly. Soud jí je zakázal
včera

Den osvobození se blíží a světu dochází trpělivost. Středa může vše změnit, Trumpovi to je ale jedno
včera

Soud uznal Le Penovou vinnou ze zneužití evropských fondů
včera

CNN: Evropa se konečně probrala. Po hádce Zelenského s Trumpem jí došlo, že se pravidla změnila
včera

"Rozvod" Číny s USA: Jak se asijská velmoc postaví Trumpovým clům?
včera

Trumpova obchodní válka eskaluje. Svět zažívá nejhorší burzovní propad za poslední roky, dolar strmě padá
včera

Není to jen Kanada nebo Čína. Trump v tichosti vede obchodní válku ještě s jednou zemí
včera
Chladné počasí dorazilo. Může napadnout až 15 centimetrů sněhu
V Česku se ochladilo již v závěru posledního březnového víkendu a přinejmenším dnes se ještě počasí nijak zvlášť neumoudří. Potvrzuje to předpověď Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ), podle které má na horách dokonce sněžit.
Zdroj: Jan Hrabě