Rožnov pod Radhoštěm - Ostatky legendárního českého a československého skokana na lyžích, českého lyžaře století a olympijského vítěze Jiřího Rašky byly v těchto dnech uloženy ve Valašském Slavíně. Agentuře Mediafax to řekl mluvčí radnice Tomáš Gross.
Olympionik zesnul letos 20. ledna. Na Valašském Slavíně odpočívá řada významných osobností východní Moravy. Navazuje na tradici uctívání památky zasloužilých osobností založenou v roce 1970 formou hřbitova, který se nachází v bezprostřední blízkosti kostela svaté Anny v areálu Dřevěného městečka v Rožnově pod Radhoštěm. Dnes je Valašský Slavín čestným pohřebištěm.Jiří Raška byl olympijský vítěz z Grenoblu 1968, vítěz Turné čtyř můstků a český lyžař století. Jeho pomník je umístěn na Valašském Slavíně vedle pomníků dalších olympijských vítězů Emila Zátopka, Ludvíka Daňka nebo osobností kraje Karla Hofmana, Metoděje Jahna, sourozenců Jaroňkových či Jana Kobzáně.
Související
Hala Ledového království se zřítila. Většina soch přežila, výstava pokračuje
Děti zbystřete, v Rožnově zahájili výstavu hraček
Aktuálně se děje
včera
Korunovační klenoty na Pražském hradě. Výstava doznala termínové změny
včera
Babiš jednal s předsedou Evropské rady Costou. Řešili spolu peníze
včera
U paprik či citrusů se skrývá nebezpečí. Kontroly odhalily i obávaného škůdce
včera
Česko čeká zatmění Měsíce. Bude výrazné, lákají astronomové
včera
Írán pohrozil útokem na Bulharsko
včera
Zemřel Ratko Mladić. "Bosenský řezník" byl jedním z největších válečných zločinců 20. století
včera
Norský král Harald je hospitalizován ve vážném stavu. Rodina se sjíždí do nemocnice, politici ruší program
včera
Soud v USA stanovil datum zahájení procesu se strůjci 11. září
včera
Počasí: Meteorologové vydali varování před silnými bouřkami
včera
Rusko kvůli střelám Storm Shadow vyhrožuje Británii údery na vojenské cíle
včera
Trump posílá k Íránu další letadlovou loď. Finanční síla USA vede zemi k velkému vítězství nad Íránem, tvrdí
včera
Po katastrofě v Nepálu se pohřešuje 1500 lidí. Počet mrtvých roste
včera
Politico: Šéf CIA letěl do Moskvy, aby Rusko varoval
včera
Počasí se první zářijový týden ochladí, místy i zaprší
26. srpna 2026 22:31
Írán zařadil na seznam nepřátelských vojenských cílů rádio sídlící v Praze
26. srpna 2026 21:46
Maďarsko poprvé oficiálně označilo Rusko za hrozbu. Vyjádřilo plnou podporu Ukrajině
26. srpna 2026 20:32
Spoj každých 15 minut? Eurotunel pod Lamanšským průlivem čeká vlaková revoluce
26. srpna 2026 19:19
Záběry, ze kterých mrazí. Lidé neměli šanci, voda brala mosty, domy i auta, mrtvých mohou být stovky
26. srpna 2026 18:05
Meta zaplatí pokutu 17 miliard dolarů. Facebook a Instagram čekají stěžejní změny
26. srpna 2026 16:56
"Je to běžné." Trump se poprvé vyjádřil k cestě šéfa CIA do Moskvy
Americký prezident Donald Trump poprvé okomentoval překvapivou návštěvu ředitele CIA Johna Ratcliffa v Moskvě, kterou označil za víceméně běžnou záležitost. Informace o cestě vyvolaly řadu spekulací, neboť americká administrativa ji předem oficiálně neoznámila.
Zdroj: Libor Novák