Zděšený Kraus: Tady jde o něco skutečně nebezpečného. Prosím vás, zastavme to

Moderátor a bavič Jan Kraus se hned na začátku své show vrátil k hojně diskutovanému útoku na Ladislava Jakla. Podle něj je jasné, že se situace u nás zhoršuje. Vyzval proto Čechy, aby se podobné násilí pokusili zastavit.

„Dneska musí začít hnusnou zprávou. Nedí mi to, nemůžu jinak. Pana Ladislava Jakla napadli v metru, když si četl v mobilu nějaké zprávy s výkřikem: 'Ty jsi ten lídr SPD', což je Strana přímé demokracie Tomia Okamury,“ vysvětloval na úvod své show Jan Kraus, který popletl název hnutí Svoboda a přímá demokracie.

Připomněl, že Jakl je člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání, který byl nedávno zvolen právě díky nominaci SPD. „Pomlátili ho, pohmoždili,“ shrnul Kraus. Zdůraznil také, že v životě snad nemá většího názorového odpůrce než je právě Jakl.

„Nikdy jsme se neshodli skoro v ničem. Ale nikdy jsem k němu nechoval nenávist. Považuju to za krajně nebezpečné. Nedávno jsme tu měli aféru pana Dominika Feriho, kde se můžeme utěšovat, že šlo možná o opilecké nedorozumění," připomněl další podobnou aférku Kraus. 

To se ale v případě Jakla rozhodně říct nedá. „Tady jde o něco skutečně nebezpečného. Prosím vás, zastavme to. Protože pokud se začneme třískat na politické názory, oheň, který z toho vznikne, nemusíme nikdy uhasit,“ dodal vážným hlasem moderátor.

Související

Více souvisejících

Jan Kraus Ladislav Jakl

Aktuálně se děje

před 27 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Národní rada Slovenské republiky (Českou obdobou je Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky)

EU varuje sociální sítě kvůli volbám na Slovensku. Hrozí vysoké pokuty

Evropská komise varovala sociální sítě firem Alphabet, TikTok a Meta před potenciálním šířením lživých zpráv v rámci předvolební kampaně na Slovensku, kde se za pár dní odehrají volby do Národní rady. Zavedená pravidla vyžadují pravidelnou kontrolu obsahu ze strany technologických společností tak, aby se zde co nejméně vyskytoval nelegální obsah. 

včera

včera

včera

Vít Rakušan

Rakušan musí z vlády, jinak budeme hlasovat o nedůvěře, vzkazuje ANO

Nejsilnější sněmovní opoziční hnutí ANO hodlá do konce příštího týdne sesbírat podpisy pro případné hlasování o nedůvěře vládě, pokud z ní nebude odvolán ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) kvůli kauza kolem šifrovaného telefonu. Na úterní tiskové konferenci to řekla šéfka poslanců ANO Alena Schillerová.

včera

včera

Ursula von der Leyenová

Česko dostalo zelenou od von der Leyenové. EK schválila upravený plán obnovy

Evropská komise schválila Česku upravený Národní plán obnovy, který přinese dodatečných 2,2 miliardy eur (přes 56 miliard korun) na čistou energetiku a transformaci průmyslu. Praha může v rámci celého plánu využít 9,2 miliardy eur (přes 224 miliard korun). Šéfka EK Ursula von der Leyenová při té příležitosti navštívila českou metropoli.

včera

včera

včera

Náhorní Karabach opouští tisíce Arménů, úřady hlásí mrtvé po explozi

Napětí v Náhorním Karabachu nadále nepolevuje. Exploze skladu paliv si vyžádala nejméně 20 obětí, další stovky lidí utrpěly zranění, uvedly místní arménské úřady. Nemocnice přijaly téměř tři sta pacientů, mnozí z nich jsou v kritickém stavu. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy