Praha - Moderátor Jan Kraus si ve své show postěžoval na to, že jsou obchody ve státní svátky zavřené. Podle něj by se například Den vítězství měl slavit úplně jinak než tím, že se zhasnou a zavřou obchody. Navíc podle něj stát v tomto případě až příliš zasahuje do práv jedince.
Kraus na úvod své show popřál divákům vše nejlepší ke Dni vítězství. „Je to státní svátek, velmi cenný a významný. Je to konec druhé světové války. Nepříjemné je, že my ho teď podle zákona máme slavit tím, že jsou zavřené obchody. Je to jeden z těch svátků, kdy je povinně zavřeno,“ připomněl moderátor.
Zajímavé pak podle něj je, že na Svátek práce je otevřeno. „Já k tomu samozřejmě mám zásadní výhrady, protože mi to přijde, že mi stát nedovoleně zasahuje do mých soukromých osobních svobod. A nevidím na nakupování žádný zločin. Dokonce můžu být člověk, který rád oslavuje nakupováním a neměl by mi v tom v demokratické společnosti nikdo bránit,“ myslí si Kraus.
„Den vítězství je - dejme tomu - významný den, tak bych to i připustil. Ale dovolil bych si navrhnout našim politikům jiný způsob oslavy vítězství. Tady kousek naproti je Bílá labuť. Nikdy ten obchoďák není smutnější než dneska – černé mříže, zhasnuto. Hned jsem dostal depresi ze Dne vítězství. Říkal jsem si – hotová prohra. Proč není otevřeno v den vítězství? Naopak by mohly být fotografie našich veteránů, vojenských hrdinů, kytky, hudba, slevy. Prostě to by mohla být skutečně oslava,“ tvrdí moderátor.
Poukázal na to, že oslavy vypadají úplně jinak. „Já teda nevím, jestli vy oslavujete doma narozeniny tak, že se zamknete a řeknete – nikdo sem nesmí, mám narozeniny. To bych naopak rád dělal já, ale nedělám to. Taky všechny přijmu, dělám, že mám radost, že mě to těší a že jsem překvapený, že je to letos zase. Ale oslava vypadá opravdu jinak, než zavřené obchodní domy a pochmurné budovy, které jsou zhasnuté. Vlajky, kytky, muzika, oslava. A v den vítězství dvakrát. Takže do příště bych prosil, aby změnili zákon. Děkuji za pochopení,“ vzkázal politikům Kraus.
Související
Marek Eben nemá v televizi co dělat? Po drsném útoku na moderátora to schytal Šíp a Kraus
Jan Kraus: Drsná slova o genderu a nečekané přiznání v přímém přenosu
Aktuálně se děje
před 24 minutami
Obchody na Silvestra otevřely. Lidé si musí dát pozor na zkrácenou provozní dobu
před 1 hodinou
Policie se připravuje na Silvestra. O konkrétní hrozbě ale neví
před 2 hodinami
Ukrajina neztrácí ani den. Diplomatická jednání budou pokračovat i v novém roce
před 2 hodinami
Nestandardní krok, říká Babiš o fondu. Převádí do něj pouze Agrofert
před 4 hodinami
Předpověď počasí do víkendu. Připravte se na sníh i silný vítr
včera
Záchranná služba posiluje na silvestrovskou noc a novoroční oslavy svůj provoz
včera
Policie vyšetřuje tragédii na Jindřichohradecku. Převrátil se popelářský vůz
včera
Vlaky na Silvestra a Nový rok. Zájem cestujících se bude rychle měnit
včera
Tragédie na D35. Muž nepřežil střet s náklaďákem, ráno se stala další nehoda
včera
Policie řešila potyčku v Brně. Někteří účastníci skončili v nemocnici
včera
Turek je jediným kandidátem na ministra životního prostředí, potvrdil Macinka
včera
Rusové momentálně nechtějí prozradit, kde je Putin
včera
Europoslankyně Konečná oznámila smutnou zprávu. Zemřel její otec
včera
Trump varoval Írán. Američané jsou připraveni podniknout další útok
včera
Počasí v Česku si žádá novou výstrahu. Napadne až 15 centimetrů sněhu
včera
PŘEHLED: Obchody na Silvestra. Víme, jak bude ve středu otevřeno
včera
Francie se s Bardotovou rozloučí příští týden. Pohřeb bude v Saint-Tropez
včera
Šofér prezidenta Pavla čelí obžalobě. Měl nehodu a nadýchal
včera
Trump vyzval k zahájení druhé fáze příměří v Pásmu Gazy
včera
Drama v pardubickém hotelu. Opilý cizinec vyhrožoval střelbou
Vážný incident řešili policisté během neděle v Pardubicích. V hotelu bylo nutné zasáhnout proti opilému cizinci, který začal vyhrožovat střelbou. Nikomu se naštěstí nic nestalo, muž byl zadržen.
Zdroj: Jan Hrabě