Chomutov obchází strach! Lidé ve velkém kupují bezpečnostní kamery

Chomutov - Městská policie v Chomutově si pořídila druhou mobilní kameru, kterou nasazuje v problémových lokalitách. Přiměl ji k tomu i velký zájem místních obyvatel. Na bezpečnostní kamery se kvůli němu musel zavést pořadník. Kamera zpravidla situaci v problémových lokalitách zklidní, řekl dnes ČTK ředitel městské policie Vít Šulc.

Městský systém v padesátitisícovém Chomutově čítá 28 stabilních kamer. Koncem roku 2010 je doplnila i mobilní kamera, která se přemísťuje po nejproblémovějších a nehlídaných lokalitách. "Nyní si přeje kameru umístit na střechu domu například devět společenství vlastníků bytů," řekl Šulc. Pořadníku už ulehčuje druhá kamera, kterou si město ze sponzorského daru pořídilo letos v zimě.Chomutovské kamery vloni zachytily a zdokumentovaly 151 přestupků. Nejvíc z toho, celkem 44 případů, tvořila prostituce, ve 26 případech šlo o znečištění veřejného prostranství.Lidé, kteří nemají kamery k dispozici, a přesto se bojí o svou bezpečnost, si mohou vypomoci sami. Podle policistů jim k tomu stačí obyčejná webová kamera, přes níž mohou nejen sledovat, co se v okolí jejich domu děje, ale také si podezřelé osoby či zvláštní úkazy nahrávat či fotografovat.

Související

Ohňostroje

Petardy těžce zranily muže v Chomutově, bude mít trvalé následky

Přestože do Silvestra ještě zbývají čtyři dny, v Chomutově dnes poranila muže zábavní pyrotechnika. Utrpěl vážná zranění, není v ohrožení života, zůstanou mu ale trvalé následky, řekl ČTK mluvčí Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje Prokop Voleník. Nic bližšího k poranění muže sdělit nechtěl.

Více souvisejících

chomutov kamery

Aktuálně se děje

Aktualizováno před 12 minutami

před 33 minutami

Policie Austrálie

Útočník ubodal v Sydney pět lidí. Podle policie mohlo jít o terorismus

Po dnešním útoku nožem v obchodním domě v Sydney zahynulo pět lidí. Několik dalších osob, včetně malého dítěte, utrpělo zranění. Útočník jednal sám a je po smrti. Australská policie, která informovala o této události agenturu Reuters, uvedla, že na místě nenalezla žádné důkazy o motivaci útočníka, ale nevyloučila možnost terorismu.

před 2 hodinami

před 3 hodinami

Petr Fiala

Petr Fiala bude dnes v Ostravě na kongresu ODS obhajovat mandát předsedy

Premiér Petr Fiala bude dnes v Ostravě na kongresu Občanských demokratů popáté obhajovat mandát předsedy ODS. Před nedělním odletem do Spojených států, kde ho čeká návštěva Bílého domu, delegátům slíbí, že bude pokračovat v prosazování tradičních priorit strany, jako jsou zdravé veřejné finance či efektivní stát.

včera

včera

včera

Ministerstvo zahraničí, ilustrační fotografie.

Opusťte Írán, vyzvala česká diplomacie občany

Ministerstvo zahraničních věcí v pátek varovalo české občany před cestami do Íránu. Úřad eviduje případy, kdy občané členských států Evropské unie byli v zemi zadrženi, vyšetřováni, případně i trestně stíháni na základě uměle vykonstruovaných podezření či obvinění. 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Jako z hollywoodského trháku. Trosečníky na ostrově zachránil nápis z palmových listů

Americká pobřežní stráž ohlásila úspěšnou záchranu tří trosečníků, kteří uvízli na opuštěném ostrově v západní části Tichého oceánu. Piloti letadla amerických námořních sil je lokalizovali díky nápisu "HELP" z palmových listů.  Uvedl to server CNN.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy