Vondráčkové manžel o exekuci: Dobřichovská je podvodnice

Praha - Informace o tom, že na veškerý nemovitý majetek zpěvačky Heleny Vondráčkové byla uvalena exekuce, obletěla celé Česko. Vše se děje kvůli milionovému údajnému dluhu vůči módní návrhářce Daně Dobřichovské. Manžel a manažer popové divy Martin Michal ovšem ve vyjádření pro server idnes.cz naznačuje, že situace se má trochu jinak. Myslí si totiž, že dluh by měla platit sama Dobřichovská.

Celá kauza je velmi nepřehledná. Musíme se vrátit o deset let zpátky, kdy Vondráčková zpívala na akci, kterou pořádala firma módní návrhářky Dobřichovské. Honorář ovšem zpěvačka nedostala. Michal tvrdí, že aby nemusela Dobřichovská platit, převedla firmu na Ukrajince Bogdana Moskala.

Michal proto neváhal a obrátil se na soud. Při odvolání ale neuspěl a Vrchní soud rozhodl, že platit má samotná Vondráčková. Michal proto využil právního aktu dovolání.

Dobřichovská potvrdila, že Vondráčková dostala zaplaceno. Ovšem v závislosti na soudním rozsudku chce, aby jí peníze vrátila. Soudní instance totiž vydala usnesení, že platit by měla nikoliv Dobřichovská jako osoba fyzická, ale právnická osoba, tedy daná firma.

"Soudní proces se táhl osm let. Zkrátka a dobře, to rozhodnutí je platné. Je  fakt, že Vondráčková má platit mně," vysvětlila důvody pro podání návrhu na exekuční opatření módní návrhářka.

Martin Michal je z postupu Dobřichovské rozezlený. Vadí mu, že nevzala v potaz, že podal dovolání k vyšší soudní instanci. "Čelíme atakům jedné velké podvodnice. Dobřichovská exekutorům zatajila, že jsme  zažádali o odklad výkonu. Dobře ví, že je paní Vondráčková pod drobnohledem  médií. Podle nás podala návrh na exekuci s tím, že na zpěvačku vyvine nátlak,  aby zaplatila a vyhnula se případnému negativnímu mediálnímu dopadu," řekl Michal serveru idnes.cz.

Michal chce počkat na rozhodnutí dovolacího soudu. Právnička Vondráčkové zároveň požádala o zastavení exekuce. Například na vilu ve středočeské Řitce je vydán exekuční příkaz k prodeji.

Související

Vondráčková, Helena

Marie Poledňáková? Zemřela úžasná osoba, která dovedla pobavit národ, vzpomíná Vondráčková

Marie Poledňáková, autorka slavných komedií s Tomášem Holým nebo filmu S tebou mě baví svět, zemřela v úterý ve věku 81 let. Na přelomu 70. a 80. let natočila několik komedií, které jsou u diváků oblíbené dodnes. Zasloužily se o to zejména televizní snímky Jak vytrhnout velrybě stoličku a Jak dostat tatínka do polepšovny. Největší úspěch ale slavil S tebou mě baví svět.

Více souvisejících

Helena Vondráčková

Aktuálně se děje

před 43 minutami

před 1 hodinou

Ropa

Slovensko se kvůli ukrajinské stopce pro ruskou ropu obrací na EU

Slovensko volá po zásahu Evropské unie kvůli zastavení tranzitu ropy z Ruska, ze kterého Bratislava viní Ukrajinu. Po premiérovi Robertu Ficovi (Smer-SD) se ozval i jeho stranický kolega a ministr zahraničí Juraj Blanár. Problém se týká také sousedního Maďarska. 

Aktualizováno před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 2 hodinami

Markéta Vondroušová

Česko bude mít o jednoho olympionika v Paříži méně. Vondroušová se her nezúčastní kvůli zranění

Do Paříže chtěla jet s ambicí minimálně vyrovnat či dokonce vylepšit stříbrnou medaili z posledních her v Tokiu. Nakonec ale pro tenistku Markétu Vondroušovou, loňskou wimbledonskou vítězku a vítězku Roland Garros z roku 2019, pokračuje ne zrovna vydařená letošní sezóna. Po nedávném vyřazení z Wimbledonu hned v 1. kole totiž krátce před plánovaným odletem do francouzské metropole uvedla, že se her nezúčastní kvůli zranění ruky.

před 3 hodinami

Osmasedmdesátiletý bývalý prezident byl po střelbě v Butleru v Pensylvánii sveden z pódia s krví rozmazanou po obličeji, zatímco střelec a kolemjdoucí byli zabiti a dva diváci kriticky zraněni (14. července 2024).

Atentát na Trumpa? Selhali jsme, přiznala šéfka Tajné služby

Za selhání Tajné služby USA v pondělí označila její šéfka Kimberly Cheatleová červencový atentát na exprezidenta Donalda Trumpa, který utrpěl lehké zranění, zatímco útočník byl zneškodněn. Podle Cheatleové došlo k největšímu operačnímu selhání USSS za poslední desetiletí. Informovala o tom CNN. 

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

před 10 hodinami

před 10 hodinami

před 11 hodinami

před 11 hodinami

Manchin chce nahradit Bidena. Zvažuje kandidaturu za demokraty

Joe Manchin zvažuje opětovnou registraci za člena Demokratické strany a kandidaturu na prezidenta. Oznámila to v noci na neděli televize CNN s odvoláním na zdroje blízké tomuto v současnosti nezávislému senátorovi za stát Západní Virginie a jeho někdejšímu demokratickému guvernérovi.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy