Praha - Známý moderátor Jan Kraus zesměšnil trest pro umělce Davida Černého. Ten musí zaplatit 100 tisíc za urážku bývalého šéfa Národní galerie Milana Knížáka, jehož označil za ču**ka.
V dokumentu veřejnoprávní České televize výtvarník David Černý doslova prohlásil, že Knížák je "kriploidního č...ka". Jelikož ČT dokument odvysílala, musí 100 tisíc zaplatit také.
Jan Kraus byl z takového rozsudku zřejmě v šoku, jelikož na svůj Facebook umístil dost ostrý komentář.
"Teď nevím. To stojí každý ču..k? Nebo jen Knížákův? Kolik by to stálo, kdyby to řekl někdo o mě? (10 000?). Je nějaký sazebník? Co "idiot" - je to horší než ču..k?, nebo lepší? Kolik by stálo, kdybych řekl, že Vrchní soud je ču..k? To by se násobilo počtem soudců? A soudkyně? Připadám si nakonec sám jako....to nenapíšu. Bůhví kolik bych platil...," píše rozlíceně Kraus.
Tento komentář si získal obrovské sympatie. Pozitivně ho hodnotí víc jak tisíc lidí a rozjela se pod ním velmi živá diskuze.
Související
Marek Eben nemá v televizi co dělat? Po drsném útoku na moderátora to schytal Šíp a Kraus
Jan Kraus: Drsná slova o genderu a nečekané přiznání v přímém přenosu
Jan Kraus , Milan Knížák , David Černý
Aktuálně se děje
před 52 minutami
Nedodržení závazků, se kterým dokážeme žít. První reakce EU na nová Trumpova cla
před 2 hodinami
Armáda zveřejnila nové informace o stavu vojáků po zřícení vrtulníku
před 3 hodinami
Čína zařadila českou Tatru na sankční seznam
před 4 hodinami
Trh s ropou drží na uzdě vynalézavá řešení, ta ale dochází. Co bude, až padnou poslední zábrany?
před 5 hodinami
Krize na Blízkém východě eskaluje. Hormuzský průliv zůstává zavřený, lodě nemohou už využít ani Báb al-Mandab
před 6 hodinami
Nová Trumpova cla pocítí nejvíc obyčejní Američané. Podle expertů Trump překročil své pravomoci
před 8 hodinami
Měsíc od zemětřesení ve Venezuele: Pět tisíc mrtvých a 16 tisíc zraněných. Desetitisíce lidí se stále pohřešují
před 9 hodinami
Trump uvalil na 80 zemí světa včetně EU nová cla
před 10 hodinami
Dohoda připravovaná 20 let rozzuřila Trumpa. Den po podpisu ji pohřbil
před 11 hodinami
Tropické počasí se vrátí, potvrdili meteorologové. Panuje ale menší nejistota
včera
Česko se musí připravit na důchodce. Jedno opatření stačit nebude
včera
Česko obměňuje diplomacii. Bude ho zastupovat šest nových velvyslanců
včera
Závažný zločin v Jablonci. Případ řeší policie, spekuluje se o vraždě dítěte
včera
Nové informace k pádu vrtulníku Venom. K zemi padal desítky metrů
včera
Odejde z Lyonu? O oporu české reprezentace Šulce se zajímá klub z Premier League
včera
Trump pohrozil Íránu, pokud Hútíové opět zaútočí na komerční lodě
včera
Zemřel exředitel CIA Woolsey. Zdraví mu zničil záhadný syndrom, který postihl stovky diplomatů
včera
Rusku dochází dech? Skutečný ekonomický stav veřejnosti tají, v tichosti chystá další mobilizaci
včera
V Náměšti nad Oslavou se zřítil armádní vrtulník s pěti vojáky na palubě
včera
Cena ropy po útoku Hútíů na saúdskoarabské tankery prudce roste. Blíží se hranici sta dolarů za barel
Cena ropy na světových trzích prudce stoupá a blíží se k hranici sta dolarů za barel. Důvodem je výrazné vyostření konfliktu na Blízkém východě, který se z Hormuzského průlivu nově přelévá do strategických vod Rudého moře.
Zdroj: Libor Novák