Praha - O tom, že se „velká policejní akce“ chystá, věděl v posledních dnech kdekdo i my. I někteří ze zatčených. Její smysl však unikal a uniká. Pouze naprostý „Marťan“ by se mohl domnívat, že jde o „čištění“ politického prostoru od korupce či hospodářské kriminality, udeřil Klausův Petr Hájek na svých stránkách.
Jde samozřejmě o zájmy. O politiku „jinými prostředky". Jedna z nejvíce pravděpodobných spekulací hovoří o tom, že je za vším „americká spojka" – nejvyšší pražská státní zástupkyně Bradáčová – a Temelín, o jehož dostavbu Američané stojí víc, než bychom tušili.
Je pravděpodobné, že premiér Nečas odstoupí. Je pravděpodobné, že Miroslav Kalousek bude chtít předčasné volby – s potopenou ODS, nad níž by mohl opilecky triumfovat.
Při všem, co se bude v následujících dnech, týdnech a měsících dít, bychom totiž neměli zapomínat na to nepodstatnější, na co média rozhodně upozorňovat nebudou: Policejní moc se nám nyní demonstruje ve své nejotřesnější podobě. Právě proto, že si to dnes sotva někdo odváží říci. Stát se zcela zjevně dostává do rukou Bradáčových a spol. Již zcela nezakrytě nastupují, domnívá se Hájek.
Policisté při razii provedli 31 domovních prohlídek a zajistili 120 až 150 milionů korun v hotovosti a desítky kilogramů zlata. Dosud bylo zadrženo osm lidí a obviněno jich bylo sedm. Detektivové ovšem upozorňují, že to není konečný počet. Mezi obviněnými je Jana Nagyová, vedoucí kabinetu premiéra Petra Nečase. Měla zneužít vojenskou rozvědku ke sledování některých lidí, aniž k tomu měla povolení a o všem byl informovaný ministr obrany.
Kvůli této kauze byl obviněný ze zneužití pravomoci úřední osoby také bývalý šéf Vojenského zpravodajství Ondrej Páleník a hovoří se také o jeho nástupci Milanu Kovandovi.
Související
Bizarní Aréna Jaromíra Soukupa: Horáček vystoupil i přes nesouhlas svého týmu, Ovčáček přinesl fíkus
Hájek: Havel byl nepovedený Antikrist. Nedotáhl to do konce
Petr Hájek , Lenka Bradáčová (česká státní zástupkyně) , kauza Nagygate (od 13.6.2013)
Aktuálně se děje
včera
Nová proruská bulharská vláda zastaví veškeré dodávky zbraní na Ukrajinu
včera
Při výbuchu auta v Moskvě údajně zahynul ruský generál
včera
EU chce zakázat vstup všem Rusům, kteří od začátku války sloužili v armádě
včera
Lukašenko odmítl poslat běloruské vojáky na Ukrajinu: Nebudeme potravou pro děla
včera
Tajnůstkářství, nedůvěra, testování loajality. Co se děje v Pentagonu pod vedením Hegsetha?
včera
Netanjahu v kleštích. Izraelci požadují masivní údery na Libanon, tím by naštval Trumpa
včera
Zelenskyj je přesvědčen, že NATO Ukrajinu potřebuje
včera
Izraelská armáda nařídila evakuaci pátého největšího města Libanonu
včera
Uživatelé v EU mají smůlu. Apple jim přepracovanou Siri s umělou inteligencí nedodá
včera
Trumpa na zápase NBA vypískali. Během utkání usnul
včera
Izrael bez obvinění už 500 dní vězní významného lékaře. Přemístil ho na samotku, kde si ani nelehne
včera
Na frontě se mu nedaří, ve světě čelí rostoucí izolaci. Zelenskyj popsal bezútěšnou pozici Ruska
včera
Trump: K podpisu mírové dohody s Íránem dojde do tří dnů
včera
Írán a Izrael oznámily zastavení vzájemných útoků
včera
Soud opět zasáhl proti Trumpovi. Zrušil poplatek 100 000 dolarů za žádost o víza
včera
Výhled počasí na měsíc. Teploty budou jiné, než bývá zvykem
8. června 2026 22:01
Do Varů dorazí dvě hollywoodské hvězdy. Oscarové nominace zatím neproměnily
8. června 2026 21:08
Další tornádo potvrzeno. Meteorologové ho zachytili v Děčíně
8. června 2026 20:19
Šéfka poslanců ANO Malá skončila v nemocnici. Babiš je s ní v kontaktu
8. června 2026 19:36
Česko dá v příštím roce více peněz za státní pojištěnce, rozhodla vláda
Stát příští rok odvede do systému veřejného zdravotního pojištění za tzv. státní pojištěnce o 24 miliard korun více než letos. Skokové navýšení platby má zajistit novela zákona o pojistném na veřejné zdravotní pojištění, jejíž návrh odsouhlasila vláda Andreje Babiše (ANO) na pondělním zasedání. Části jednání byl přítomen i prezident republiky Petr Pavel.
Zdroj: Jan Hrabě